EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul

Göksu: Sen özgürce yaşa diye insanlar canını vermiş

İSTANBUL, (DHA) 10.07.2020 16:15
Göksu: Sen özgürce yaşa diye insanlar canını vermiş

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, "15 Temmuz’u diliyle söyleyenlerle, 15 Temmuz’u ruhuyla yaşayanlar arasındaki farkı da bu millet çok aleni şekilde görüyor" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde tank tarafından ezilen aracın anıt olarak sergilenmeye başlamasıyla ilgili törene Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik de katıldı. Göksu, 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde gerçekleşen törenin ardından yaptığı açıklamada 15 Temmuz Derneği’nin protokolünü iptal eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle (İBB) ilgili konuştu.


Başkan Göksu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Derneği’yle yapılan protokolünü iptal etti. İBB dedi ki, ‘Ey 15 Temmuz Derneği sen 15 Temmuz’daki şehit ailelerine yardım ediyorsun, sen 15 Temmuz’da gazi olanlara yardım ediyorsun, senin yardımını artık ben yapmıyorum.’ 15 Temmuz Derneği de dedi ki, ‘Biz bu iş için yola çıktık, sen çekilsen de sen dökülenlerden oldun biz yolumuza devam edeceğiz.’ Ama öyle bir algı yaratıyorlar ki, araç verilmiş, adam verilmiş para ne olmuş. İnsanlar canını vermiş, hangi araçtan, hangi paradan, hangi maldan mülkten bahsediyorsun. Sen özgürce yaşa diye insanlar canını vermiş. Öyle çelişkiler de yaşıyoruz ama aziz milletimiz bunu yaşatanları da çok iyi bir şekilde görüyor. 15 Temmuz’u diliyle söyleyenlerle, 15 Temmuz’u ruhuyla yaşayanlar arasındaki farkı da bu millet çok aleni şekilde görüyor. 15 Temmuz’da yaşananlar ve 15 Temmuz’da bu toprakların, milletin özgürlüğü için hayatını ortaya koyanlar ya da o gün terini dökenler için biz var olmaya, onların yolunda köprü olmaya devam edeceğiz” dedi.

Koca, vaka sayısını paylaştı
CHP'li Başarır hakkında soruşturma başlatıldı
Tartıştığı kız arkadaşını sokak ortasında bacağından bıçakladı
17 yaşındaki Gülnur, tüfekle başından vurulmuş halde ölü bulundu
Kısıtlamada ceza kesilen kişi: Ben de boş adam değilim, bu cezayı bozdururum
Olta balıkçılarından korkutan görüntüler
Sinpapurlu anne koronavirüs antikorlarına sahip bebek doğurdu
Kamyon devrildi, 20 ton pancar yola saçıldı
İstiklal Caddesi'nde yine aynı manzara
3 ilde daha ana sınıfı ve anaokulları uzaktan eğitime geçti
Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpedere, baklavalı tuzak
Üsküdar'da binlerce denizanası kıyıya vurdu
Koronavirüse rağmen davullu zurnalı gelin alma eğlencesi
Denize dökülen hamsiler şaşırttı
Esenyurt'ta polisin ''parti var'' ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı