EN ÇOK OKUNANLAR

Pes dedirtti! Metrobüste akılalmaz görüntü

Taksim Meydanı'nda çıplak kadın şoku 

Ali Sürmeli'nin sağlık durumuyla ilgili oğlundan açıklama

Azerbaycan ordusundan Ermeni güçlerine ağır darbe 

Peçeteyi maske yapmak istedi ama...

Nöbet başladı! İstanbul'da isyan ettiren proje

İstanbul

İstanbul Havalimanı'ndan yenilikçi görsel tasarımlar

İSTANBUL, (DHA)- İbrahim YILDIZ16.09.2020 13:36
İstanbul Havalimanı'ndan yenilikçi görsel tasarımlar

TÜRKİYE'nin dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Havalimanı adını aldığı İstanbul'un eşsiz mekanlarının yer aldığı görsel tasarımlarıyla adından söz ettiriyor. İGA Havalimanı İşletmesi Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül, "Yeni görsel tasarımlarımızla birlikte kapsamlı bir iletişim planı hazırladık. Havalimanı içinde, tüm alanlarda Türkçe ve İngilizce versiyonlarının uygulanacağı görsel ve film, sosyal medya hesaplarımızda yayınlanarak desteklenecek" dedi.

İstanbul’un tarihi mekanlarından ilham alınarak oluşturulan görsel tasarımlar, İstanbul Havalimanı’nı, bir havalimanı olmanın ötesinde dünyaya mal olmuş ve geleceğe miras bir anıt olarak konumlandırıyor. Ekipler tarafından hazırlanan tasarımlar ilk olarak kağıda yapılan çizimlerle başladı. Bu çalışmalar detaylandırılarak İstanbul Havalimanı’nın görsel tasarımları, kağıtlardan bilgisayar ortamına aktarıldı. Her bir çizimin dijital kalemle yapıldığı görsel tasarımlar, bilgisayar ortamında geliştirilerek renklendirildi ve son aşamaya geldi. Karakterler ve diğer tüm öğelere 3 boyut ve hareketlilik kazandırmak için teslime hazırlık aşamasına geçildi ve sabit tasarımların etkisini güçlendiren efekt dokunuşlarının yanı sıra bir de film hazırlandı.

EN ÇOK TANINAN HAVALİMANI OLACAĞIZ

Hazırlanan yeni görsel tasarımları hakkında değerlendirmelerde bulunan İGA Havalimanı İşletmesi Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül, şunları söyledi:

“İstanbul Havalimanı’nın çağdaşlık ile fonksiyonelliği bir arada ele alan özgün tasarımı, mimari anlamda ilhamını İstanbul’un kültürel mirasından alıyor. Biz de çalışmalarımızda İstanbul'un kültürünü, değerlerini anlatıyor ve havalimanımızda da bu değerleri yaşatıyoruz. Son olarak bu yaklaşımla İstanbul’un zengin sosyal ve kültürel mirasını yansıtacak bir mimari düşünceyle yeni görsel tasarımlarımızı oluşturduk.Türk-İslam sanat ve mimarisinde kullanılan motifler, güzellik, doku ve derinliği yeni tasarımlarımızda görmek mümkün. Yeni görsel tasarımlarımızla birlikte kapsamlı bir iletişim planı hazırladık. Havalimanı içinde, tüm alanlarda Türkçe ve İngilizce versiyonlarının uygulanacağı görsel ve film, sosyal medya hesaplarımızda yayınlanarak desteklenecek. Daha sonraki aşamada, İstanbul Havalimanı'nın yeni iletişim dünyasını tüm Türkiye ve dünya ile paylaşmak adına hazırlanmış 360 derece iletişim planı doğrultusunda, iletişim faaliyetlerinin etki alanı genişletilecek,mecraları zenginleşecek. İstanbul Havalimanı’nın başarı hikâyesinin hafızalara kazınmasına imkân sağlayacak yeni görsel tasarımlarımızın herkesin beğenisini kazanacağını düşünüyoruz. İstanbul Havalimanı olarak, dünyanın en önemli havalimanları arasında yer alıyoruz. Türkiye’yi dünyada başarılı bir şekilde temsil ediyor ve sunduğumuz hizmetle havacılık sektörüne yön veriyoruz.Yeni tasarımlarımızla da ismimizi aldığımız kadim şehrimiz İstanbul’un ve İstanbul Havalimanı’nın dünyadaki bilinirliğine de katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

1

Pes dedirtti! Metrobüste akılalmaz görüntü

2

Taksim Meydanı'nda çıplak kadın şoku 

3

Ali Sürmeli'nin sağlık durumuyla ilgili oğlundan açıklama

4

Azerbaycan ordusundan Ermeni güçlerine ağır darbe 

5

Peçeteyi maske yapmak istedi ama...

6

Nöbet başladı! İstanbul'da isyan ettiren proje

7

Tüm mahalle raketle ava çıktı! "Öldürüyoruz ama başa çıkamıyoruz"

8

Esenyurt'ta korkunç kaza! Kediye bakayım derken...

EN YENİLER

Eşinin mezarı başında konuştu: Bu bir vahşet, görüntüleri izleyemiyorum
Evde karantina sürecinde bunlara dikkat
Karaismailoğlu: Tüm kurumlarımızla seferberliğe gideceğiz
Royal Hastanesi Bandırmaspor'da Del Valle rüzgarı
Cerrahpaşa'da ilk gönüllü aşılama yapıldı
Cemal Kaşıkçı cinayetinde ikinci iddianame
Olimpik Judo Milli Takım kampı Antalya'da devam ediyor
Esenyurt'ta korkunç kaza! Kediye bakayım derken...
Açılışta koronavirüs önlemleri hiçe sayıldı! Bedava olduğunu duyan koştu