EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul

Pegasus, KKTC yolcularını 'PCR testi' hakkında bilgilendirdi

İlkay DİKİCİ/İSTANBUL, (DHA) 14.07.2020 09:34
Pegasus, KKTC yolcularını 'PCR testi' hakkında bilgilendirdi

Pegasus Havayolları, KKTC yolcuları için 'PCR testi' bilgilendirmesi yaptı. Havayolu şirketi, Türkiye’den KKTC'ye gelen yolculara, uçuştan önceki son 72-120 saat aralığında yapılmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirildiğini hatırlattı. 

Pegasus Havayolları, Kıbrıs’a gidecek yolcular için bilgilendirme mesajı yayımladı. Resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı gereğince; 15-31 Temmuz 2020 tarihlerinde Kıbrıs’a günde 3 sefer yapılacaktır. Kıbrıs uçuşlarımız İstanbul Sabiha Gökçen - Lefkoşa, Ankara - Lefkoşa, Adana - Lefkoşa olarak gerçekleştirilecektir.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı gereğince; ülkeye giriş kuralları kapsamında B kategorisinde yer alan Türkiye’den çıkış yapan misafirlere çift kademeli PCR testi uygulanacaktır. Uygulamaya göre Türkiye’den çıkış yapan misafirlerin uçuştan önceki son 72-120 saat aralığında yapılmış negatif sonuçlu PCR testi olması zorunludur. Bu misafirlere Kıbrıs girişinde tekrar PCR testi yapılacak ve bu testin negatif çıkması halinde ise Kıbrıs’a girişlerine izin verilecek, aksi halde karantinaya alınacaklardır. Türkiye’de yaptırdıkları PCR testi sonucu uçuştan önceki 0-72 saat aralığında olan misafirler uçuşa kabul edilebilecek ancak Kıbrıs varışında 3 gün süreli karantina uygulanacak ve masraflar misafire ait olacaktır. PCR testi olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir.” ifadeleri yer aldı.

EN YENİLER

Türk ekiplerin Beyrut'taki arama- kurtarma faaliyetleri sürüyor
Acil servis önüne korku dolu anlar
MSB: TurAz Kartalı Tatbikatı, başarıyla devam ediyor
Ali Koç: Bir oyun oynanıyor, nereye gidecek göreceğiz
Basketbol Federasyonu, liglerin başlangıç tarihini açıkladı
KKTC'den Kapalı Maraş açıklaması: Yakında açılıyor, ekonomi ayağa kalkacak
MSB: Irak'ın kuzeyinde 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
THY çalışanları: Sendika bu dönemde aidat almasın
Beyrut'taki patlamanın en net görüntüleri yayınlandı