EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul

Türkiye’nin ilk deprem izolatörlü konutlarının temeli atıldı

Doğan GÜNDOĞDU/İSTANBUL, (DHA) 28.08.2020 17:11
Türkiye’nin ilk deprem izolatörlü konutlarının temeli atıldı

Şehir hastaneleri, veri merkezleri ve köprüler gibi yüksek önem arz eden yapılarda kullanılan deprem izolatörlerinin ilk kez bir konutta kullandığı Mavera Comfort projesinin temeli atıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Ülkemize böyle güzel bir proje kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Türkiye’nin ilk deprem izolatörlü binaların temel atmasını birazdan gerçekleştireceğiz. Daha önce hastane binalarında kullanan deprem izolatörü, ilk defa konut projesinde kullanılacak” dedi.

Başakşehir Belediyesi, Makro İnşaat ve Akyapı ortaklığında yaklaşık 65 bin metrekarelik alana Başakşehir’de kurulan deprem izolatörlü Mavera Comfort projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu temel atma töreninde yer aldı.

PROJE CİDDİ TALEP GÖRDÜ

Projede ‘Kesintisiz konfor’ ifadesiyle yola çıktıklarını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Bugün çok mutluyuz. Ülkemize böyle güzel bir proje kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Türkiye’nin ilk deprem izolatörlü binaların temel atmasını birazdan gerçekleştireceğiz. Daha önce hastane binalarında kullanan deprem izolatörü, ilk defa konut projesinde kullanılacak. Daha önce lansmanını yaptığımız bu proje vatandaşlarımızdan ciddi bir talep gördü. Yaklaşık 705 daireden oluşan ve ticari ünitelerden oluşan bu projenin böyle ilgi görmesi bizleri çok mutlu etti. 36 ay olarak hesapladığımız ve hedeflediğimiz inşaat sürelerini 24 aya düşürmek için mücadele vereceğiz. Amacımız 24 ay içerisinde bu projeyi teslim edip vatandaşımızın keyifli ve konforlu yaşamına sunmak. Bu projede bizlere destek veren tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Umarım örnek olur. İnşallah yenilerini de belki biz belki başka kurumlar gerçekleştirir. Buradan vatandaşımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Başakşehir’de bugün temeli atılan projede 2+1’den 4,5+1’e kadar farklı büyüklük ve planlarda 705 dairelerin yer alacağı bildirildi.


 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tatar'dan ortak açıklama
Erdoğan: Sakın Fransız mallarını almayın
Hatay'ın İskenderun ilçesinde patlama meydana geldi
Türkiye ve Yunanistan'dan yeni NAVTEX kararı
Beşiktaş'ta bayılan kağıt toplayıcısı ayılınca sağlıkçılara saldırdı
Bakan Albayrak duyurdu: Bir destek daha
Eskişehir'de tedbirlere uyulmayan eğlence mekanı 10 gün kapatıldı, 853 kişiye ceza uygulandı
İstanbul Adalet Sarayı'nın içinde hareketli anlar
Bakan Soylu: Acil çağrılar tek merkezde toplanacak
Gaziantep'te feci olay!
Alper'in, hamile eşinin gözü önünde öldürülme anı kamerada
TOGG'dan yerli otomobilin bataryası hakkında açıklama
Mehmetçik, Resulaynlı çocukları zırhlı araçlarla okula taşıyor... 'Eğitim her çocuğun hakkıdır'
Aliyev, 17 köyün daha Ermenistan'ın işgalinden kurtarıldığını duyurdu
Evi terk eden eşini geri götürmek istedi, tartıştığı kayınpederini öldürdü