Oyun

İşte dünyanın en iyi Tetris oynayan ismi

30.10.2018 09:27
İşte dünyanın en iyi Tetris oynayan ismi

Dünyanın en iyi Tetris oyuncularını izlerken bile yorulduğunuzu hissediyorsunuz. Belki ilk izlediğinizde değil ama kendiniz bunu yapmayı denediğinizde bu hızlarda tetris oynamanın imkansızlığını göreceksiniz. İşte Dünya Tetris Turnuvası'nın şampiyonu...

Yedi kez Tetris dünya şampiyonu olan Jonas Neubauer'in şampiyonluk ünvanını 16 yaşındaki bir yetenek olan Joseph Saelee çaldı. Bu karşılaşma adeta, Serena Williams'ın ABD Açık'ta Naomi Osaka'ya kaybetmesini izlemek gibiydi.

Klasik Tetris Dünya Şampiyonası 2010 yılında başladı ve Jonas Neubauer, kuruluşundan bu yana her sene kendinden bahsettirdi. Bu yıla kadar, önceki sekiz dünya şampiyonasından yedisini kazanmıştı. Ancak dokuzuncu yılki maçı kaybederek skorda 7/9'a geriledi.

Rekabetçi Tetris'i izlemek sizi yeteneksiz hissettirebilir. Bu oyuncuları benzersiz kılan şey absürt reflekslerle birlikte yüksek düzeyde karar verme yeteneğinin eşsiz bir harmanına sahip olmaları. Peki tüm bu çaba neden diye soracak olursanız, yarışmayı kazanan Saelee başarısından dolayı 1000 dolar kazandı.

Final maçı buradan izlenebilir.


EN ÇOK OKUNANLAR

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kerç Boğazı açıklaması

EN YENİLER

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kerç Boğazı açıklaması
Apartmana yayılan kötü koku ortaya çıkardı
17 yaşındaki genç av tüfeğiyle dehşet saçtı: Çok sayıda yaralı var
Muğla'da korkutan deprem
Babası ile birlikte gittiği bağ evinde kayboldu
Daha fazla beğeni almak için bunu da yaptılar
10'u tutuklandı, 12'si ise itirafçı oldu
Piknik faciası! 15 yaşındaki öğrencisiyle birlikte...
Boluspor - Galatasaray: 0-1
1

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kerç Boğazı açıklaması