EN ÇOK OKUNANLAR

DHA muhabirine çirkin saldırı!

Meteoroloji'den 'kırmızı' uyarı! Yarın sabah saatlerinden itibaren...

2 katlı bina çöktü! Konya'dan acı haber...

Öldürdüğü eşini kıyma makinesinde parçalamıştı... Yeni gelişme

Bütçe görüşmelerinde EYT tartışması

La Casa De Papel hayranlarına müjde!

Oyun

Pokemon Go değişiyor! İşte yeni gelen özellikler

21.06.2018 09:00
Pokemon Go değişiyor! İşte yeni gelen özellikler

Oyuncuları her şeyi yakalamaya davet etme ile geçen iki yılın sonrasında Pokemon Go, artık bu yakalananları takas etme seçeneğini de sunacak. Niantic tarafından duyurulan yeni takas ve arkadaş listesi özellikleri, önümüzdeki haftalar içerisinde oyuna eklenecek.

Bu özelliklerin ilk sunulacak olanı arkadaş listesi olacak ve sadece birkaç gün içerisinde ortaya çıkması bekleniyor. Bir başka eğitmeni arkadaş listesine eklemek ise biri ile eğitmen kodunu değişmek, bir arkadaşlık isteği göndermek ve cevaplamalarını beklemek kadar kolay olacak.

Önümüzdeki haftalarda takas özelliği sunulduğunda ise, bir başka eğitmen ile Pokemon değişimi yapabilmek için öncelikle arkadaş olmanız gerekecek. Ayrıca her ikinizin de Seviye 10 üzerinde ve birbirinize 100 metreden yakın olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra bir miktar Stardust da ödemeniz gerekecek.

Bireysel olarak eğitmen seviyenizin üzerinde ise eklediğiniz kişiler ile arkadaşlık seviyeleriniz yer alacak. Bu seviyeler "iyi"den başlayarak "mükemmel"e ve "ultra"dan "en iyi" seviyelerine kadar ilerliyorlar. Arkadaşlık seviyeleri, beraber saldırılara veya "gym" (salon) mücadelelerine katılarak yükseltilebiliyorlar ancak yüksek seviyelere ulaşmanın haftalar hatta aylar alacağı söyleniyor.Bir oyuncu ile arkadaşlık seviyeniz ne kadar yüksekse, o oyuncu ile takas için ödemeniz gereken Stardust miktarı da azalacak. Bunun yanı sıra, salon mücadelelerine beraber katıldığınızda çeşitli bonuslar kazanacaksınız.

Ayrıca parlak veya efsanevi Pokemonlar ve karşı tarafın daha önce yakalamadığı Pokemonların takası için de yüksek arkadaşlık seviyeleri gerekecek. Bu takaslar "Özel Takas" olarak tanımlanabilecek ve günde sadece bir kere yapılabilecek. Fırsatçı kişilerin yabancılarla buluşup nadir Pokemonlarını satmalarını engellemek için bu sınırlamanın mantıklı olduğu söylenebilir.

Arkadaşlar için sunulan son yeni özellik ise hediye gönderimi olacak. PokeStop'larda çeviri ödüllerinin arasında bazen hediye paketleri yer alacak ve bunları arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz. Bu paketler genellikle standart oyun içi eşyalarını bulundursa da, bazı Alolan formundaki Pokemonlar için özel bir ev olacak olan yeni 7 km yumurtasını da barındıracak.

1

DHA muhabirine çirkin saldırı!

2

Meteoroloji'den 'kırmızı' uyarı! Yarın sabah saatlerinden itibaren...

3

2 katlı bina çöktü! Konya'dan acı haber...

4

Öldürdüğü eşini kıyma makinesinde parçalamıştı... Yeni gelişme

5

Bütçe görüşmelerinde EYT tartışması

6

La Casa De Papel hayranlarına müjde!

7

Kekemeliğe ve idrar kaçırma rahatsızlığına iyi geldiğine inanılıyor... Son 5 yılda büyük talep

8

Ataşehir'deki taciz olayıyla ilgili flaş gelişme

EN YENİLER

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı'nı tamamlayanlar ödüllerini aldı
Saruhanlı'da izinsiz kazıda ortaya çıkarılan mozaikler heyecan yarattı
Ceren'in katilinin yaraladığı polislerin ifadesine DHA ulaştı: Linç edilecekti
Zeki Çelik Tottenham yolunda
Trabzonspor'da Denizlispor maçı biletleri satışa sunuldu
Hatice Ceylan, PKK'dan kurtarılan oğluna kavuştu
Soba yakmak isterken dehşeti yaşadı
Beton mikserine çarpan otomobildeki çift öldü
Konya'da yeni obruk oluştu