Politika

Bakan Kasapoğlu: Şiddete karşı el birliği ile savaşacağız

Erkan BAY/ELAZIĞ, (DHA) 08.11.2018 13:34
Bakan Kasapoğlu: Şiddete karşı el birliği ile savaşacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şiddete karşı el birliğiyle savaşacaklarını belirterek, "Sahada, tribünde, evde olsun karşıyız. Şiddet sadece bir kavram değil; dolayısıyla şiddeti kanunla yönetmelikle elbette bir noktaya getirmek mümkün ama zihinlerde çözmek önemli" dedi.

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Elazığ'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Çetin Oktay Kaldırım'ı makamında ziyaret etti. Kentte yapılan çalışmalar hakkında Vali Kaldırım'dan bilgi alan Bakan Kasapoğlu, Spor Toto ile Valilik ve Belediye tarafından yapımına başlatılan İpek Yolu Uluslararası Gençlik ve Çocuk Çalışmaları Merkezi ile ilgili protokol imza törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, Elazığ'da sportif alanda yatırımların devam ettiğini dile getirerek, "Elazığ'ın sportif yatırımlarını konuşacağız. Stadımız var, malum. Süreci devam ediyor. Elazığ stadımızı yine Elazığ'ın yöneticileri ile istişare ettik. Önümüzdeki yıllarda Elazığ'ın gençliği, geleceği, sportif yarınları adına çok güzel çalışmaları hep birlikte gerçekleştireceğiz. Elazığ'da çok önemli bir gençlik yatırımını başlattık. Bu yatırımın devam eden kısımlarıyla ilgili ilave protokolümüzü imzaladık. Bu yatırımımız İpek Yolu Uluslararası Gençlik ve Çocuk Çalışmaları Merkezi. Hem ülkemizde hem Avrupa'da ilk olan bir yatırım. Gençliği zihinsel ve bedensel anlamda desteklemeye yönelik kamp merkeziyle, sosyal donatılarıyla çok güzel bir yatırım" diye konuştu.

Şiddete karşı el birliği ile savaşacaklarını belirten Kasapoğlu, "Sahada, tribünde, evde olsun karşıyız. Şiddet sadece bir kavram değil; dolayısıyla şiddeti kanunla yönetmelikle elbette bir noktaya getirmek mümkün ama zihinlerde çözmek önemli. Bizim yaklaşımımız bu. Şiddete karşı el birliğiyle savaşacağız" dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

EN YENİLER

Erdoğan, Trump ile görüştü
Karısını defalarca bıçaklayarak öldürdü
Soba faciası: Yaşlı çiften acı haber
Cinsel ilişki vaadiyle dolandıran 2'si kadın 4 şüpheli yakalandı
Birlikte çay içip sohbet ettiler... Sonrası korkunç
Hidayet Türkoğlu: "Yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürler"
Beşiktaş'ta Quaresma yol ayrımında
Ümit Milli Buz Hokeyi Takımı'ndan bronz madalya
Pasajda yangın: 10 iş yeri kullanılamaz hale geldi