Geri Dön
PolitikaFatih Erbakan'dan '1 Mayıs' mesajı

Fatih Erbakan'dan '1 Mayıs' mesajı

YENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Emek bizim zihniyetimizde temel bir hak sebebidir ve bu hak ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar hiç kimse ve hiçbir kurum tarafından asla gasp edilemez" dedi.

Fatih Erbakan'dan '1 Mayıs' mesajı

Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan, yayımladığı mesajında, emeğin, temel bir hak sebebi olduğunu belirtti. Erbakan, "Emek bizim zihniyetimizde temel bir hak sebebidir ve bu hak ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar, hiç kimse ve hiçbir kurum tarafından asla gasp edilemez. Bu da bizlere işçinin, bileğinin hakkıyla ekmeğini kazananların asıl olarak Yeniden Refah iktidarında ezilmeyeceği, sömürülmeyeceği, hakkını tam manasıyla alacağı gerçeğini ifade etmektedir" dedi.

İşçiye en yüksek maaş zammının merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın başbakanlığı döneminde verildiğini anımsatan Erbakan, "İşçimize, emekçimize Cumhuriyet tarihinin en yüksek maaş zammının bu gerçeğin bir yansıması olarak, Milli Görüş zihniyetiyle, Merhum Erbakan Hocamız tarafından 54. Hükümet döneminde yapıldığını da hatırlatarak emektarın, emeğin, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü gönülden kutlar, tüm emekçi kardeşlerime esenlikler dilerim" ifadesini kullandı.