EN ÇOK OKUNANLAR

İSTOÇ'ta kavanoz kapağı kapış kapış... Sadece 1 koli kaldı

Kına gecesinde dehşet! Gelinin yakınları damadı öldürdü

Kahreden an! Ölüm böyle geldi

Gören 'kale' sanıyor, ne olduğunu öğrenen şaşırıyor

17 yaşındaki çocuk babasını defalarca bıçaklayarak öldürdü

Dev dönüşüm başlıyor

Son Dakika

İZFAŞ eski binasının tahsisinin iptali Meclis gündeminde

Umut KARAKOYUN (DHA) 12.06.2019 20:17
İZFAŞ eski binasının tahsisinin iptali Meclis gündeminde

İZFAŞ eski binasının tahsisinin iptali Meclis gündeminde

Umut KARAKOYUN/ İZMİR, (DHA)- İZMİR Büyükşehir Belediyesi haziran ayı ikinci birleşiminde, Kültürpark’taki İZFAŞ eski binasının, özel bir üniversiteye 3 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edilmesi görüşüldü. Tahsisin iptalini içeren önerge, Hukuk Komisyonu’nda görüşüldükten sonra, komisyonun alacağı karar Meclis’te oylanacak.
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin haziran ayı ikinci birleşimi Tunç Soyer’in başkanlığında yapıldı. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2024 yıllarını kapsayan stratejik planı hakkında, sunum yapıldı. Tunç Soyer, eylül ayına kadar tamamlanacak olan Stratejik Plan’a, Meclis üyelerinin de katkı sunmasını istedi. Soyer, “Büyükşehir Belediyesi için heyecan verici bir süreç. Eylül ayına kadar tamamlanması gereken bir çalışma. Adaylık sürecinde çok ses çok renk diyerek bir kampanya yürütmüştük. İzmir’in mümkün olduğunca en geniş şekilde içinde yer alacağı çalışmayı hayata koymak zorundaydık. Bunun yolu da stratejik plandan geçiyor. İzmir’de 5 yılda neler olacağı yönünde bir çalışma yapacağız” dedi. Bazı kurumların stratejik planı yapmak zorunluluğu bunu yaptıklarını ancak daha sonra bu planın raflarda tozlandığını savunan Başkan Soyer, şunları söyledi: “İzmir Büyükşehir Belediyesi bu konuda çok tecrübeli. Bu 4’üncü stratejik planı. Bu kez daha aşkla yapılacak. 600 çalışanımızla büyük bir toplantı yaptık, ilk adımı attık. Süre çok dar. Çok da sorumluluk duyduğumuz bir çalışma. Sizlere çok iş düşüyor. Sizlerin katkısı ve katılımı çok önem taşıyor. Rica ediyorum, hiçbiriniz hayallerinizden, bilginizden, öngörünüzden kurumu mahrum etmeyiniz. Planın en kucaklayıcı şekilde olması için özen göstereceğiz. Yeter ki siz katılın, projelerinizi getirin.”f
HUKUK KOMİSYONU’NA GİTTİ
Oturumda Başkanlık makamınca gündeme eklenen önergeler arasında yer alan İZFAŞ eski binasının, özel bir üniversiteye 3 yıllığına bedelsiz olarak tahsisini içeren kararın iptaline yönelik madde de görüşüldü. Önerge, Hukuk Komisyonu’na gönderildi. Tahsisin iptaline yönelik önerge, komisyonda görüşüldükten sonra Meclis’te oylanacak. 
SOYER’İN YURT DIŞI PROGRAMI YOĞUN
Tunç Soyer’in yurt dışı görevlendirmeleri konusunda gündeme eklenen önergeler de görüşüldü. Soyer, 18-19 Haziran tarihlerinde Belçika’nın Brüksel kentinde düzenlenecek olan Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu ve Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Genişleme Günü Genel Kurul toplantısına katılacak. 19-20 Haziran’da ise Yunanistan’ın Atina şehrindeki City Of Athens ve Technopolis City Of Athens yetkilileri ile karşılıklı görüş alışverişi ve inceleme seyahatinde bulunacak. Soyer bu ziyaretlerin yanı sıra 26-28 Haziran tarihleri arasında da Almanya’nın Bonn kentinde gerçekleşecek 10. Dirençli Kentler Kongresi’ne, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen katılacak.

FOTOĞRAFLI

1

İSTOÇ'ta kavanoz kapağı kapış kapış... Sadece 1 koli kaldı

2

Kına gecesinde dehşet! Gelinin yakınları damadı öldürdü

3

Kahreden an! Ölüm böyle geldi

4

Gören 'kale' sanıyor, ne olduğunu öğrenen şaşırıyor

5

17 yaşındaki çocuk babasını defalarca bıçaklayarak öldürdü

6

Dev dönüşüm başlıyor

7

İçişleri Bakanlığı açıkladı! Dev operasyonda 2 bin 806 kişi yakalandı

8

208 fotoğraf ve 9 video çekmiş... Hizbullah ajanının İstanbul hedefleri

EN YENİLER

Kaleiçi Evi'nde farkındalık sergisi
Ceviz toplamak için çıktığı ağaçtan düşüp, öldü
5 kişinin yaralandığı pompalı tüfekli saldırı kamerada
Eşini baltayla öldürdü, atla kaçmaya çalışırken yakalandı
Denizden, matkap, darbuka, elektrikli ısıtıcı çıktı 
Arkadaşları öldürülen pazarcılar tezgah açmadı
Konyaspor: Taraftarlarımızın bekletilmesi kabul edilebilir değil
710 yıl boyunca dönen denge sütununu, 80 yıl önceki deprem durdurdu
Turistler sahilde çöp topladı