Teknoloji

Yazılım sektöründeki son gelişmeler Nişantaşı Üniversitesi'nde konuşuldu

Sinem ERYILMAZ - Ömer HASAR / İSTANBUL,(DHA) 03.11.2018 14:08
Yazılım sektöründeki son gelişmeler Nişantaşı Üniversitesi'nde konuşuldu

YAZILIM sektörü önemli bir konferansta bir araya geldi. Sektörde yaşanan son gelişmelerin konuşulduğu DotnetKonf'a Nişantaşı Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

İstanbul, önemli bir yazılım geliştirici konferansına ev sahipliği yaptı. NET Yazılım Geliştirici Konferansı DotnetKonf'ta NET alanındaki teknolojiler, web programlama, bulut teknolojileri, makine öğrenmesi, DevOps gibi alanlarda önemli sunumlar gerçekleştirildi ve workshoplar düzenlendi.

Devnot ve Nişantaşı Üniversitesi işbirliğinde üniversitenin Maslak Neotech Kampüsü'nde düzenlenen konferansa yurtiçinden ve yurtdışından 13 önemli isim konuşmacı ve 500'e yakın yazılımcı katılım sağladı. Konferansın ana sponsorluklarını ise Amazon Web Services ve Apsiyon firmaları üstlendi.

Dotnet hakkında bilgi veren Devnot Yöneticisi Uğur Umutluoğlu, "Dotnet yazılım geliştirmek için kullanılan belirli platformlardan bir tanesi. Dotnet framework bizlerin web, mobil gibi sunucu ortamlarda yazılım geliştirmemizi sağlayan hazır bir yazılım geliştirme altyapısı sağlıyor. Biz bunun üzerinde bazı programlama dillerini kullanarak yazılımlar geliştirebiliyoruz" dedi.

YAZILIM SEKTÖRÜNÜN 4'TE 1'İNE HİTAP EDİYOR

"Bugün DotnetKonf adında Dotnet teknolojileri ile ilgili yazılım geliştiricilerine hitap eden bir yazılım konferansı düzenliyoruz. Bugün burada birçok farklı konuyu ele alacağız. Yaklaşık 15 konuşmacının yapmış olduğu sunumlar, workshoplar ve soru-cevap seanslarıyla güzel bir gün geçireceğiz" diyerek sözlerine devam eden Uğur Umutluoğlu şunları ifade etti:

"Dotnet Türkiye'de en fazla yazılım geliştirici popülasyonu olan alanlardan biri. Bugün Türkiye'deki yazılımcı ekosisteminin yüzde 25'inin Dotnet teknolojileri üzerine yazılım geliştirdiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla burada bugün yazılım sektörünün yüzde 25'ine hitap edebilecek büyüklükte bir etkinlik düzenliyoruz. Bu anlamda oldukça önemli."

GÜNCEL KONULAR ELE ALINDI

Konferansta güncel teknolojilerin yanısıra birçok yazılım geliştiricinin merak ettiği yeni konuların da ele alınacağını belirten Umutluoğlu, "Ayrıca mimari anlamında belirli derinliğe kadar giren konuları ele alacağız. Dolayısıyla burada yazılım geliştiricilerin hem kendi deneyimlerini pekiştireceği hem de yeni teknolojileri görebileceği bir etkinlik olacak. Yani buradan çıktıktan sonra yüzeysel anlamda birçok yeni teknoloji ve yeni kütüphane hakkında bilgi sahibi olan yazılımcılar olacak" diye açıklamada bulundu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Ünlü iş adamı silahlı saldırıda öldürüldü

Bir ilde daha kar tatili

Bakan Varank açıkladı! 24 bin TL aylıkla ülkene geri dön

Kızları kaçırılan aileye şok! 'Biz böyle 4-5 kız kaçırdık, kimse bir şey yapmadı'

O davada flaş gelişme! "Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?"

İstanbul'da su fiyatında indirim

EN YENİLER

Okul müdürünün de içinde bulunduğu araçta çıkanlar şoke etti
Beyaz Saray'ın, FETÖ elebaşının iadesi için başlattığı süreci 4 Amerikan Federal Ajansı yürütecek
AK Parti'li milletvekilinin amcası evinde ölü bulundu
A Milliler İstanbul'daki son çalışmasını yaptı
Köpeği için doğum günü partisi düzenledi
Yine aynı yöntemi kullandılar! Yakını son anda fark etti
Çalışma başlatıldı! 'Çöp burun' olmaktan kurtuluyor
Amanoslar'da bulundu
Erdoğan, Mahmud Abbas'la görüştü
1

Ünlü iş adamı silahlı saldırıda öldürüldü

2

Bir ilde daha kar tatili

3

Bakan Varank açıkladı! 24 bin TL aylıkla ülkene geri dön

4

Kızları kaçırılan aileye şok! 'Biz böyle 4-5 kız kaçırdık, kimse bir şey yapmadı'

5

O davada flaş gelişme! "Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?"

6

İstanbul'da su fiyatında indirim

7

Mahalleliyi sokağa döken iddia

8

Dünya bu kararı bekliyordu! Onay çıktı