Geri Dön
AntalyaKBT’nin Tiyatro Atölyesi’nde muhteşem oyun

KBT’nin Tiyatro Atölyesi’nde muhteşem oyun

KBT’nin Tiyatro Atölyesi’nde muhteşem oyun

KBT’nin Tiyatro Atölyesi’nde muhteşem oyun

 

ANTALYA, (DHA) - TİYATRO Atölyesi’nin ilk kez Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde sahnelediği ‘Odun’ adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. İzleyenler arasında bulunan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, oyuncuları performanslarından dolayı kutladı.

Antalya Kepez Belediye Tiyatrosu’nun 2021-2022 tiyatro eğitim sezonu kapsamında 24 kursiyerden oluşan "Tiyatro Atölyesi" ilk kez Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde seyirci ile buluştu. İlker Görkem'in yazıp Derya Bütev ve Özge Efe'nin yönetmenliğini üstlendiği kadına şiddeti konu alan ‘Odun’ oyunu, komedi ile toplumsal yaralara değindi. Tiyatroyu büyük keyifle izleyen ve oyuncuları ayakta alkışlayan Başkan Tütüncü, “Öncelikle bu birbirinden değerli 24 sanatçımızın performansını bütün kalbimle alkışlıyorum. Alkışların en büyüğü Derya Bütev ve Özge Efe hanıma gelsin" diye konuştu.

50'DEN FAZLA SALONUMUZ VAR

Kepez’de kültür ve sanat çalışmalarına önem verildiğini dile getiren Başkan Tütüncü, “Kepez Belediye tiyatrosu bu yıl 14 yaşını kutluyor. Biliyor musunuz 2009'da göreve geldiğimizde hiç tiyatro sahnemiz yoktu. Salonumuz yoktu. Bugün çok güzel bir tiyatro sahnemiz var. Bununla beraber aynı anda etkinlik yapılabilen 50'den fazla salonumuz var. Bu da Kepez'in kültür ve sanatta ne kadar önemli yol aldığını gösteriyor. Sanat önemli, sanatın halka temas etmesi ulaşabilmesi dokunabilmesi önemli. Bu 14 yıllık zaman zarfında sahneden gelip geçmiş, bütün tiyatroya emek vermiş gönül dostlarımızı ve sahnedeki kardeşlerimizi gönülden alkışlıyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber