Geri Dön
MustafakemalMustafakemalpaşa ve Kamenica belediyeleri kardeşlik protokolü imzaladı

Mustafakemalpaşa ve Kamenica belediyeleri kardeşlik protokolü imzaladı

Mustafakemalpaşa ve Kamenica belediyeleri kardeşlik protokolü imzaladı

Mustafakemalpaşa ve Kamenica belediyeleri kardeşlik protokolü imzaladı

Gökhan ÖZHAN/MUSTAFAKEMALPAŞA (Bursa), (DHA)-BURSA'da Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Kosova Cumhuriyeti Kamenica Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.
Sosyo-kültürel, ekonomik, tarihi ve dini değerlerin geliştirilmesi adına Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Kosova Cumhuriyeti Kamenica Belediyesi’nin genç başkanları buluştu. Özel bir tören ile karşılanan Kamenica Belediyesi Başkanı ve beraberindeki heyet, ardından iki belediye arasında kardeşlik protokolüne imza attı. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve Kamenica Belediye Başkanı Kadir Rahimaj, birlikte iki ilçeye değer katacak işbirlikleri için istişarelerde bulundu. İmza töreninin ardından Kamenica Belediyesi heyeti, ilçenin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Suuçtu Şelalesi ve Tümbüldek Kaplıcalarını ziyaret etti. Gençlik Merkezini de ziyaret eden heyet, ilçedeki çalışmaları da yerinde inceledi.
Mustafakemalpaşa Belediyesi müdürlüklerini ziyaret edip tüm projeleri yakından inceleyen Kamenica Belediye Başkanı Kadir Rahimaj, özellikle Kompost Üretim Tesisi’ni ilçelerime de kurulması için ilk iş birliği ve destek sözünü de aldı. Hayata geçirilen ve devam eden projeler için Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı tebrik eden Kadir Rahimaj, ‘’Her alanda ve her anlamda çok önemli işlere imza atılmış. Tek kelime ile eşsiz bir ilçe” dedi.
‘GÖNÜL KÖPRÜLERİ TİCARİ İLİŞKİLERLE GÜÇLENECEK’
İmzalanan kardeşlik protokolü ile iki ilçede de yaşayan vatandaşlar arasındaki bağın kuvvetleneceğini ve dayanışmanın artacağını belirten Mehmet Kanar “Kardeş belediyeler olarak sırt sırta vererek iki güzel ilçenin gönül köprüsünü kurmuş olduk. İki güzel ilçe olarak fikirlerimizin, projelerimizin bir olması için kültürel ve dini ekonomik yapı ve değerlerimizin birbiriyle paylaşılıyor olması beni çok mutlu etti. Bu tarz projeleri önemsiyorum, her zaman dediğim gibi önceliğimiz gönüllere dokunmak. Bu özel buluşma sayesinde karşılıklı güzel bir sinerji yarattık. Değerli başkanıma ve heyetine teşekkür ediyorum” dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber