Geri Dön
OsmangaziOsmangazi Belediyesi'nde daimi işçilerin yeni maaşları belli oldu

Osmangazi Belediyesi'nde daimi işçilerin yeni maaşları belli oldu

Osmangazi Belediyesi'nde daimi işçilerin yeni maaşları belli oldu

Osmangazi Belediyesi'nde daimi işçilerin yeni maaşları belli oldu

Hasan BOZBEY/BURSA,(DHA)-BURSA'da Osmangazi Belediyesi’nin, sürekli işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinde yüzde 45 oranında yaptığı zamla, eylül ayına kadar en düşük daimi işçi maaşı 10 bin 700 TL oldu.
Belediyede çalışan 169 daimi işçiyi ilgilendiren ve 2022-2024 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz tarafından imzalandı. Yeni imzalanan toplu sözleşmeye göre, daimi işçilerin ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 45 zam yapıldı. Sonraki her 6 ay için ise tüm sosyal haklar dahil olmak üzere, enflasyon farkı ve artı 1 puan refah payı verilecek. Bu sözleşmeyle birlikte Osmangazi Belediyesi’nde eylül ayına kadar en düşük daimi işçi ücreti 10 bin 700 TL oldu.
‘BAŞARININ FORMÜLÜ BÜTÇE VE ÇALIŞMA DİSİPLİNİ’
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleştirilen imza töreni öncesi konuşan Mustafa Dündar, “Verdiğimiz ücretin karşılığını hizmet ve vatandaş memnuniyeti olarak alıyoruz. Yeni ücretler, çalışanlarımıza helal olsun” dedi. Yeni toplu iş sözleşmesinin hayırlı ve bereketli olmasını dileyen Dündar, “Çalışıyorsak, üretiyorsak bunun karşılığı elbette olacaktır. Yapılan işin karşılığı da ücrettir. Bizler hep birlikte Osmangazi için çalışıyoruz, 886 bin Osmangazili için buradayız. Bu çerçevede hizmet üretiyoruz. Hep birlikte çok önemli işler yapıyoruz. Her kesime hitap ediyoruz. Birçok kurum, kuruluş ve STK bizden destek istiyor. Hepsinin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bütçemizin akıllı ve verimli kullanılması bunun etkisini daha da artırıyor. İsraftan kaçınıyoruz. Paranın gideceği yeri çok iyi araştırıyoruz. Göstermiş olduğumuz bu özen, belediyemizin yapmış olduğu hizmetlerde kendini gösteriyor. Sadece Osmangazi sınırlarında değil, sınırları aşan hizmetler ortaya çıkıyor. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, BAREM, Osmangazi meydanı bunlardan bazıları” diye konuştu. Dündar, belediye olarak Bursa’ya ve Türkiye’ye değer katan hizmetleri planlı ve disiplinli çalışma sayesinde hayata geçirdiklerinin altını çizdi. 
‘OSMANGAZİ BELEDİYESİ ÖRNEK OLDU’
Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz da, yaptığı konuşmada Osmangazi Belediyesi’nin toplu sözleşmelerde örnek belediye olduğuna vurgu yaparak, “Diğer belediyelerimize de sesleniyorum. Artık belediye başkanlarımızın emeğimize, alın terimize saygı ve övgüsü, Osmangazi Belediyemiz ’deki gibi bordroya yansıtılmalıdır. Emeğimiz ve alın terimiz ile ilgili bordroya yansıtılmayan hiçbir övgüyü kabul etmiyoruz. Mustafa Dündar başkanımıza emek ve alın terimize verdiği değerden dolayı, şahsım, sendikam ve işçilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber