Geri Dön
GaziantepUluslararası standartlara uygun ilk pump track parkı Gaziantep’te açıldı

Uluslararası standartlara uygun ilk pump track parkı Gaziantep’te açıldı

Uluslararası standartlara uygun ilk pump track parkı Gaziantep’te açıldı

Uluslararası standartlara uygun ilk pump track parkı Gaziantep’te açıldı

Ahmet ATMACA/GAZİANTEP,(DHA)-GAZİANTEP’te uluslararası standarda uygun ilk ve tek olma özelliği taşıyan bin 200 metrekare büyüklüğündeki Pump Track Parkı açıldı. 
Türkiye’de, uluslararası standarda uygun ilk ve tek olma özelliği taşıyan Pump Track Parkı, Çıksorut Millet Bahçesinde açıldı. 8 Şubat Millet Bahçesi, Seyrantepe Millet Bahçesi ve Şehitkamil Vadi Park içerisinde yapımı tamamlanarak hizmete alınan skate parklarının ardından Çıksorut Millet Bahçesi içerisinde hizmete alınan ve bin 200 metrekare genişlikteki Skate Park ve Pump Track Parkı görkemli bir açılışla vatandaşların hizmetine sunuldu. Teknik özellikleri ile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Pump Track Parkı’nda kaykay, paten, skooter ve bisiklet kullanan sporcular park açılışında yaptıkları gösteriler ile izleyenlerden alkış aldı.  
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep’te ulusal ve uluslararası spor branşlarında çalışmalar yürütüldüğünü ve Pump Track Parkı ile spor kategorilerini arttırmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu park, Gaziantep’in spor turizmi açısından da çok önemli. Değişik branşlarda Gaziantep’e gelen ulusal ve uluslararası müsabakalar var. Bizim; kaykay, paten, skooter, bisiklet gibi araçlarla ilgili yarışmaların da Gaziantep’e gelmesi için bu altlığı hazırlamamız gerekiyordu. Kazasız, belasız olarak sporcularımız buradan yetişsin ve uluslararası müsabakalarda ay-yıldızlı bayrağımızı inşallah göndere çektirsinler diye temenni ediyoruz” diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber