Geri Dön
MalatyaReşat Erdoğan, Alişar Köyünü ziyaret etti

Reşat Erdoğan, Alişar Köyünü ziyaret etti

Reşat Erdoğan, Alişar Köyünü ziyaret etti

Reşat Erdoğan, Alişar Köyünü ziyaret etti

MALATYA, (DHA) - FAİK Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, Battalgazi İlçesi’ne bağlı Alişar Köyünü ziyaret ederek, köy sakinleriyle sohbet etti.

Davet üzerine köye giden Reşat Erdoğan, yaşanan ekonomik sıkıntılardan daha az etkilenmek için birlik beraberlik ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, "Bu kriz bir yerde çözülecek. O güne kadar sabırlı olmamız ve dayanışma içinde hareket etmemiz lazım. Ben insanlarımızın sağduyusuna inanıyor ve güveniyorum. Davetinizden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Bu yıl kayısılarını zirai dondan ötürü kaybettiklerini ifade eden köy halkı "Bu yıl fiyatlar iyi ama kayısımız yok. Umutlarımız gelecek yıla kaldı" diye konuştu. Reşat Erdoğan’a yaptığı yardım ve katkılardan dolayı teşekkür eden köy halkı ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Yollarının bozuk olmasından şikayet eden vatandaşlar, "Yollarımız Özal döneminde yapılmıştı. Hala öyle duruyor. Yollarımızın yapılmasını bekliyoruz" temennisinde bulundu. 

BERBER ZİYARETLERİ DE DEVAM EDİYOR 

Öte yandan ekonomik sıkıntıdan en çok etkilenen Berberleri ziyaret eden Reşat Erdoğan, Pandemi sonrası yaşanan yüksek eflasyondan en çok küçük esnafın etkilendiğini, hükümetin bu kapsamda yeni bir takım önlemler alması gerektiğini söyledi.

Esnafların faizsiz kredi beklentisi içinde olduklarını da ifade eden Erdoğan, "Esnaflarımız toplumumuzun bel direğidir. Onları rahatlatacak bir takım önlemlerin kısa zamanda hayata geçirilmesi lazım. Esnaflarımızın sabit giderlerinde büyük artışlar yaşanırken gelirlerinde azalma var. Bu nedenle sıkıntılı süreci atlatmaları için faizsiz kredi talep ediyorlar. Bu taleplere hükümetin kayıtsız kalmayacaktır diye düşünüyorum" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber