EN ÇOK OKUNANLAR

Yurt

AK Parti'li Şahin: Milletimiz tepki gösterince geri adım attılar

Ali Fuat GÜÇLÜER/AFYONKARAHİSAR, (DHA) 21.11.2020 17:50
AK Parti'li Şahin: Milletimiz tepki gösterince geri adım attılar

AK Parti Genel Sekreteri ve MKYK Üyesi Fatih Şahin, CHP'nin HDP ile anayasa değişikliği çalışması yaptığını söyleyerek, "Bir CHP'li milletvekili çıkıp HDP ile bir anayasa çalışması hazırlığı içerisinde olduklarını ifade edince hemen yalanlama, inkar etme yoluna gittiler. Halbuki geçtiğimiz yıl içerisinde örtülü olarak da olsa bunu kabul etmişler, itiraf etmişlerdi. Şimdi milletimiz tepki gösterince geri adım attılar" dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nın 7’nci Olağan Kongresi pandemi kuralları çerçevesinde Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu'nda gerçekleşti. 'Afyonkarahisar İçin İnandığın Yolda Yürü' sloganı ile yapılan kongre için sosyal mesafe, maske ve temizlik kurullarına en üst düzeyde uyulması için çok sıkı tedbirler alındı. 29 Eylül'den itibaren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atamasıyla AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Ceylan Uluçay, kongreye tek liste ile başkan adayı olarak girdi.

PARTİLİLERDEN KONGREYE YOĞUN İLGİ

Kongreye AK Parti Genel Sekreteri ve MKYK Üyesi Fatih Şahin, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, delegeler ile STK temsilcileri katıldı.

Divan heyetinin başkanlık görevine AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven seçilirken, divan heyetini de partililer oluşturdu. Daha sonra İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay konuştu. Sonrasında sırasıyla Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Zeybek, milletvekilleri Ali Özkaya ve Prof. Dr. Veysel Eroğlu konuşma yaptı.

ERDOĞAN CANLI BAĞLANTIYLA KONUŞTU

Ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle canlı olarak bağlandığı kongrede partililere seslendi. 

'MİLLETİMİZ TEPKİ GÖSTERİNCE GERİ ADIM ATTILAR'

Sonrasında kürsüye gelen AK Parti Genel Sekreteri ve MKYK Üyesi Fatih Şahin, CHP'nin HDP ile anayasa değişikliği çalışması yaptığını belirterek, "Biz hizmet üretmeye devam ederken bir taraftan da tabii gözümüzün ucuyla 'muhalefet ne yapıyor' diye onlara da bakıyoruz. Onların şu anda anayasa tartışmaları altında ezildiklerine şahit oluyoruz. Bir CHP'li milletvekili çıkıp HDP ile bir anayasa çalışması hazırlığı içerisinde olduklarını ifade edince hemen yalanlama, inkar etme yoluna gittiler. Halbuki geçtiğimiz yıl içerisinde örtülü olarak da olsa bunu kabul etmişler, itiraf etmişlerdi. Şimdi milletimiz tepki gösterince geri adım attılar" dedi.

OYLAR KULLANILDI

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Kongrede 40 asil, 20 yedek il yönetim kurulu üyesi ile 5 asil, 5 yedek il disiplin kurulu üyesi, 3 asil, 2 yedek il demokrasi hakem heyeti üyesi ve 13 asil, 7 yedek büyük kongre delegesini seçildi.

 

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklama
Sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00'de başladı
ABD Genelkurmay Başkanı Milley: Virüsler biyolojik silah olarak kullanılabilir
Çin'de mezbahada öldürülerek ‘sosis' yapılması planlanan 40 köpek bulundu
Rusya'da gökyüzünde beliren ışık sütunları izleyenleri büyüledi
Koronavirüs tedbirlerini hiçe sayıp, bağ evinde eğlence düzenlediler
Eşini öldürüp, intihar ettiği tüfeği 'avda kullanacağım' diyerek 1300 TL'ye almış 
Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz tutuklandı
Cemile Hemşire, koronavirüs gerekçesiyle kendisinden alınan oğluna kavuştu
RTÜK'ten 'orduya hakaret' içerikli yayına ceza
CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski başkanına taciz iddiası... Kadının ifadesi ortaya çıktı
İstiklal Caddesi için yarından itibaren 7 bin kişi kuralı
İsviçre'de 40 milyon yıllık 'kılıç dişli kaplan' açık artırmayla satılıyor
Saldırıya uğrayan DHA muhabiri, uzlaştırmada saldırganlardan bunları istedi
Van'da ibretlik görüntüler! Kendini yerden yere vurdu