EN ÇOK OKUNANLAR

Görüntüler büyük tepki çekmişti... Harekete geçildi

Otelde cinsel saldırı! Takip etti, zorla odasına çıkardı

Azerbaycanlı spiker 6 köyün geri alınması müjdesini gözyaşlarıyla verdi

İsviçre'de Eylül ayında kar sürprizi: Kar kalınlığı 25 cm'e ulaştı

Azerbaycan'dan 'sıkıyönetim' kararı! Ermenistan'a 'teslim ol' çağrısı yapıldı

Azerbaycan'dan ilk görüntü: Azerbaycan ordusu Ermeni hedeflerini böyle vurdu

Yurt

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cevabını misliyle alacaklardır

Gülseli KENARLI - Harun UYANIK - İstanbul DHA 14.08.2020 13:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cevabını misliyle alacaklardır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eğer bu devam edecek olursa bunun cevabını misliyle alacaklardır. Bunları karşılıksız bırakmamız mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oruç Reis Gemisi konusundaki son gelişmelerin sorulması üzerine, "Malum Doğu Akdeniz'deki son gelişmeler gerçekten sıkıntılı. Bu gelişmeler içerisinde özellikle bizim sismik araştırma yapan gemilerimiz, bunun yanında sondaj gemilerimiz bu bölgede dolaşıyor. Oruç Reis sismik araştırma yapan gemilerimizden bir tanesi ve önemlisi. Bu sivil gemilerimize karşı yapılabilecek en ufak bir saldırıyı karşılıksız bırakamayız. Dün böyle bir durum söz konusu oldu ve Kemal Reis bunlara gereken cevabı verdi. Sonra da onlar kendi limanlarına çekildiler. Eğer bu devam edecek olursa bunun cevabını misliyle alacaklardır. Bunları karşılıksız bırakmamız mümkün değil. Akdeniz'de özellikle mesafe itibariyle en geniş mesafeye sahip olan ülke biziz. Diğerlerinin burada aslında mesafeleri dahi yok. Metrelerle ifade edilebilecek. Şu anda ayın 23'üne kadar çalışmalarını sürdürecek. Sayın Şansölye Merkel ile bunları dün konuştuk. Kendisinin bizden ricası, 'bu işi yumuşatıp daha korumacı bir anlayış içinde süreci geliştirelim' dediler. Mutabık kaldık. Sayın Şansölye de Miçotakis ile de görüşme yaptı. Bu görüşmede inşallah Miçotakis'i de bize söylediği çizgiye getirmiş oluruz. Eğer Miçotakis bu noktada uluslararası hukuka saygılı davranmazsa... Batı Trakya'da soydaşlarımızın kabristanlarını silahla taradılar, ateş altına aldılar. Bunlar hiç olumlu sinyaller değildir. Biz soydaşlarımızın dirisini de ölüsünü de yalnız bırakmayız. Gereği neyse vakti saati geldiğinde de gereğini yaparız. Bunu da çok açık ve net söylemiş olayım" dedi.


YUNANİSTAN VE MISIR EKONOMİK ANLAŞMASI

Erdoğan, Yunanistan ve Mısır arasında yapılmaya çalışılan "Münhasır ekonomik bölge" anlaşmasının sorulması üzerine ise şu değerlendirmede bulundu:

"İsrail'le şu anda gerek Mısır gerek Yunanistan arasındaki dayanışma, Filistin'e yönelik adım yenilir yutulur bir adım değil. Abu Dabi yönetimiyle özellikle diplomatik ilişkileri askıya almak veyahut da bizim de büyükelçiyi geri çekme gibi bir adımımız olabilir." 


DOLAR KURU

Erdoğan, dolardaki hareketliliğe ilişkin ise "Bu hafta içerisinde ekonomi kurulu toplamak suretiyle bir değerlendirme yapacağız. Bunlar yeni ataklar değil. Aynı operasyonları bize dışarıdan yaptılar, devam ediyorlar. Türkiye bu konuda güçlüdür, yere sağlam basmaya devam edecektir. Sağlam zemindeyiz ve bu sağlam zeminde yola devam" değerlendirmesinde bulundu.


OKULLARIN AÇILMA TARİHİ

Erdoğan, okulların açılma tarihi konusunda ise, "Bu konuda bütün çalışmaları Bilim Kurulumuz yönetiyor. Bilim Kurulu'nun aldığı kararlara da bakanlığımız ve bakanlarımız uyuyorlar ve uymaya da devam edecekler. Dikkat edeceğiz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına, bu üç kurala milletçe bizim dikkat etmemiz lazım. Kendimize acıyorsak bunlara dikkat edelim. Ama kendimize acımıyorsak zaten söyleyecek hiçbir şeyim yok" dedi.


 

1

Görüntüler büyük tepki çekmişti... Harekete geçildi

2

Otelde cinsel saldırı! Takip etti, zorla odasına çıkardı

3

Azerbaycanlı spiker 6 köyün geri alınması müjdesini gözyaşlarıyla verdi

4

İsviçre'de Eylül ayında kar sürprizi: Kar kalınlığı 25 cm'e ulaştı

5

Azerbaycan'dan 'sıkıyönetim' kararı! Ermenistan'a 'teslim ol' çağrısı yapıldı

6

Azerbaycan'dan ilk görüntü: Azerbaycan ordusu Ermeni hedeflerini böyle vurdu

7

Sputnik V aşısı vurulan Moskova Belediye Başkanı: Birkaç ay geçmesine rağmen...

8

13 yıllık hukuk mücadelesini kazandı, D-100 yoluna mahkeme kararını astı

EN YENİLER

Bakan Çavuşoğlu: Sahada ve masada Azerbaycan'ın yanındayız
Yeni görüntüler: Ermeni hedefleri böyle vuruldu
Ermenek'te faciada ölen madencinin babası Recep Gökçe, koronavirüsten hayatını kaybetti
Bakan Koca koronavirüste son durumu paylaştı
İstiklal Caddesi'nde bu akşam adım atacak yer kalmadı
Ermenistan sivilleri hedef aldı: 5 kişi hayatını kaybetti
İş ilanı verip, başvuran genç kızlara tacizde bulunan kişi yakalandı
Azerbaycan savaş hali ilan etti
Kuş pazarı, virüs tedbirleri unutulunca boşaltıldı