EN ÇOK OKUNANLAR

Tolga Ağar'dan Sedat Peker'in iddialarına yalanlama

Vahşice katletti! Sese uyanan kızı gözyaşlarına boğuldu

Maskesindeki şişkinlik polisin dikkatinden kaçmadı! Gözaltına alındı

ABD'li senatör fena yakalandı! 'Başka çarem yoktu'

Trafiğin ortasında engellinin çaresizliği;  'Çevredekiler kaldırırlar diye düşünüyordum'

'Gemlik Körfezi'ndeki salya oluşumunun nedeni evsel atıklar ve sıcaklık değişimi'

Yurt

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni dalgayı da kırdığımızda aydınlık bir gelecek bizi bekliyor

Arif ARSLAN- Reşat YİĞİZ- Turan KOYUNCU- Mehmet Yücel DURAK/BATMAN- SİİRT, (DHA) 21.11.2020 16:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni dalgayı da kırdığımızda aydınlık bir gelecek bizi bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüste yeni dalganın kırılmasıyla güzel günlerin yaşanacağını ifade ederek, kısıtlamalara dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgının kontrolden çıkacağı yol açacağı sorunlar daha büyük olduğu için adeta bağrımıza taş basarak, bu yöntemlere başvurmak durumunda kalıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın aldığımız tedbirlere azami riayeti sayesinde salgının seyrini en kısa sürede hedeflediğimiz seviyeye indirerek, bugünleri geride bırakacağız. Türkiye salgın sürecini nispetten pozitif ayrışmayla geçirmiş ülkelerden biridir. Milletimizin desteği ve hassasiyetiyle bu yeni dalgayı da kırdığımızda önümüzde aydınlık bir gelecek bizi bekliyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle AK Parti Kütahya, Afyon, Batman ve Siirt 7'nci Olağan İl Kongrelerinde konuştu. Konuşmasına koronavirüsle mücadele değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde pek çok faaliyete sınırlama getirildi. Siyasi parti kongreleri için ise herhangi bir engel bulunmuyor. Buna rağmen salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongreleri erteliyoruz. Yeni kongre tarihlerini salgının seyrine göre belirleyeceğiz. Bu haftaki kongrelerimizi hazırlıklarını önceden tamamladığımız için temizlik, maske, mesafe ve diğer kurallara azami riayetle yerine getiriyoruz" dedi.

'KISITLAMALARIN YOL AÇTIĞI MADDİ VE MANEVİ SORUNLARIN FARKINDAYIZ'

Koronavirüsle mücadeleye yönelik uygulanan kısıtlamaların yol açtığı sorunların farkında olduklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Dünyanın tamamıyla birlikte ülkemizi de adata esir alan salgın musibetini üzerinden gelebilmek için milletçe üzerimize düşen fedakarlığı yapmamız gerekiyor. Kısıtlamaların yol açtığı maddi ve manevi sorunların farkındayız. İşi azalan ve tamamen duran esnafımızın, sanatkarımızın, işletmelerimizin buralarda çalışan insanlarımızın aynı şekilde buralardan hizmet alan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gayet iyi biliyoruz Okulundan ayrı kalan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, dışarıya çıkışları sınırlanan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın neler hissettiklerin tahmin edebiliyoruz. Ancak salgının kontrolden çıkacağı, yol açacağı sorunlar daha büyük olduğu için adeta bağrımıza taş basarak, bu yöntemlere başvurmak durumunda kalıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın aldığımız tedbirlere azami riayeti sayesinde salgının seyrini en kısa sürede hedeflediğimiz seviyeye indirerek, bugünleri geride bırakacağız. Türkiye salgın sürecini nispetten pozitif ayrışmayla geçirmiş ülkelerden biridir. Milletimizin desteği ve hassasiyetiyle bu yeni dalgayı da kırdığımızda önümüzde aydınlık bir gelecek bizi bekliyor" diye konuştu.

'REFORMLARDA YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATIYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında AK Parti içesinde birlik ve beraber mesajı vererek, reformlarda yeni bir dönemin başlatılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"18 yıllık demokrasi ve kalkınma mücadelemizin omurgasını oluşturan reformlarda yeni bir dönemi başlatıyoruz. Hukuki altyapımızı geliştirerek, ekonomimizin oturduğu temellerini güçlendirerek, üretimi ve istihdamı artırarak salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyada kendimize iyi bir yer edinmekte kararlıyız. Türkiye'yi tarihinde görülmemiş hizmetler ve eserlerle tanıştıran AK Parti, küresel siyasi ve ekonomik düzenin yeniden inşasında ülkemizi hedeflerine ulaştıracak programlara, kadrolara ve azme sahip tek partidir. Cumhur ittifakıyla kurduğumuz yeni yönetim sistemini reformlarla daha da güçlendirerek ülkemizi 2023 hedefleriyle mutlaka buluşturacağız. Bununla kalmayacak evlatlarımıza 2053 vizyonunu hayata geçirebilecekleri büyük ve güçlü Türkiye'yi emanet edeceğiz. Bunun için önce kendi içimizde, onunla birlikte ülke genelinde birliğimize beraberliğimize kardeşliğimize sahip çıkacağız. Milletimizin huzurlu, güvenli, özgür geleceği için tek umudu yine AK Parti'dir. Genel başkanından, mahalle temsilcilisine kadar tüm AK Parti kadroları olarak böylesine sorumluluk altında bulunduğumuzu bir an bile aklımızda çıkarmamalıyız. Kurulduğumuz günden beri biz sadece Allah'ın yardımına ve milletimizin desteğine güvenerek yol yürümüş, mücadeleye girmiş, zaferler kazanmış bir partiyiz. Önümüzdeki dönem için de yine tek dayanacağımız milletimizdir, milletimizden alacağımız destektir. Sizlerden kendi şehrinizde hiçbir istisna olmaksızın tüm vatandaşlarımıza ulaşarak bugüne kadar yaptıklarımızı ve gelecekte nasıl bir Türkiye tasavvur ettiğimizi anlatmanızı istiyorum. Gönlünü kazanmadığımız, desteğini almadığımız, sandıkta oyunu bize vermeyi temin edemediğimiz tek bir kişi kalmayana dek bu gayreti sürdüreceğiz. Böylesine kutlu bir dava asla senlik-benlik kavgasına, şahsi hesaplara, kibre, atalete, tembelliğe yer olamaz. Kendini partisinin ve halkın üzerinde gören kişinin sonu hüsrandır. Biz sadece milletimizin hizmetkarlığına talibiz. Hamdolsun milletimizin de AK Parti'ye olan teveccühü artarak devam ediyor. Başlattığımız gönül seferberliğiyle üye sayımızı 11 milyon 200 binin üzerine çıkardık. Kadın ve gençlik kollarında da üye sayısını tarihimizin rekor sayısına ulaştık. Amacımız her yıl 1 milyon üyeyi saflarımıza katarak, milletimizle olan muhabbetimizi derinleştirmektir. Kongrelerimizi ahde vefanın ve değişimin birlikte yaşandığı demokrasi şölenlerine çeviriyoruz. Kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum."

'SON 7 YILDIR ELLERİNDEN GELENİ SAHAYA SÜRDÜLER'

Türkiye'nin 2003 yılından itibaren başlayan atılımlarını, önlerine çıkarılan tüm engellere rağmen hedeflerine ulaştırdıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Demokrasi ve kalkınma mücadelemizin önünde set kuramayacaklarını görenler, son 7 yıldır ellerinden geleni sahaya sürdüler. Ülkemizi yeniden kendi iç mücadeleleriyle vaktini ve enerjisini harcayan bir yer haline getirmek için terör örgütlerinden darbecilere kadar herkesi kullandılar. Biz milletimizle birlikte ülkemize kurulan tuzakları birer birer boşa çıkardıkça, kimi zaman sinsice, kimi zaman pervasızca yeni oyunlarla karşımıza çıktılar. Bu saldırılara cevabımızı da içerde birlik ve beraberliğimiz güçlendirerek, dışarda siyasi, diplomatik ve askeri gücümüzü ortaya koyarak verdik. Suriye sınırımız boyunca bizi bir terör koridoruyla kuşatmaya çalıştılar. Harekatlarımızla bu kanlı zinciri kırdık. Doğu Akdeniz'de bizi sahillerimizde hapsetmeye kalktılar. Yaptığımız anlaşmalar ve başlattığımız sondajlarla bu gayreti de akamete uğrattık. Libya'da darbecileri özellikle kullanarak bir başka oyunun içine girdiler. Meşru yönetimi destekleyerek orada da heveslerini kursakta bıraktık. Ermenistan'ı kışkırtarak Kafkasya'da başka hamle yaptılar. Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte 30 yıllık acıları sona erdirecek bir zaferin sevincini yaşadık" diye konuştu.

'BİZE BİR ADIM GELENE 3-5 ADIM GİTMEKTEN ÇEKİNMEDİK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Milletimize söyleyecek hiçbir sözü, projesi, ortaya koyacak hiçbir vizyonu olmayanları bir araya getirerek siyaset mühendisliğine giriştiler. İnşallah bunda da başarılı olamayacaklar. Buna karşılık biz önümüzdeki tüm zorluklara rağmen, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her karışıyla ülkemizi geliştirme, büyütme, güçlendirme, zenginleştirme mücadelemizde yeni bir dönem başlattık. Amacımız ne içerde ne dışarda kimseyle kavga etmek, kimsenin hakkını çiğnemek, kimsenin meşru duruşunu bozmak değildir. Tam tersine dostlarımızla ve müttefikimizle daha güçlü işbirliği halinde olmak istiyoruz. Avrupa Birliği'nden bize verdiği sözleri tutmasını, ayrımcılık yapmamasını, en azında ülkemize yönelik aleni düşmanlığa alet olmamasını bekliyoruz. Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa'da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile kurmayı tasavvur ediyoruz. Amerika ile uzun ve yakın müttefiklik ilişkilerimizi bölgesel ve küresel ilişkilerin çözümünde aktif olarak kullanmak arzusundayız. Rusya ve İran gibi köklü tarihi münasebetlerimizin bulunduğu ülkeleri asla göz ardı edemeyiz. İslam alemi ve Türk dünyasıyla kimi zaman birlikte kimi zaman çok ayrı ilişkilerimiz var. Dünyadaki bölgesel paktların hepsiyle iş birliğimiz geliştirme arayışındayız. Suriye'den Libya'ya kadar müdahil olduğumuz her yere kadar toprak bütünlüğü ve siyasi birlik temelinde çözümler için çalışıyoruz. Hiç kimsenin bu fotoğraf içinde Türkiye'yi tamamı yalan veya yanlış olan argümanlarla itham, tecrit ve tehdit etmeye hakkı yoktur. Biz yaptığımız her işte hakkı, hukuku, adaleti mazlumları ve mağdurları gözeten bir anlayışla hareket ediyoruz. Hiçbir onurlu ülke ve kurumun Türkiye düşmanlığını hayat gayesi haline getirmiş lobilerin ve terör örgütlerinin elinde oyuncak haline dönüşmeyi kabul etmeyeceklerine inanıyoruz. Hiçbir ülke ve kurumla aramızda siyasetle, diplomasiyle, diyalogla çözülmeyecek sorunlarımızın olmadığını düşünüyoruz. Bu kanalları hep açık tuttuk, tutmayı da sürdüreceğiz. Bize bir adım gelene 3-5 adım gitmekten çekinmedik, bundan sonra da aynı samimiyetle gayretlerimizi sürdüreceğiz."

KÜTAHYA’DAKİ KONGRE

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi Yeni Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP’li Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve parti üyeleri katıldı. Pandemi süreci nedeniyle kongrede sandalyeler sosyal mesafeye uygun şekilde yerleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kongreye video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere seslendi.

HDP’Lİ DEMİRTAŞ’IN TUTUKLULUĞU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Kütahya’ya gelerek kongreye katılan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Son dönemde HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuna ilişkin birçok söylem olduğunu belirterek, gelişmeleri ‘hayretle’ izlediğini söyledi. Demirtaş'ın yargılanmasına devam edildiğini ifade eden Dağ, “Son dönemde yaşanan hadiselerle ilgili gerçekten hayretler içerisinde olduğumu ifade etmek istiyorum. Bir siyasi partinin eş genel başkanı yargılanıyor ve yargılama süreci devam ediyor. Yargılama konularına baktığımızda onlarca dava var. Onlarca davayı bir kenara bıraksak da onların diğerleriyle ilgili yargılama devam ediyor, onları şöyle bir kenarda bıraksak da 6-8 Ekim olaylarını her birimiz canlı canlı şahidi olarak yaşadık, gördük. O süreçte yaşananlara şöyle bir baktığımızda, 5 Ekim tarihinde PKK’nın ele başlarından Murat Karayılan’ın yapmış olduğu çağrının aynısını, HDP Genel Merkezi ve o dönemdeki HDP Eş Genel Başkanı aynısını birebir söylüyor ve bu çağrı üzerine binlerce insan sokaklara çıkıp, şehit Yasin Börü başta olmak üzere 31 sivil, 2 emniyet görevlisinin şehit olmasına sebebiyet veriyorlar. Hukukta azmettirme bir husus olduğunu her hukukçu bilir. Hele yıllarca hukukçuluk yapmış, her dava çıktığında cübbemi giyerim diyen kişiler hayli hayli bilir. Ben de bir hukukçu olarak ve Hamza Dağ olarak, AK Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı olarak birilerini azmettirsem ve bu azmettirdiğim kişi, kişiler başka birine cismani zarar verse, mali zarar da verse, vefatına ölümüne sebebiyet verse, bundan ben yargılanmayacak mıyım? E kardeşim dokunulmazlık var derler.”

‘DOKUNULMAZLIĞI BERABER KALDIRDIK’

Mecliste dokunulmazlıkların CHP’nin de desteğiyle kaldırıldığını hatırlatan AK Parti'li Hamza Dağ, “Dokunulmazlık vardı. Dokunulmazlığı hep beraber mecliste kaldırmadık mı hanımefendiler, beyefendiler? Hep beraber kaldırdık. Meclis’te dokunulmazlığı anayasa değişikliğiyle kaldırmadık mı? Önceki suçlarla ilgili. Cumhuriyet Halk Partisi de destek verdi. Bütün bunlar işte, kanun, hukuk, her biri burada. Yazılmış hukuk kuralları var, yazılmış kanunlar, maddeler var. Hepsi buna göre şu anda mahkemeler tarafından işletilmektedir. Yok kardeşim, bir hafta 10 gündür sürekli olarak tabi ki demokrasiden bahsedeceğiz, tabi ki özgürlükten bahsedeceğiz. Ama buradan acaba bize siyaseten nasıl alan açılır diye çözüm süreci arzulayanlar var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti 7’nci Olağan İl Başkanlığı kongresi seçimlerine geçildi.
 

1

Tolga Ağar'dan Sedat Peker'in iddialarına yalanlama

2

Vahşice katletti! Sese uyanan kızı gözyaşlarına boğuldu

3

Maskesindeki şişkinlik polisin dikkatinden kaçmadı! Gözaltına alındı

4

ABD'li senatör fena yakalandı! 'Başka çarem yoktu'

5

Trafiğin ortasında engellinin çaresizliği;  'Çevredekiler kaldırırlar diye düşünüyordum'

6

'Gemlik Körfezi'ndeki salya oluşumunun nedeni evsel atıklar ve sıcaklık değişimi'

7

Belarus'ta skandal! Kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına 7 bin 500 TL'lik ceza

8

Trafikte tehlikeli yolculuk! Yürekler ağza geldi

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı! Vaka sayısında düşüş devam ediyor
Mısır'la normalleşme görüşmeleri... Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama
Yerli aşının 2'nci dozunu olan Bakan Varank'tan patent mesajı
87 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii'ne ilk mahya asıldı
UEFA'dan 9 kulübe 'Avrupa Süper Ligi' yaptırımı
ABD'li senatör fena yakalandı! 'Başka çarem yoktu'
Ataşehir'de beton mikseri dehşet saçtı!
Denizli'de silahlı ve bıçaklı kavga: 1 ölü, 3 yaralı 
Bu kez kaçamadı! Böyle yakalandı
Maskesindeki şişkinlik polisin dikkatinden kaçmadı! Gözaltına alındı
Çalışma izni görev belgesinin geçerlilik süresi 12 Mayıs'a kadar uzatıldı 
Susuz tarımda Konya'da umutlar yeşerdi 
Vahşice katletti! Sese uyanan kızı gözyaşlarına boğuldu
Belarus'ta skandal! Kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına 7 bin 500 TL'lik ceza
Trafikte tehlikeli yolculuk! Yürekler ağza geldi