EN ÇOK OKUNANLAR

DHA muhabirine çirkin saldırı!

2 katlı bina çöktü! Konya'dan acı haber...

Meteoroloji'den 'kırmızı' uyarı! Yarın sabah saatlerinden itibaren...

La Casa De Papel hayranlarına müjde!

Bütçe görüşmelerinde EYT tartışması

Ataşehir'deki taciz olayıyla ilgili flaş gelişme

Yurt

Efkan Ala: Yeni dönemde, tarım ana başlığımız olacak

Hasan BOZBEY/ORHANGAZİ (Bursa), (DHA) 21.06.2018 20:24
Efkan Ala: Yeni dönemde, tarım ana başlığımız olacak

İçişleri eski Bakanı ve Bursa 2. Bölge Milletvekili adayı Efkan Ala, "16 yıllık iktidar dönemimizde, hükümet olarak hangi ana başlığı ele aldıysak, o konuda büyük mesafeler kat ettik. Savunma sanayi, ulaştırma, milli eğitim gibi konuları ana başlık yaptık, ciddi mesafeler aldık. Yeni dönemde ise tarım ana başlığımız olacak" dedi.

Efkan Ala, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti İlçe Başkan Vekili Fahrettin Uludağ ve teşkilat üyeleri ile birlikte Marmara Zeytin İşletmeleri Merkezi (MARZİM) tesislerini ziyaret etti. Burada MARZİM’in kurucusu işadamı Yüksel Sert ve MARZİM’de faaliyet gösteren tarımsal sanayi fabrikalarının sahipleri ve temsilcileri ile bir araya gelen Efkan Ala, işadamlarının sorunlarını dinledi. MARZİM Kurucusu Yüksel Sert, yıllar önce MARZİM’i inşa ettiklerini belirterek, "Ancak şu anda özellikle tarımsal sanayi imarlı alan sorunu yaşandığı için yeni tesisler ve yeni yatırımlar yapılamıyor. Bunun önünde de ciddi bürokratik engeller var. Bu konuda hükümetin önlemler ve düzenlemeler yapmasını bekliyoruz" dedi.

Efkan Ala da Orhangazi bölgesi için tarımın çok önemli olduğunu bildiklerini belirterek, "Bu konuda, buradaki girişimcilerimiz ve işadamlarımızla birlikte hareket edip olası yeni tarımsal imarlı alan oluşturulması için çalışma yapabiliriz" dedi.

'TARIMSAL SANAYİYİ UÇURACAĞIZ'

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, AK Parti’nin 24 Haziran seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesinin ana başlığını ve önceliğini tarımın oluşturduğunu belirterek, "16 yıllık iktidar dönemimizde hükümet olarak hangi ana başlığı ele aldıysak, o konuda büyük mesafeler kat ettik. Savunma sanayi, ulaştırma, milli eğitim gibi konuları ana başlık yaptık, ciddi mesafeler aldık. Yeni dönemde ise tarım bizim ana başlığımız olacak. Bu konuda bugüne kadar çiftçimize ciddi desteklemeler verdik. Ancak yeni dönemde bunları daha da artıracağız" dedi.

Efkan Ala, "Yeni dönemde tarımı ana başlık yaparken buna bağlı olarak da tarımsal sanayinin de önünü açacağız. Yeni dönemde tarımsal sanayiyi uçuracağız" dedi.

Desteklemelerle ilgili firma sahiplerinden gelen sorunları da dinleyen Efkan Ala, "Bu konuda yeni dönemde farklı uygulamalarımız olabilir. Bu hususta da yine konunun muhatapları olan, Orhangazili iş dünyası, üretici temsilcileri ile bir araya gelip bu konuda çalışmalar yürüteceğiz" diye konuştu.

Efkan Ala, işadamları ile yaptığı toplantıda işadamlarına çağrıda bulunarak, "Bugüne kadar biz Türkiye’yi 3,5 kat büyütecek hamleler yaptık. Bursa 5 kat büyüdü. Bursa'nın ihracatı 5 milyar dolarken, bizim dönemimizde 25 milyar dolarlara ulaştı. Yapılacak yeni düzenlemeler, tarımsal çalışmalar ve diğer her konuda bizi zorlamalısınız. Siz isteyecek, zorlayacaksınız; bizler de hayata geçireceğiz" dedi.

1

DHA muhabirine çirkin saldırı!

2

2 katlı bina çöktü! Konya'dan acı haber...

3

Meteoroloji'den 'kırmızı' uyarı! Yarın sabah saatlerinden itibaren...

4

La Casa De Papel hayranlarına müjde!

5

Bütçe görüşmelerinde EYT tartışması

6

Ataşehir'deki taciz olayıyla ilgili flaş gelişme

7

Kekemeliğe ve idrar kaçırma rahatsızlığına iyi geldiğine inanılıyor... Son 5 yılda büyük talep

8

Öldürdüğü eşini kıyma makinesinde parçalamıştı... Yeni gelişme

EN YENİLER

Asgari ücreti için ikinci toplantı
NKÜ eski rektörü Şimşek'in FETÖ davasında tanık eski başhekim dinlendi
Okulda fenalaşan Mert, hayatını kaybetti
Yanında çalışan liseli kıza tacizden tutuklandı
Anastasiadis: Türkiye'nin planlarına karşı zaruri önlemleri alıyoruz
Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kapasitesi 66 milyona çıkıyor
Diyarbakır'a gelen Köksal Toptan rahatsızlandı
Polis ve zabıtadan ortak trafik denetimi
Şehit Uzman Çavuş Kemal Sayar, son yolculuğuna uğurlandı