EN ÇOK OKUNANLAR

4 ay sonra yoğun bakımdan çıkan korona hastası: Neden herkes maskeli?

Bülent Ersoy, hastaneye kaldırıldı

Yaşlı adamı böyle kurtardı

Halil Sezai'nin kavgasından yeni görüntü

Halil Sezai adliyeye getirildi

İlk aşı çalışmalarıyla ilgili flaş açıklamalar

Yurt

Katıldığı düğünde koronavirüs bulaşan cami imamı ve ailesi tedavi altında

Engin ÖZMEN- Caner AKSU/ESKİŞEHİR, (DHA) 05.08.2020 15:23
Katıldığı düğünde koronavirüs bulaşan cami imamı ve ailesi tedavi altında

Eskişehir Dekovil Camisi'nin imamı Ahmet Tıraşçı'ya katıldığı bir düğünde koronavirüs bulaştı. İmam Tıraşçı ile birlikte eşi ve çocuklarına yapılan testler de pozitif çıkarken, görev yaptığı cami 2 gün kapalı tutulduktan sonra dezenfekte edilerek yeniden ibarete açıldı. Ailesiyle birlikte hastanede tedaviye alınan imam Tıraşçı'nın yaklaşık 100 kişiyle temaslı olduğu belirlendi.

Tepebaşı ilçesine bağlı Merkez Yeni Mahallesi'ndeki Dekovil Camisi'nin imamı Ahmet Tıraşçı, Ankara'da katıldığı bir düğünün ardından belirtiler görülmesi üzerine eşi ve çocuklarıyla birlikte Covid-19 testi yapıldı. Test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine Tıraşçı ve ailesi Eskişehir'deki hastanede tedaviye alındı. Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibince yapılan incelemede Tıraşçı'nın yaklaşık 100 kişiyle temaslı olduğu belirlenerek, bu kişilere Covid-19 testleri yapılmaya başlandı.

CAMİ 2 GÜNLÜĞÜNE KAPATILDI

İmam Ahmet Tıraşçı'nın görev yaptığı cami Eskişehir Müftülüğü talimatıyla 2 günlüğüne ibadete kapatıldı. Caminin girişine de 'Camimizde (covid-19) koronavirüs çıkması nedeniyle müftülük emriyle ikinci bir emre kadar kapalıdır. Cami cemaatimiz kendilerini evlerinde izole etsinler' yazılı tabela asıldı. Tepebaşı Belediyesi ekiplerince bugün yapılan dezenfekte çalışmalarının ardından Dekovil Camisi yeniden ibarete açıldı. Ayrıca Eskişehir Müftülüğü camiye, imam Tıraşçı yerine başka bir imam görevlendirdi. Cami girişine de dezenfekte çalışması yapıldığı ve caminin yeniden ibadete açıldığını belirten yazının bulunduğu not yazıldı.

'DÜĞÜNDE KAPMIŞ OLABİLİR'

Dekovil Camisi Onarma ve Yaşatma Derneği Başkanı Celal Eruysal, camide tüm tedbirlerin alındığını ifade ederek, "Cami imamızda koronavirüs olduğu tespit edildi. Camimiz 2 gün kapalı olarak kaldı. Bugün yapılan dezenfekte çalışmasının ardından yeniden ibadete açıldı. İmam virüsü katıldığı bir düğünde kapmış, cami cemaatimiz için bir risk söz konusu değil. Ankara'da bir düğüne katılmış oradan kapmış olabilir. Bayramın ikinci gününde belirlendi ve test yapıldı. Şu anda hastanede tedavi altında. İmamımız dışında eşi ve çocuklarının da koronavirüs olduğunu belirlendi. Onlarda tedavi altında hastanedeler" dedi.

 

1

4 ay sonra yoğun bakımdan çıkan korona hastası: Neden herkes maskeli?

2

Bülent Ersoy, hastaneye kaldırıldı

3

Yaşlı adamı böyle kurtardı

4

Halil Sezai'nin kavgasından yeni görüntü

5

Halil Sezai adliyeye getirildi

6

İlk aşı çalışmalarıyla ilgili flaş açıklamalar

7

'300 liramı neden vermiyorsun' dedi, dehşet saçtı 

8

Güzellik merkezinde hayatının şokunu yaşadı

EN YENİLER

Çağırıcı: Sonu gelene kadar mücadele edeceğiz
Akaryakıt şirketinden Türkiye Rallisi'nde yarışacak takıma sponsorluk desteği
Yüz yüze eğitim temassız oyunlarla başlıyor
Gri kategorideki terörist tutuklandı
ÖSYM Başkanı Aygün: 2020-YDS sınav giriş belgeleri yayımlandı
Organik gıdalar üreten yerli girişim uluslararası ödül kazandı
Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Koronavirüs uyarısı bu kez dronelardan geldi
Esenyurt'ta restoranı basan değnekçiler kamerada