EN ÇOK OKUNANLAR

Yurt

Kayseri'de 5 ve 6 yaşındaki çocukların istismarında komşu ve anne ile üvey babaya ceza yağdı

Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA) 26.11.2021 19:00
Kayseri'de 5 ve 6 yaşındaki çocukların istismarında komşu ve anne ile üvey babaya ceza yağdı

Kayseri'de, komşuları A.Ş.’nin (50), para karşılığı kızları Z.A. (6) ve M.A.’ya (5) cinsel istismarda bulunmasına izin verdikleri iddia edilen anne Ş.A. (30) ile üvey baba A.A.’nın (40) tutuklu yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, sanıklardan A.Ş.’yi, toplam 46 yıl 6 ay ve 120 bin TL para cezasına çarptırdı. Heyet, A.A. ile anne Ş.A.’ya ise, 34’er yıl 6’şar ay hapis cezası verdi.

Olay, geçen yıl 27 Eylül’de merkez Kocasinan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre A.Ş., para karşılığı anlaştığı komşuları Ş.A. ve A.A’.nın kızları Z.A. ve M.A.’ya cinsel istismarda bulundu, fotoğraflarını çekti. Anne Ş.A. da bazı dönemlerde cep telefonuyla çocuklarının fotoğrafını çekerek, komşuları A.Ş.’ye para karşılığı gönderdi. Üvey baba A.A.’nın da para alarak, yaşananlara göz yumduğu ileri sürüldü. Binadaki komşuları olayı öğrenip ihbarda bulununca Ş.A. ve A.A. çiftiyle komşuları A.Ş. gözaltına alındı. Şüpheliler Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İki kardeş ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınarak, yurda yerleştirildi.

HALA, ÇOCUKLARA KAYYUM ATANDI

Şüpheliler hakkında, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan dava açıldı. Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hem anne hem de üvey babanın dosyada sanık olarak yargılanması nedeniyle daha önce görülen duruşmada temsili kayyum atanması için ilgili mahkemeye müzekkere yazılmasına karar verildi. Sulh Hukuk Mahkemesi’nden müzekkere yazısına verilen cevap yazısında hala R.E.’nin temsili kayyum olarak atandığını belirtti.

Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanıklar A.Ş., A.A. ve anne Ş.A. hazır bulundu. Davaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da müdahil oldu. Sanıklar önceki savunmalarını tekrar ederek, beraatlerini istedi. Mahkeme heyeti, sanıklardan A.Ş.’yi, ‘zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 30 yıl hapis, ‘müstehcenlik’ suçundan 12 yıl hapis ve 120 bin TL para cezasına, ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçundan da 4 yıl 6 ay olmak üzere toplam 46 yıl 6 ay ve 120 bin TL para cezasına çarptırdı. Heyet, üvey baba A.A. ile anne Ş.A.’yı ise, ‘zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 30’ar yıl hapis, ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçundan da 4’er yıl 6’şar ay hapis olmak üzere toplam 34’er yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırdı. İki sanığın da ‘müstehcenlik’ suçundan beraatine hükmedildi.

Otogarda mahsur kalanlar geceyi yazıhane ve mescitlerde geçiriyor
Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 76 bin 341 oldu
Aşısız genç anne koronavirüse yenik düştü, Melek bebek annesiz büyüyecek
Yolu karla kaplı köyde mahsur kalan hasta, kepçeyle ambulansa taşındı
Sigara içerken uyuyakalınca çıkan yangında hayatını kaybetti
Ablasını boğarak öldüren genç ifadesinde, 'Hayatımı mahvetmişti' dedi
Van'da arızaya giden 4 elektrik şirketi çalışanı donmak üzereyken kurtarıldı
Rumen şarkıcı Inna'nın uçağı hava muhalefeti nedeniyle İstanbul'a inemedi
Kızını 'yasak ilişkisini söylemesin' diye öldürmüş
Başakşehir'de otomobil yangınına giden ekibin zor anları
Gülistan Doku soruşturmasında yeni gelişme: Şüphelinin annesi CİMER'e dilekçe yazdı
Avcılar'da bir mahalleden diğerine kayakla gitti
Ölümü şüpheli bulunan Gamze'nin anne ve babası gözaltına alındı
Görevli memura kafa atıp, hastanelik etti
Küreğini alan otoyol kenarına bıraktığı aracını çıkarmaya geldi