EN ÇOK OKUNANLAR

DHA muhabirine çirkin saldırı!

2 katlı bina çöktü! Konya'dan acı haber...

Meteoroloji'den 'kırmızı' uyarı! Yarın sabah saatlerinden itibaren...

La Casa De Papel hayranlarına müjde!

Bütçe görüşmelerinde EYT tartışması

Kekemeliğe ve idrar kaçırma rahatsızlığına iyi geldiğine inanılıyor... Son 5 yılda büyük talep

Yurt

Leyla için Kayseri'deki kayıp çocuklar olayını çözen ekip Ağrı'da

Turgay İPEK- Servet ARSLAN/ AĞRI, (DHA) 21.06.2018 16:43
Leyla için Kayseri'deki kayıp çocuklar olayını çözen ekip Ağrı'da

Ağrı'da kaybolduğu Ramazan Bayramı'nın birinci gününden itibaren haber alınamayan Leyla Aydemir (4) için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 10 kişilik özel ekip, kente geldi. Özel ekibin Kayseri’deki kayıp 3 çocuk vakasını çözen ekip olduğunu söyleyen, torununun bulunması için 300 bin lira ödül koyan Zeki Aydemir, "Binlerce kişinin yapamadağını belki bu özel ekip yapar. Torunumun bulunması için gece gündüz dua ediyoruz" dedi.

Ağrı’nın Bezirhane köyünde bayramın birinci günü kaybolan Leyla Aydemir’in bulunması için 7'nci günde çalışmalar sabah saatlerinde yeniden başlatıldı. Ailenin isteği üzerine Kayseri'deki kayıp 3 çocuk vakasını çözen özel ekip de uçakla Ağrı'ya geldi. Leyla'nın dedesi Zeki Aydemir, bugün çalışmalara başlayacak olan özel ekipten umutlu olduklarını söyledi. Bezirhane köyünün 25-30 hane olmasına rağmen bir hane gibi olduğunu belirten Aydemir, "Köydeki evler aranmadı. Aranıp, aranmamasına güvenlik güçleri karar verir. Bir köyüz ama bizler bir aile gibiyiz. Ancak bu saatten sonra babama da güvenmem. Emniyet Genel Müdürlüğünce oluşturulan özel ekibin başlatacağı çalışmalardan ümitliyiz. Çünkü bu ekip, Kayseri'de, 2009 yılında Ramazan Bayramı'nda şeker toplamaya çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 3 çocuğun olayını aydınlatmıştı" diye konuştu.

GİZLİ NUMARADAN TELEFON

Ağrı'nın Bezirhane köyünde bayramın birinci günü kaybolan Leyla Aydemir'i arama çalışmaları devam ederken, baba Nihat Aydemir'e gizli numaradan bir telefon geldi. Telefonla arayan kişinin bir kadın olduğunu belirten amca Yusuf Aydemir, "Ağabeyimin telefonunu aradılar. O sırada telefonu bendeydi. Özel numaradan bir kadın aradı. Ne kadar gerçek, ne kadar yalan bilmiyorum. Leyla'nın yanında olduğunu söyledi. 1 dakika 45 saniye görüştü benimle. Leyla kaybolduğundan beri özel numaradan arıyor, konuşmuyorlardı. Leyla'nın sağlık durumuyla ilgili bir şey söylemedi. Israrla bir yerlere bırakmalarını istedim. Davacı olmayacağımızı söyledim. Telefonu kapatmadan önce 'Başınız sağ olsun' dedi. Geçmiş olsun anlamında da söylemiş olabilir. Çünkü biz öldüğüne inanmıyoruz" diye konuştu.

Amca Aydemir, jandarmaya götürdüğü sırada telefonun kapandığını belirtirken, baba Nihat Aydemir, gizli numaradan aranarak meşgul edilmek istemediklerini söyledi. 
 

İHBAR HATTI OLUŞTURULDU

Bayramın birinci günü kaybolan Leyla Aydemir'in bulunması için Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Ağrı Valiliği koordinesinde alanında uzman 11 kişilik özel ekip oluşturuldu. Gelen ihbarları tek tek değerlendiren ve araştıran ekipler, 12 ildeki ihbarcılara çok kısa sürede ulaşmasına rağmen herhangi bir bulguya rastlamadı. İhbarların zaman kaybına yol açmasını önlemek amacıyla vatandaşların daha duyarlı olması istendi. Leyla için kurulan kriz masasında görevli ekip, ihbarları tek noktada toplamak amacıyla '0505 022 74 27' numaralı ihbar hattı oluşturuldu. 

BEYAZ MİNİBÜS VE TELEFON ASILSIZ ÇIKTI

Ankara'dan teknik anlamda istihbarat sağlayacak uzmanların da bulunduğu ekip, Leyla Aydemir'i bulmak için il genelindeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameralarını inceledi. Köy ve çevresinde çocuklara camları kırık beyaz minibüsle şeker dağıtıldığı iddiası üzerine araca ulaşan ekipler, yaptıkları incelemede bu iddianın da asılsız olduğunu belirledi.     

Amca Yusuf Aydemir'in gizli numaradan arayan kadınla konuşmasının ardından özel ekip bu konuyu da inceledi. Aramanın, başka şehirden yapıldığı, telefonu açan kişinin olayla ilgisi bulunmayan küçük yaştaki çocuk olduğu tespit edildi. 

LEYLA'YI 'MAVİ' VE 'MODÜL' ARAYACAK

Jandarma Genel Komutanlığınca köye gönderilen iki kadavra ve ceset arama köpeğinin arama çalışmalarının olumsuz sonuçlanması üzerine harekete geçen ekipler, 'Mavi' ve 'Modül' adında iki kadavra ve ceset arama köpeğini daha köye getirdi. Jandarma ve polis ekipleri, kırsal ve şehir merkezlerinde yürüttüğü araştırmalarda Leyla'nın, Mardin, Sivas ve Silivri'de görüldüğü iddialarının da asılsız olduğunu saptadı. İhbarların zaman kaybına yol açmasını önlemek amacıyla vatandaşların daha duyarlı olması istendi.        

1

DHA muhabirine çirkin saldırı!

2

2 katlı bina çöktü! Konya'dan acı haber...

3

Meteoroloji'den 'kırmızı' uyarı! Yarın sabah saatlerinden itibaren...

4

La Casa De Papel hayranlarına müjde!

5

Bütçe görüşmelerinde EYT tartışması

6

Kekemeliğe ve idrar kaçırma rahatsızlığına iyi geldiğine inanılıyor... Son 5 yılda büyük talep

7

Ataşehir'deki taciz olayıyla ilgili flaş gelişme

8

Öldürdüğü eşini kıyma makinesinde parçalamıştı... Yeni gelişme

EN YENİLER

Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit düşenler anıldı
Çorum'da cinsel içerikli 5 bin hap ele geçirildi
Otel odasında ölü bulundu
Ablasıyla ilişki yaşayan komşu esnafı öldüren sanığa müebbet istemi
Dünya Gençler B Grubu Curling Şampiyonası yarın başlıyor
Asgari ücreti için ikinci toplantı
NKÜ eski rektörü Şimşek'in FETÖ davasında tanık eski başhekim dinlendi
Okulda fenalaşan Mert, hayatını kaybetti
Yanında çalışan liseli kıza tacizden tutuklandı