Çok Okunanlar

Borsa İstanbul'dan flaş döviz kararı

Dolar'da sert düşüş

Bakan Zeybekci'den dolar açıklaması

AK Parti'den flaş 'İstanbul mitingi' kararı

İstanbul ve Ankaralılar dikkat!

Park yeri kavgasında ortalık savaşa alanına döndü

Yurt

OHAL ve KHK protestosuna polis müdahalesi  

Mustafa TURAPOĞLU/ANKARA,(DHA) 30.12.2017 18:20

Ankara'da  OHAL ve KHK'lara ilişkin basın açıklaması yapmak isteyen Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyelerine polis müdahalede bulundu. 

Sakarya Caddesi'nde Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık ve üyeler, OHAL ve KHK'lara ilişkin basın açıklaması yapmak için Sakarya Caddesi'nde toplandı. Kalabalığın açıklama yapmasına izin vermeyen polis gruba müdahale ederek, bölgeden uzaklaştırdı.

Sendika binası önüne gelen Başkan Mehmet Balık basın açıklamasını burada yaptı. Mehmet Balık KHK'ları eleştirerek şunları söyledi: "Bu KHK’ların bir hukuk devletine uygun olması düşünülemez. Siyasal iktidarı, mevcut Anayasaya da, uluslararası hukuka da açıkça aykırı olan KHK’lar konusunda geri adım atmaya çağırıyoruz ve Meclis yetkilerini KHK’larla işletmesini ve devretmesini kabul etmiyoruz. Tüm yurttaşlarımızı ve demokrasiden yana olan herkese çağrımızdır; Siyasal iktidarı, bu yanlış uygulamalardan vazgeçmeye davet ediyoruz; emekçileri ve yurttaşlarımızı da bu KHK’lara karşı mücadele etmeye çağırıyoruz" EN YENİLER

En gerçekçi 9 bilgisayar oyunu
Battlefield 5 resmen geliyor
AB Bakanı Çelik'ten sert Yunanistan açıklaması
Metal kesim atölyesinde yangın
Sevgilisiyle buluşan eski kocasını, kadının eşine yakalattı
Bakan Albayrak: 5 yılda yaşananlar ibretlik derecede