EN ÇOK OKUNANLAR

THY'den yurtdışı uçuş kararı

Sumak satışları arttı, uzmanlar vatandaşı uyardı

'Ankara Kuşu' gözaltına alındı

Kavga ihbarına giden polisler şaşkına döndü

'Mobese'den tespit edip tek tek uyardılar

Görüntüler büyük tepki çekmişti... Partiyi düzenleyen kişi konuştu

Yurt

Önce hayvana eziyet etti, ardından kesti 

Ramiz Kaan OKTAR/KARAPÜRÇEK (Sakarya), (DHA)- 22.02.2020 10:19

Sakarya’nın Karapürçek ilçesinde Remzi A., yere yatırdığı büyükbaş hayvanını 'geber' diye bağırarak sopayla ardı ardına vurduktan sonra kesti. O anlar ise Remzi A.'nın yanında çalışan kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Karapürçek ilçesinde hayvancılıkla uğraşan Remzi A., ahırın dışına çıkardığı büyükbaş hayvanını önce yere yatırdı, ardından da elindeki sopayla 'geber' diye bağırıp, küfürler ederek vurmaya başladı. Remzi A. bu sırada tartıştığı eşine de küfretti. Yaşanan bu anlar Remzi A.’nın yanında çalışan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Remzi A., daha sonra hayvanı kesti.

GÖRÜNTÜLERİ ÇEKEN KİŞİ KONUŞTU

Sakarya’nın Karapürçek ilçesinde, Remzi A.’nın yere yatırdığı büyükbaş hayvana sopayla vurup, öldürdüğü anları cep telefonu ile görüntüleyen Barış Arslanboğa, DHA'ya konuştu.

Daha önce Remzi A.’nın yanında çalıştığını anlatan Arslanboğa, "İstanbul’da oturuyordum. İş için Adapazarı’na, bir ağabeyimizin tavsiyesiyle geldim. Remzi A., hayvanlara işkence yapıyordu. Benim hayvan sevgim olduğu için zoruma gidiyordu. Hasta bir inek vardı, ineğe 'kalk' diyordu sonra da kalaslar ve sopalarla vuruyordu. Çekerek ineklerin boynuzlarını koparmaya çalışıyordu. Genellikle hayvanların boynuzu yok. Yaşananlar zoruma gittiği için videosunu çektim. Gözümün önünde 3 tane hayvan öldürdü, bir köpeği de eziyet ederek öldürdü" dedi. 

Remzi A.’nın kendisini tehdit ettiğini iddia eden Barış Arslanboğa, "Yaşananlara dayanamadım,  yanından kaçmak zorunda kaldım. ‘Sen bunları gördün, bu ineği nasıl kestiysem, seni de öyle keserim. Kimsenin bundan haberi olmayacak’ diyerek beni tehdit ettiği için şikayette bulunamadım, sessiz kaldım mecburen” diye konuştu. 

Remzi A.’nın tehditleri ve vicdan azabı çekmesi üzerine şikayetçi olduğunu ifade eden Arslanboğa, “Ölen hayvanları bir arkadaşına verdi. Adam daha önce at kestiği için televizyonlara çıkmış. Bu adamı arayıp, ineği verdi. Gelen adam ineği görünce, ‘bundan bir şey olmaz, en fazla sucuk yapılır bundan’ dedi" şeklinde konuştu. 

 VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI 

Sakarya Valiliği ise konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Remzi A. isimli şahsın bir büyükbaş hayvana sopayla vurması, Karapürçek Kaymakamlığı'nca araştırılmıştır. Olayın 19 Şubat Çarşamba günü meydana geldiği tespit edilmiş, sorumlu kişi ile ilgili olarak 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında idari para cezası uygulanması için işlemlere başlanılmıştır. Hayvanın kesim yeri ve etlerinin ne şekilde değerlendirildiği konuları da inceleme kapsamına alınmıştır. Ayrıca konu Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilerek, şahıs hakkında adli yönden de soruşturma başlatılmıştır."

1

THY'den yurtdışı uçuş kararı

2

Sumak satışları arttı, uzmanlar vatandaşı uyardı

3

'Ankara Kuşu' gözaltına alındı

4

Kavga ihbarına giden polisler şaşkına döndü

5

'Mobese'den tespit edip tek tek uyardılar

6

Görüntüler büyük tepki çekmişti... Partiyi düzenleyen kişi konuştu

7

Beyoğlu'nda silahlı çatışma: 1 yaralı

8

Sevda öğretmen Kenya'da su kuyusu açtırıp, İdlib şehitlerinin adını verdi 

EN YENİLER

"Durakta bekliyorlardı, dayanamadım aldım" dedi, 789 lira ceza yedi
Bakan Selçuk'tan kronik hastalığı olanlara önemli haber
Görüntüler büyük tepki çekmişti... Partiyi düzenleyen kişi konuştu
"Gözümüz de kulağımız da 7 gün 24 saat Beşiktaş'ta"
Milli karateci Meltem Hocaoğlu Akyol hem antrenman, hem de temizlik yapıyor 
MSB: 14 terörist etkisiz hale getirildi
Almanya'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 931'e çıktı
Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Ölü sayısı 47 bin 256'ya yükseldi
Birlikte yaşadığı kadına dehşeti yaşattı