EN ÇOK OKUNANLAR

THY'den yurtdışı uçuş kararı

İzmir'de polisten kumar operasyonu 

Silivri'de İstanbul'a giriş çıkışlarda kontroller gece de devam etti 

Yargıtay üyesi Basri Bağcı, Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi

Yurt

Operasyonlar peş peşe geldi! Çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı

18.02.2020 09:09
Operasyonlar peş peşe geldi! Çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında,  İzmir merkezli 43 ilde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik 101'i muvazzaf, 157 şüpheli için gözaltı kararı verildi. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY'nin Adalet Bakanlığı bünyesindeki mahrem yapılanmasına yönelik 71 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için 15 ilde operasyon başlatıldı. Adana merkezli 11 ilde de FETÖ/PDY'ye yönelik operasyon düzenlendi. 2009 yılındaki komiserlik sınavına giren ve çoğu KHK ile ihraç edilen 27 polis hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyonda, çok sayıda şüpheli yakalandı.  

İZMİR MERKEZLİ 43 İLDE EŞ ZAMANLI FETÖ/PDY OPERASYONU 

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında,  İzmir merkezli 43 ilde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik 101'i muvazzaf, 157 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

FETÖ/PDY'nin TSK içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, kontörlü sabit hat aramalardan tespit edilen tamamı Deniz ve Hava Kuvvetlerine mensup Astsubay rütbesinde 101’i muvazzaf, toplam 157 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.  İzmir merkezli olmak üzere 42 farklı ilde İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Organize ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 

98 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında,  İzmir merkezli 43 ilde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik 101'i muvazzaf, 157 şüpheli için gözaltı kararı verildi. İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Organize ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından eş zamanlı operasyon operasyonda 98 şüpheli gözaltına alındı.   

GÖZALTI SAYISI 108'E ÇIKTI

İzmir merkezli 43 ilde FETÖ/PDY'nin TSK içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltı sayısı 108'e çıktı.

KOMUTANLARIN EMİR ASTSUBAYLIKLARINI YAPMIŞLAR

FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltı kararı verilen şüphelilerden deniz astsubay İ.E.'nin, 2013 ile 2016 yılları arasında İstanbul Boğaz Komutanı olarak görev yapan Gölcük Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu'nun, muvazzaf hava astsubay C.Ç.'nin 2017 yılında Hava Korgeneral Yılmaz Özkaya'nın, hava astsubay E.M.'nin 2014- 2016 yılları arasında ihraç durumdaki Hava Tümgeneral Ahmet Cural'ın, hava astsubay G.İ.'nin, emekli olan Hava Tuğgeneral Muzaffer Ok ile Hava Tuğgeneral Fikret Erbilgin'in emir astsubaylıklarını yaptıkları belirtildi. Bir başka şüpheli S.B.'nin ise, emekli olan Hava Tuğgeneral Muzaffer Ok ve emekli olan Hava Tuğgeneral Tayfur Fikret'in emir astsubaylığını yaptığı bildirildi.

Operasyonun sürdüğü bildirildi. Halil İbrahim KARABIYIK/İZMİR, (DHA)

KARA KUVVETLERİ'NDE FETÖ OPERASYONU: 24 GÖZALTI

ANKARA'da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 24 şüpheli gözaltı alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki bazı askerlerin FETÖ terör örgütü ile irtibatı tespit edildi. Bunun üzerine 24'ü aktif görevde diğerleri emekli, istifa ve ihraç olmak üzere toplam 43 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara merkezli 15 ilde başlatılan operasyonda şu ana kadar 24 şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

ANKARA MERKEZLİ 15 İLDE FETÖ OPERASYONU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY'nin Adalet Bakanlığı bünyesindeki mahrem yapılanmasına yönelik 71 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için 15 ilde operasyon başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 15 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyon başlatıldı. Örgütün Adalet Bakanlığı bünyesindeki yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda, 71 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu bildirildi.

Şüpheliler arasında zabıt katibi, icra müdür ve memurları, teknik personel ile infaz koruma memurlarının da bulunduğu 33 aktif çalışanın yer aldığı kaydedildi.  ANKARA, (DHA)

ADANA MERKEZLİ 11 İLDE FETÖ OPERASYONU: 27 GÖZALTI KARARI

Adana merkezli 11 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyon düzenlendi. 2009 yılındaki komiserlik sınavına giren ve çoğu KHK ile ihraç edilen 27 polis hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyonda, çok sayıda şüpheli yakalandı.  

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2009 yılındaki komiserlik sınavında başarılı olan çoğu KHK ile ihraç edilen 27 polis hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Kararın ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince Adana merkezli 11 ilde sabahın erken saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Adana'da yakalanan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Diğer illerde gözaltına alınan şüphelilerin de işlemleri tamamlandıktan sonra Adana'ya getirileceği bildirildi.  Gökhan KESKİNCİ/ADANA, (DHA)

FETÖ'NÜN 'ADALET YAPILANMASI' SORUŞTURMASINDA 50 GÖZALTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün adalet teşkilatı mahrem yapılanmasına yönelik soruştuma kapsamında 71 kişi hakkında gözaltı kararı verildi, 50'si gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmada, 37'si mahrem sorumlu, 34'ü de bu kişilerle irtibatlı olduğu tespit edilen toplam 71 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekiplerince Ankara merkezli 15 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda şüphelilerden 50'si gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor. ANKARA, (DHA)

ZONGULDAK MERKEZLİ 8 İLDE FETÖ OPERASYONU: 13 GÖZALTI

Zonguldak merkezli 8 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda 13 şüpheli gözaltına alındı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında belirlenen şüphelilere yönelik yakalama kararı çıkarttı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, sabah saatlerinde şüphelilerin ev ve iş yerlerine yapılan eş zamanlı operasyonda 13 kişiyi gözaltına alındı. Şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından işlemleri için emniyete götürüldü.

Bu arada, 2009'daki komiser yardımcılığına geçiş sınavına yönelik 67 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında Zonguldak’ta 2 kişi gözaltına alındı. 

Ankara’daki FETÖ soruşturması kapsamında da, askeri mahrem yapıdan olduğu iddia edilen 1 astsubay Zonguldak’ta gözaltına alındı. Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)

1

THY'den yurtdışı uçuş kararı

2

İzmir'de polisten kumar operasyonu 

3

Silivri'de İstanbul'a giriş çıkışlarda kontroller gece de devam etti 

4

Yargıtay üyesi Basri Bağcı, Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi

EN YENİLER

Yargıtay üyesi Basri Bağcı, Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi
Silivri'de İstanbul'a giriş çıkışlarda kontroller gece de devam etti 
İzmir'de polisten kumar operasyonu 
THY'den yurtdışı uçuş kararı
UEFA, 55 üye ülke federasyonuyla toplandı! 'Türkiye nispeten daha şanslı'
İtalyan çocuktan yardım sonrası Türkiye'ye duygu dolu mesaj
Antalya Valisi Karaloğlu: 3 can kaybı, 95 vakamız var
MSB duyurdu! Görev başarıyla tamamlandı
İBB'de 90 personelin koronavirüs testi pozitif çıktı