EN ÇOK OKUNANLAR

'Dairenin kirasını veriyorum, istediğimi yaparım' diye tartıştığı ev sahibini öldürdü

İş dünyasını sarsan cinayet! Ardında 6 sayfalık mektup bıraktı

İran'da yaptıramadığı aşıyı Türkiye'de 20 günde yaptırdı

Uyuşturucu krizine giren genç kız evdeki eşyaları kırıp kendini banyoya kilitledi

AVM'de güvenlik ile vatandaş arasında tekme- tokat 'maske' kavgası

O polis memuru altınla ödüllendirildi

Yurt

Samsun'da kızının gözü önünde eşini darbetmişti... Daha önce de 1 liralık kolye için dövmüş

Zeynep Irmak ÖCAL-Tayfur KARA/SAMSUN, (DHA) 08.03.2021 12:00
Samsun'da kızının gözü önünde eşini darbetmişti... Daha önce de 1 liralık kolye için dövmüş

Samsun'da boşandığı E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızının yanında döven İbrahim Zarap hakkında geçen yıl E.M.'yi tehdit ve darbettiği gerekçesiyle hakkında 'darp' ve 'silahlı tehdit' ile 'basit yaralama' suçundan Samsun 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldığı öğrenildi. Hazırlanan iddianamede İbrahim Zarap'ın alkollü olarak konuşmak için boşandığı eşi E.M.'nin evine gittiği ve aralarında tartışma çıktığı eşini darp ederek silahla tehdit ettiği belirtildi.  İddianamede, İbrahim Zarap'ın eşi E.M.'nin olay günü boynunda olan ve daha önce görmediği maddi değeri 1 liralık olan kolye yüzünden kıskançık yaparak tartışma çıkardığı, tartışmanın kavgaya dönüştüğü ve saldırdığına yer verildi.

Olay, cumartesi günü saat 21.00 sıralarında Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde meydana geldi. İbrahim Zarap, kendisinde kalan kızları E.M.'yi teslim etmek için 3 sene önce boşandığı E.M ile ilçe meydanında bir araya geldi. Zarap, burada E.M.'ye tekme- tokat saldırdı. Zarap'ın yere yığılan E.M.’ye tekme atmaya devam ettiği anlar da çevredeki evlerden birinde yaşayan bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Vatandaşların müdahale ettiği İbrahim Zarap, gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. E.M. ise ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Adliyeye sevk edilen İbrahim Zarap, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

‘DAHA ÖNCE DE SOKAK ORTASINDA KIZIMA SALDIRDI’

Hastanede tedavisi devam eden kızı E.M.’nin yanından bir an olsun ayrılmayan Dursune  M., “Çok şükür sağlık durumu iyiye gidiyor, tek tesellimiz de bu zaten. Ancak psikolojisi hiç iyi değil, zaman zaman ağlıyor. Kafasına darp aldığı için yüzü, gözü mor halde. Torunum annesinin ne durumda olduğunu biliyor, babasını artık görmek istemiyor ve annesinin hastanede olduğunu da biliyor. Zaten sadece çocuğu görmek istediği zaman bir araya geliyorlardı. Onun dışında bir ilişkileri yoktu, torunum babasına çok düşkündü, biz de onları hiç ayırmadık ve bazı şeylere göz yumduk. Ama artık görmek istemiyor, ‘babamı görürsem taş atarım, artık onu görmek istemiyorum’ diyor. İbrahim Zarap, huzursuz bir çocuktu, bir gün iyi, bir gün kötü oluyordu, ne yapacağı belli olmuyordu. Kızım zaten bu nedenle ayrıldı ama boşandıktan sonra ‘barışalım, ben düzeleceğim’ diyordu. Ama hiçbir düzelme belirtisi göstermedi, kızım da barışmak istemedi. Daha önce de sokak ortasında kızıma saldırdı, kendisinden şikayetçi olduk ve uzaklaştırma aldı. Kızım şikayetçi oldu ama ertesi gün serbest bırakıldı” diye konuştu.

‘UYUSAM BİLE TORUNUMUN SESİYLE UYANIYORUM’

İbrahim Zarap tutuklandığı için mutlu olduklarını ifade eden Dursune M, “Tüm yetkililer yanımızda oldu, herkese çok teşekkür ediyorum. En ağır cezayı alsın, bu zaman kadar bize çok çektirdi. Hepimizin psikolojini bozdu. Her gün haber duymaktan bıktık ve yorulduk, kadına şiddete artık dur denilsin ve bitsin artık. İbrahim Zarap’ın ailesi benim küçük kızımı ve eşimi aramış, ben kimseyle konuşmadım, kızımı da aramadılar. Sosyal medyada yer alan görüntülerin birazını izleyebildim, ancak hepsini izleyemedim. Torunumun o sesinden dolayı uyuyamıyorum, uyusam bile torunumun sesiyle uyanıyorum. Torunumun, şu an durumu iyi, kuzenleri de yanında. Bazen ‘anneme vurdu, annem çok ağladı’ diyor. Kızım, İbrahim’i 3-4 kez şikayet etti. İlk önce böyle darp olayları yoktu, sonradan şiddet uygulamaya başladı. Kızımın boşanmasını yediremedi ve ondan dolay bunları yaptı. Uzaklaştırma alındı, benim evimde de kızıma saldırdı. Bizi de tehdit etti” ifadelerini kullandı.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Samsun'da boşandığı E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızının yanında döven İbrahim Zarap'a, çevredeki vatandaşların tepki gösterip darbettiği anlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntüde vatandaşlar İbrahim Zarap'ı darbederek eş E.M.'yi kurtarıyor. 

EŞİNİ SİLAHI TEHDİTDEN YARGILANIYOR

Şüpheli İbrahim Zarap hakkında 2018 yılında eşini 'tehdit' suçundan açılan soruşturma 'soyut iddia' nedeniyle takipsizlikle sonuçlandı. Zarap hakkında ise geçen yıl eski eşi E.M.'yi tehdit ve darbettiği gerekçesiyle 'darp' ve 'silahlı tehdit' ile 'basit yaralama' suçundan Samsun 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldığı öğrenildi. 

ESKİ EŞİNİ, 'DARP, SİLAHLI TEHDİT VE BASİT YARALAMA'DAN YARGILANIYOR 

Samsun'da boşandığı E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızının yanında döven İbrahim Zarap hakkında geçen yıl E.M.'yi tehdit ve darbettiği gerekçesiyle hakkında 'darp' ve 'silahlı tehdit' ile 'basit yaralama' suçundan Samsun 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldığı öğrenildi. Hazırlanan iddianamede İbrahim Zarap'ın alkollü olarak konuşmak için boşandığı eşi E.M.'nin evine gittiği ve aralarında tartışma çıkığ eşini darp ederek silahla tehdit ettiği belirtildi. 

İddianamede, İbrahim Zarap'ın eşi E.M.'nin olay günü boynunda olan ve daha önce görmediği maddi değeri 1 liralık olan kolye yüzünden kıskançık yaparak tartışma çıkardığı, tartışmanın kavgaya dönüştüğü ve saldırdığına yer verildi. İddianamede E.M.'nin şu sözleri yer aldı:

"Boynumdaki kolyeyi görünce bir anda deliye döndü. Üzerime saldırıp gözüme yumruk atarak kolyeyi koparttı. Bende o an balkona yöneldim, bu esnada kendisi sırtıma ve göğüsüme vurdu. Ben kaçacak yer bulamadım. O sıra İbrahim mutfağa yönelerek ekmek bıçağı alarak yeniden yanıma geldi. Bana ve aileme küfürler ederek, bıçağı bana vurmak için salladı. Bu esnada ben kendimi korumak için bıçağı tutmak istedim. O ara bıçak, parmağımı ve göğüs kısmımı kesti. Ben de o esnada kırık bir cam bularak ona doğru hareketlerde bulundum. Ona balkonda iken 'insanlar bizi izliyor, sakin ol konuşalım' dedim ve salona geçtik. Bu esnada beni yumruklamaya devam etti. Üzerinde ise tabanca vardı." 
 

1

'Dairenin kirasını veriyorum, istediğimi yaparım' diye tartıştığı ev sahibini öldürdü

2

İş dünyasını sarsan cinayet! Ardında 6 sayfalık mektup bıraktı

3

İran'da yaptıramadığı aşıyı Türkiye'de 20 günde yaptırdı

4

Uyuşturucu krizine giren genç kız evdeki eşyaları kırıp kendini banyoya kilitledi

5

AVM'de güvenlik ile vatandaş arasında tekme- tokat 'maske' kavgası

6

O polis memuru altınla ödüllendirildi

7

'Mescit restorana dönüştürüldü' iddiası ortalığı karıştırdı! Birbirlerine girdiler

8

Seyyar olarak börek satmaya başladı, 183 şube açtı

Koronavirüste son durum! Vaka sayısında düşüş
Bakan Koca: Çok yakında 'Sputnik V' aşısı da devreye girecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İklim değişikliğinde ülkeler eşit konumda değil
İş dünyasını sarsan cinayet! Ardında 6 sayfalık mektup bıraktı
İtfaiyeyi alarma geçiren ihbar! Gerçek çok farklı çıktı
Milli boksör Büşra Işıldar dünya şampiyonu oldu 
Kan donduran olay! Annesini öldürüp valize koydu, başında uyurken yakalandı
Adana'da korkunç cinayet! Babası ve ağabeyini bıçaklayarak öldürdü
AVM'de güvenlik ile vatandaş arasında tekme- tokat 'maske' kavgası
Akıncı TİHA ilk atış testini başarıyla tamamladı
Türk bilim insanlarından koronavirüs tedavisinde umut olacak ilaç
'Aşı ikna timi' endişesini giderdi, ilk doz aşıyı oldu
'Mescit restorana dönüştürüldü' iddiası ortalığı karıştırdı! Birbirlerine girdiler
Kolombiya'dan geldiler, Türkiye'de 2,5 milyon liralık vurgun yaptılar
Tarım işçilerini taşıyan minibüs takla attı: 2 ölü, 6  yaralı