EN ÇOK OKUNANLAR

Yurt

Türkiye'nin en iyi dron görüntüsü halkın oylarıyla belirlenecek

ANKARA, (DHA) 05.12.2021 15:33
Türkiye'nin en iyi dron görüntüsü halkın oylarıyla belirlenecek

İletişim Başkanlığınca düzenlenen, dünyaca ünlü 12 profesyonel FPV dron pilotunun Türkiye'nin güzelliklerini görüntüledikleri 'Türkiye Drone Festivali' için halk oylaması 5-25 Aralık tarihlerinde yapılacak. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye'nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin havadan görüntülenerek, sergilendiği bu yarışma ülkemizin tanıtımına, turizmine önemli katkı sağlayacak" dedi.

Alanında profesyonel ve dünyaca tanınmış FPV Dron Pilotlarının 'Tarih, İnanç, Su ve Sağlık' kategorilerinde Türkiye'nin toplam 12 şehrinde yaptığı dron çekimleri tamamladı. Türkiye'yi en iyi tanıtan FPV Drone performansının ve kategorinin birincilerinin halk oylamasıyla belirleneceği Türkiye Drone Festivali'nde, oylama süreci ise bugün itibarıyla başladı. Festival kapsamında 12 profesyonel FPV Dron pilotunun İstanbul, İzmir, Antalya, Adıyaman, Denizli, Hatay, Mardin, Muğla, Nevşehir, Sivas, Şanlıurfa, Van'da Türkiye'nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini değişik açı ve perspektiflerle çektikleri görüntüler vatandaşların beğenisine sunuldu. İngiltere'den Luke Bannister, ABD'den Ian Rinefort ve Reme Raul Morales, Fransa'dan Colas Feuillie , Antoine Gaetano ve Vladimir Metivier, İsviçre'den Ivan Surikov, İspanya'dan Sergi Hernandez Lopez, Türkiye'den Oğuz Albayrak, Cumhur Büyüktaş, Berkay Efe ve Burak Altıparmak'tan oluşan dron pilotlarının görüntüleri, turkdronefest.com adresinden  izlenerek, oylanabilecek. Vatandaşlar 25 Aralık tarihine kadar oylarıyla Türkiye'nin havadan çekilmiş  en iyi görüntüsünü belirleyebilecek.

'ÜLKE TANITIMINA ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, festival ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli değerlerinin yerli ve yabancı tanınmış FPV Dron pilotlarıyla ilk kez görüntülendiğini belirterek, "Türkiye'nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin havadan görüntülenerek, sergilendiği bu  yarışma ülkemizin  tanıtımına, turizmine  önemli katkı sağlayacak" dedi.

Dronların Türkiye adına yükseldiği bu değerli yarışma konseptini her yıl tekrarlayarak, Türkiye'yi farkı persfektiflerden tanıtmayı amaçladıklarını ifade eden Altun, "Dünyada oldukça güncel olan FPV Drone'lar, şehirlerin ve ülkenin tanıtımında izleyiciye daha gerçekçi ve sürükleyici enstantaneler sunuyor. Bizler de 12 şehrimizde 'tarih, inanç, su ve sağlık' kategorilerinde önemli değerlerimizi tanıtan bir yarışma hazırladık.  Projemizde yer alan yerli ve yabancı FPV Dron pilotlarına şimdiden başarılar diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı, ülkemizin eşsiz güzelliklerinin havadan görüntülendiği yarışma için 25 Aralık'a kadar oylamaya bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Otogarda mahsur kalanlar geceyi yazıhane ve mescitlerde geçiriyor
Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 76 bin 341 oldu
Aşısız genç anne koronavirüse yenik düştü, Melek bebek annesiz büyüyecek
Yolu karla kaplı köyde mahsur kalan hasta, kepçeyle ambulansa taşındı
Sigara içerken uyuyakalınca çıkan yangında hayatını kaybetti
Ablasını boğarak öldüren genç ifadesinde, 'Hayatımı mahvetmişti' dedi
Van'da arızaya giden 4 elektrik şirketi çalışanı donmak üzereyken kurtarıldı
Rumen şarkıcı Inna'nın uçağı hava muhalefeti nedeniyle İstanbul'a inemedi
Kızını 'yasak ilişkisini söylemesin' diye öldürmüş
Başakşehir'de otomobil yangınına giden ekibin zor anları
Gülistan Doku soruşturmasında yeni gelişme: Şüphelinin annesi CİMER'e dilekçe yazdı
Avcılar'da bir mahalleden diğerine kayakla gitti
Ölümü şüpheli bulunan Gamze'nin anne ve babası gözaltına alındı
Görevli memura kafa atıp, hastanelik etti
Küreğini alan otoyol kenarına bıraktığı aracını çıkarmaya geldi