EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar'da vahşet! Sokak kedisini tekmeleyerek öldürdü

Arnavutköy'de ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Yurt

Ukrayna Dışişleri Bakanı vatandaşlarını tatil için Antalya'ya davet etti

Süleyman EKİN/ANTALYA, (DHA)- 20.06.2021 14:18

Antalya Müzesi'nde Ukraynaca sesli rehber hizmetinin açılışını yapan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Ukraynalıları tatil için Antalya'ya davet etti.

Antalya Diplomasi Forumu'nun çalışmalarına katılmak amacıyla Antalya'da bulunan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Ukraynaca sesli rehberinin açılışını yapmak üzere öğle saatlerinde Antalya Müzesi'ne geldi. Bakan Kuleba'yı, Müze Müdürü Mustafa Demirel karşıladı. Ukraynaca sesli rehberin açılışını gerçekleştiren Bakan Dmitro Kuleba, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ukraynaca sesli rehberini bugün denediğini ifade eden Bakan Kuleba, “Yine dün büyük bir memnuniyetle Antalya'ya en fazla turistin Ukrayna'dan geldiğini öğrendim. Söz konusu sesli rehberler sayesinde Ukraynalı turistler hem güzel denizin keyfini yaşayacak, hem de Türkiye'nin sahip olduğu çok kadim tarihi yakından keşfetme ve öğrenme fırsatını yakalayacaklar. Ukrayna sesli rehberin olmasına müsaade eden Antalya Müzesi müdürüne teşekkür ederim" dedi.

ANTALYA DIPLOMASI FORUMU'NUN CALISMALARINA KATILMAK AMACIYLA ANTALYA'DA BULUNAN UKRAYNA DISISLERI BAKANI DMITRO KULEBA, UKRAYNACA SESLI REHBERININ ACILISINI YAPMAK UZERE OGLE SAATLERINDE ANTALYA MUZESI'NE GELDI.(FOTO:SULEYMAN EKIN/ANTALYA-DHA)

Ukraynalıları Antalya'ya davet eden Bakan Kuleba, “Hem denizin keyfini sürmeye hem de buranın kültürünü öğrenmek için müzeye geldiklerinde mutlaka Ukraynaca sesli rehberini dinlemelerini istiyorum" dedi. Bir soru üzerine, “Ne kadar çok Ukraynalı turist aşı olursa, ne kadar çok giriş kuralları kısıtlanmazsa o kadar çok Ukraynalı turist buraya gelecek" diyen Bakan Dmitro Kuleba, “Bence yazın sonuna kadar Ukraynalı turist sayısında sadece yukarı giden bir dinamiğe şahitlik edeceğiz. Tek üzüldüğüm nokta o Ukraynalı turistlerin arasında olamamam. Çünkü yaz boyunca çalışacağım" diye konuştu.

ANTALYA MUZESI'NDE UKRAYNACA SESLI REHBERININ ACILISINI YAPAN UKRAYNA DISISLERI BAKANI DMITRO KULEBA, UKRAYNALILARI TATIL ICIN ANTALYA'YA DAVET ETTI. BAKAN KULEBA, BASIN ACIKLAMASI SONUNDA ASISTANINA CEP TELEFONUNU VEREREK, OTURDUGU BIR TARIHI ESER KOLTUGUNUN UZERINDEN UKRAYNA HALKINA SESLENDI.(FOTO:SULEYMAN EKIN/ANTALYA-DHA)

BAKANDAN VİDEOLU DAVET

Bakan Kuleba, basın açıklaması sonunda asistanına cep telefonunu vererek, oturduğu bir tarihi eser koltuğunun üzerinden Ukrayna halkına seslendi. Bakan Kuleba, video olarak kaydedilen görüntülerde Ukrayna halkına sesli rehber hakkında bilgiler verdi. Görüntünün Ukrayna medyası ile paylaşılarak, Ukraynalıların Antalya'ya gelmesi yönünde teşvikte bulunulacağı kaydedildi.

Ukraynalı Bakan daha sonra müzeyi gezerek Ukraynaca sesli rehberi sayesinde eserler hakkında bilgi edindi.

ANTALYA DIPLOMASI FORUMU'NUN CALISMALARINA KATILMAK AMACIYLA ANTALYA'DA BULUNAN UKRAYNA DISISLERI BAKANI DMITRO KULEBA, UKRAYNACA SESLI REHBERININ ACILISINI YAPMAK UZERE OGLE SAATLERINDE ANTALYA MUZESI'NE GELDI.(FOTO:SULEYMAN EKIN/ANTALYA-DHA)

 

1

Üsküdar'da vahşet! Sokak kedisini tekmeleyerek öldürdü

2

Arnavutköy'de ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Termik santral bölgesinden tahliyeler başladı! Belediye Başkanı'ndan kritik açıklama
Milas'taki yangında alevler termik santrale sıçradı
Bakanlar afet bölgesinde açıkladı: Yeni uçaklar geliyor
Biontech ile ilgili yeni gelişme! Bakan Koca açıkladı: Cuma günü normal hızımıza dönüyoruz
Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı! Vaka sayısı 27 bine dayandı
Manavgat, Marmaris ve Milas... Yanan alanlar uydudan böyle görüntülendi
Konya'da 7 kişiyi katleden zanlı yakalandı 
2 doz aşı olmayan kahvehane ve kıraathaneye alınmayacak
Türk firmanın kiraya verdiği jetten valiz dolusu uyuşturucu çıktı
YAŞ kararları açıklandı! Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı belli oldu
Meteoroloji'den Antalya ve çevresi için yağış tahmini
Beyoğlu'nda 1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı silahlı kavga kamerada
Vali gelen mesajlara isyan etti: Mangal Allah mangal, piknik Allah piknik, ülke yanıyor piknik günü mü?
Arkadaş katilinin cebinden 100 kişilik ölüm listesi çıktı
Kriz fırsatçıları yangınlarda da boş durmadı! Fahiş zamlara inceleme başlatıldı