Geri Dön
Ekonomiİngiltere’deki gayrimenkul projeleri, 16-17 Şubat’ta İstanbul'da tanıtılacak

İngiltere’deki gayrimenkul projeleri, 16-17 Şubat’ta İstanbul'da tanıtılacak

İngiltere Investments ve Berkeley Group, İngiltere’deki 12 gayrimenkul projesini 16-17 Şubat’ta İstanbul’da tanıtacak. İngiltere’deki gayrimenkul projelerinin İstanbul’daki lansmanına ilişkin açıklamalarda bulunan İngiltere Investments Genel Müdürü İsmail Gürkan, “Türkiye’deki yatırımcılarımızın İngiltere’deki fırsatlara dair bilgi sahibi olmaları ve bunları değerlendirebilmeleri için lansman etkinliği düzenliyoruz. 16-17 Şubat’taki bu etkinlikte yatırımcıların sorularını yanıtlarken birbirinden değerli 12 projeyi de tanıtacağız" dedi.

İngiltere’deki gayrimenkul projeleri, 16-17 Şubat’ta İstanbul'da tanıtılacak

Gayrimenkul sektörü, İngiltere ekonomisinin lokomotifi rolünü sürdürüyor. Statista’nın son paylaştığı verilere göre gayrimenkul alanında dünyanın en çok rağbet gören ülkelerinden biri olan İngiltere’de konut ve ticari gayrimenkullere yapılan yatırım 35 milyar dolara dayandı. Bu kapsamda yatırımcıların kazançlı yatırımlar gerçekleştirebilmesi için geniş çaplı bir lansman düzenleneceğini aktaran İsmail Gürkan, “İngiltere’de konut, ofis ya da mağaza yatırımı yapmak isteyen birçok yatırımcı mevcut. Fakat bunların bir kısmı, süreçlere hakim olmadığı için korkuyor ve geri duruyor. Ayrıca projeler hakkında detaylı bilgi sahibi olmayan yatırımcılar da kararsızlık yaşadıkları için harekete geçmekte zorluk yaşıyor. Düzenleyeceğimiz lansmanda, avukatlarımız ile hukuki süreçleri, iç mimarlarımız ile satın alma sonrası süreçleri ve finans uzmanlarımız ile de işin mali boyutunu en ince ayrıntısına kadar yatırımcılara anlatmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İngiltere’deki gayrimenkul projeleri, 16-17 Şubat’ta İstanbulda tanıtılacak

“DÖVİZLE KİRA GETİRİSİ FİKRİ CAZİP GELİYOR”  

“Düzenli gelir şansı, ilerleyen dönemde satış sürecinde gayrimenkulün prim yapma fırsatı gibi konular yatırımcıya oldukça cazip geliyor” diyen Gürkan şöyle devam etti:

“Bu sebeple, pek çok yatırımcı İngiltere’de gayrimenkul alımına yönelik araştırma yapıyor. Ancak doğru danışmanlık hizmetini alamayanlar sorun yaşayabiliyor. Biz de tüm ekip arkadaşlarımızla İngiltere’de gayrimenkul yatırımlarından geri dönüş edinilmesi konusunda müşterilerimizin memnuniyetini ve çıkarlarını koruyarak en üst seviyede hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz için olası riskleri en aza indirmek adına yalnızca güvenilir ve en büyük inşaat şirketleri ile çalışıyoruz. Düzenleyeceğimiz bu lansman ile yatırımcı adaylarının tüm sorularını yanıtlayacağız. Yüzde 6’ya varan brüt kira getirisi ve önümüzdeki 5 yılda yüzde 22’lik bir fiyat artışı tahminiyle yatırım fırsatlarını değerlendirmek için doğru zamandayız. Lansmanda Horlicks Quarter, Camden Goodyard, Silkstream, The Green Quarter, Prince of Wales Drive, White City Living, Kings Road Park, The Eight Gardens, Clarendon, Poplar Riverside, Royal Arsenal, Lombard Square projelerini tanıtacağız.”