EN ÇOK OKUNANLAR

Ağrı'nın Diyadin ilçe Belediyesine görevlendirme

Ekonomi

Kredi kampanyası gayrimenkule ilgiyi arttırdı

Semih ERSÖZLER/ANTALYA, (DHA) 06.06.2020 16:30
Kredi kampanyası gayrimenkule ilgiyi arttırdı

Kamu bankalarının yeni destek paketi kapsamında konut kredisi faizlerini düşürmesiyle gayrimenkul sektörü yeniden hareketlendi. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar yeni konut projelerinin satış ofisleriyle, emlakçılara akın etti. 

Konut sektörünün en çok hareketlendiği kentlerden biri de Antalya. Yılda net 32 bin göç alan kentte yeni konut projeleri ihtiyacı karşılamaya yetmiyor. Geçtiğimiz yıl ortalama metrekare fiyatı 2.511 TL. olan konutların fiyatı bu yıl yüzde 20 aşan bir artışla 3.045 liraya çıktı. Bu rakamlar kentte emlak sektörürünü hareketlendirdi. Kamu bankalarının yeni destek pakedi içinde yer alan düşük faizli konut kredilerini fırsata çevirmek isteyenler emlak satış ofislerine akın etti. Açıklanan destek paketine tüm projeleriyle destek verdiğini duyuran Sur Yapı’da da yoğunluk yaşandı. Antalya'daki Kepez- Santral bölgesinde 8 milyar TL yatırımla Avrupa'nın en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçiren firma ilk yılı taksitsiz ve ara ödemesiz yeni bir kampanya başlattığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Antalya projesi için uygulanacak ödeme planında kişi başına verilecek kredi miktarı azami 500 bin TL olacak. Yüzde 10 indirimle satışa sunulan dairelerde yüzde 10 peşinat uygulanacak ve ilk 12 ay ödemesiz olacak. Kalan yüzde 90'lık kısım ise 0.64 vade uygulanarak 180 ay sabit taksitlendiriliyor” ifadelerine yer verildi.

“KAMPANYAYI DEĞERLENDİRMEK İÇİN İYİ BİR FIRSAT”

Kampanyanın ardından 70 bin kişinin yaşayacağı mega projeden konut almak için satış ofisine gelen Kadir Uyar, “Kredi kampanyası değerlendirmek için iyi bir fırsat. Orta halli vatandaşlar olarak, bu fırsatı kullanmak uzun vadede bir konut sahibi olabilmek için buradayız" dedi.

Şencan Uyar ise, “Yeni kredi kampanyasının ardından Sur Yapı'nın Antalya Projesi'nden konut almak için geldik. Burada çalışanların ilgili ve alakalarından da çok memnun kaldık." diye konuştu.

1

Ağrı'nın Diyadin ilçe Belediyesine görevlendirme

EN YENİLER

Ağrı'nın Diyadin ilçe Belediyesine görevlendirme
İttifak Holding Konyaspor - Medipol Başakşehir maçının ardından
Trabzonspor'a Denizlispor'dan çelme
Fuat Oktay: Türkiye ve Azerbaycan etle tırnaktır
Beşiktaş, Malatya deplasmanından tek golle galip çıktı!
Denizlispor'dan hayati 3 puan! Trabzonspor kayıp...
Başakşehir 4 golle yıkıldı
Yine dehşet saçtı, yine kayıplara karıştı! Her yerde aranıyor
15 Temmuz'un dördüncü yıl dönümünde fotoğraf sergisi açıldı