Geri Dön
Gündem 100 milyon lira değerindeki bakım cihazlarını yasadışı yollarla ülkeye sokan 2 şüpheli yakalandı

100 milyon lira değerindeki bakım cihazlarını yasadışı yollarla ülkeye sokan 2 şüpheli yakalandı

İstanbul'da yasadışı yollarla ülkeye soktukları güzellik ve bakım cihazlarını güzellik merkezlerine satan ancak vergi ödemedikleri için devleti zarara uğratan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda Çin uyruklu 2 kişi gözaltına alınırken piyasa değeri 100 milyon lira olan 76 cihaz ele geçirildi.

100 milyon lira değerindeki bakım cihazlarını yasadışı yollarla ülkeye sokan 2 şüpheli yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak yollardan yurda getirilen ürünleri piyasaya sürerek haksız kazanç elde eden, bu alışverişler sırasında vergi ödemeyerek devleti de zarara uğratan kişilerin tespit edilerek yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda Bağcılar'da belirlenen bir adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda, cihazları getirdikleri tespit edilen Çin uyruklu 2 şüpheli gözaltına alındı. Adreste yapılan aramada CE Belgesi ve test raporları bulunmayan, piyasa değeri yaklaşık 100 milyon lira olan 76 lazer epilasyon, EMS ve cilt bakım cihazları ele geçirildi.

El konulan cihazlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesinde sergilendi. Haklarında "5607 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçundan adli işlem başlatılan 2 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.