Geri Dön
GündemAdana’da damat dehşeti: 4 ölü

Adana’da damat dehşeti: 4 ölü

Adana’da Hakim Eba (23), sokak ortasında tartıştığı boşanma aşamasındaki eşi Şükran Eba (19) ile ve kayınpederi, kayınvalidesi ve kayınbiraderini tabancayla vurarak öldürdü. Olayın ardından yeni doğan bebeğini de yanına alan Eba, kaçtı.

Adana’da damat dehşeti: 4 ölü

Olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi’nde meydana geldi. Hakim Eba, boşanma aşamasındaki eşi Şükran Eba ile konuşmak için kayınpederi Turgut Erat’ın evinin önüne geldi. Burada Hakim Eba ile eşi Şükran Eba arasında tartışma çıktı.

Adana’da damat dehşeti: 4 ölü

Tartışma sırasında yanındaki tabancayı çeken Hakim Eba, eşine peş peşe ateş etti. Sesleri duyup sokağa çıkan kayınbiraderi Muhammet Erat, kayınvalidesi Leyla Erat ve kayınpederi Turgut Erat’ı da vuran Hakim Eba, yeni doğan çocuğunu alıp kaçtı.

Adana’da damat dehşeti: 4 ölü

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Gelen sağlık ekibi vurulan 4 kişinin de öldüğünü belirledi. Ölenlerin cenazeleri, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Polis ekipleri, Hakim Eba’nın yakalanması için çalışma başlattı.

Adana’da damat dehşeti: 4 ölü

ÖNCE EŞİYLE TARTIŞMIŞ

Adana’da Hakim Aba’nın, eşi Şükran Aba ile kayınpederi Turgut, kayınvalidesi Leyla ve kayınbiraderi Muhammet Erat’ı öldürdüğü olaya ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Hakim Aba’nın, anlaşmazlık yaşadığı eşinin ailesinin çocuğunu kendisine göstermediğini öne sürdüğü, bu nedenle de evin önüne geldiği kaydedildi. Aba’nın ilk olarak eşiyle tartışmaya başladığı ardından eşinin ailesinin de konuya dahil olmasıyla silahını çıkartıp, ateş açtığı belirtildi. Aba’nın olayın ardından bebeğini de alarak 81 EM 836 plakalı araçla olay yerinden kaçtığı kaydedildi. Polis ekipleri şüpheliyi yakalama çalışmalarını sürdürüyor.

Adana’da damat dehşeti: 4 ölü