Geri Dön
Gündem Artvin’de çöp tesisinde patlama sonrası yangın

Artvin’de çöp tesisinde patlama sonrası yangın

Artvin’de, belediyeye ait vahşi depolama alanı ve çöp döküm tesisinde metan gazı patlaması sonucu yangın çıktı. İtfaiye ekipleri ve orman işçilerinin 12 saat süren müdahalesi ile kontrol altına alındı. Yerleşim yerlerine uzak, sarp vadiden oluşan 5 dönümlük alanı küle çeviren yangını soğutma çalışmaları sürüyor.

Artvin- Ardahan kara yolu Varayant mevkisi yakınlarındaki belediyeye ait vahşi depolama alanı ve çöp döküm tesisinde dün gece saatlerinde metan gazı patlaması sonucu yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangın tüm tesisi ve alanı kapladı. İhbar üzerine adrese itfaiye ekipler sevk edildi. Metan gazı nedeniyle küçük çaplı patlamaların yaşandığı bölgeye gelen ekipler, 5 dönümlük alana yayılan yangını söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

KONTROL ALTINA ALINDI

Artvin'de belediyeye ait depolama alanı ve çöp döküm tesisinde metan gazı patlaması sonucu çıkan yangın, itfaiye ekipleri ve orman işçilerinin 12 saat süren müdahalesi ile kontrol altına alındı. Yerleşim yerlerine uzak, sarp vadiden oluşan 5 dönümlük alanı küle çeviren yangını soğutma çalışmaları sürüyor.