Geri Dön
Gündem Bingöl’de çığ düştü; aranan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Bingöl’de çığ düştü; aranan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü yakınında çığ düştü. Kar altında kaldığı ihtimali üzerinde durulan kişi için arama kurtarma ekiplerinin başlattığı çalışma sürüyor. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta yaptığı son açıklama: Çığ altında kalan Ekrem Canlı'nın cansız bedenine ulaştık. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Bingöl’de çığ düştü; aranan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü yakınına dün gece saatlerinde çığ düştü. O saatlerde evine gittiği düşünülen E.C.’ye ulaşamayan ailesinin ihbarıyla bölgeye AFAD, İHH, SAR Arama Kurtarma ve Acil Yardım Derneği, jandarma ve güvenlik korucuları sevk edildi. Çığın düştüğü bölgede ekiplerin çalışması sürüyor.

ÇALIŞMALAR 143 KİŞİLİK EKİPLE DEVAM EDİYOR

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü yakınında düşen çığ nedeniyle valilik açıklama yaptı. Açıklamada, Genç ilçesi Yenisu köyünde 27 Şubat’ta akşam saatlerinde Ekrem Canlı'nın (64) evden ayrıldığı ve havanın kararmasına rağmen eve dönmediği bilgisi alındığı belirtilerek, "İhbarın alınmasına müteakip saat 20.30'da Doğanevler Jandarma Karakol Komutanlığı’ndan 2 Jandarma İç Güvenlik Timi Yenisu Köyü’ne çıkış yapmış ve saat 20.45’te köye ulaşılarak olay bölgesinde emniyet tedbirleri alınmış, bölgede köy korucuları ile birlikte arama çalışmalarına başlanılmıştır.


Yapılan çalışmalar sonucu 150 metrekarelik bir alanda çığ düştüğü tespit edilmiştir. Bunun üzerine arama ve emniyet tedbirleri amacıyla bölgeye AFAD, İHH ve SAR ekiplerinden oluşan 30 kişilik ekip ile İl Jandarma Komutanlığı’ndan köpek timleri, yer altı görüntüleme cihazı, 32 jandarma personeli ve 73 güvenlik korucusu görevlendirilmiştir. Ayrıca saat 21.30’da bölgeye İHA yönlendirilmiştir. Bölgedeki hava şartları nedeniyle arama çalışmalarına dün gece ara verilmiştir. Bu sabah saatlerinde arama çalışmalarına yeniden başlanmış ve an itibarıyla bölgede arama çalışmaları AFAD, jandarma, korucularımız, JAK, İHH, İÖH ve SAR ekiplerinden oluşan 143 kişilik bir ekiple devam etmektedir” denildi.


CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Bingöl'ün Genç ilçesi Yenisu köyü yakınında düşen çığın altında kalan Ekrem Canlı'nın (64) cansız bedeni bulundu. Olay yerine gelip, yetkililerden bilgi alan Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, "Bildiğiniz gibi Ekrem Canlı isminde 64 yaşındaki bir vatandaşın kaybolduğu ihbarı ile dün 20.12'de 112'ye bir çağrı düştü. Bunun üzerine Genç Yenisu köyüne geldik. Köye geldiğimizde bir çığ olduğu anlaşıldı.

Dün ekiplerimiz buraya gelip, gece saat 02.30'a kadar çalışmalara devam etti. Soğuk, donma ve kötü hava nedeniyle çalışmalara ara verdik. Sabah saat 06.00 gibi faaliyetlerimize tekrar başladık.

Vali Yardımcılarımız, Genç Kaymakamımız, Genç Belediye Başkanımız, AFAD Müdürümüz, Jandarma Komutanımızla beraber yine Kiğı Belediye Başkanımız da buradalar. Ekrem kardeşimizin cansız bedenine ulaştığımızla ilgili bir haber geldi. Şu anda arkadaşlar onun tespitini yaptı. Zarar vermeden ona ulaşmaya çalışıyorlar, an itibarıyla ulaştık. Çalışan ekiplerimize çok teşekkür ederim" dedi.