Geri Dön
Gündem İstiklal Caddesi'nde mağazada yangını

İstiklal Caddesi'nde mağazada yangını

İstiklal Caddesi’nde 7 katlı binadaki giyim mağazasının terasında bulunan plastik malzemelerin tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa süreli paniğe neden olan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü.

Yangın, saat 17.00 sıralarında İstiklal Caddesi'nde 7 katlı binanın 3’üncü katında bulunan terasta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, terasta bulunan giyim mağazasına ait kullanılamayan plastik malzemeler henüz belirlenemeyen bir nedenle yanmaya başladı. Yangın kısa sürede büyürken, oluşan yoğun duman birçok ilçeden göründü.

Yangın nedeniyle İstiklal Caddesi de duman altında kalırken, caddede bulunan vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis şerit çekerek caddeyi iki yönden de yaya trafiğine kapattı. Söndürme çalışmalarına başlayan itfaiye ekipleri, binanın içinden alevlere müdahale etti. Yangın, giyim mağazasına sıçramadan söndürüldü. İtfaiyenin çalışmalarının sona ermesinin ardından cadde yaya trafiğine açıldı.


BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI İFTAİYE EKİPLERİNDEN BİLGİ ALDI

Söndürme çalışmaları sürerken olay yerine gelen Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, itfaiye ekipleri ve polisten yangın hakkında bilgi aldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İnan, “Teras katta başlayan bir yangın hızlıca kontrol altına alındı. Herhangi bir can kaybı veya yaralanma yok. Ekiplere teşekkür ediyorum. Bir yaralanma olmadan binaya sıçramadan müdahale edildi.

Kontrol altına alındı. Mağaza katında çıkıyor yangın. 7’inci katın terasında çıkıyor. Başka bir yere sıçramadan da hemen kontrol altına alınıyor. Yangının nedeniyle ilgili itfaiyeci arkadaşlarımızın çalışmaları sürüyor" diye konuştu.