Geri Dön
GündemSamsun'da elyaf fabrikasında yangın; yandaki işletmeye de sıçradı

Samsun'da elyaf fabrikasında yangın; yandaki işletmeye de sıçradı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan elyaf fabrikasında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, yandaki fabrikaya da sıçradı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.

Yangın, sabah Tekkeköy ilçesi Organize Sanayi Bölgesi Nenehatun Caddesi’nde bulunan bir elyaf fabrikasında çıktı. Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Alevler yan tarafta bulunan bir fabrikaya da sıçradı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, polis ve 112 ekipleri sevk edildi. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

YANGINA MÜDAHALE DEVAM EDİYOR

Samsun'un Tekkeköy ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'ndeki elyafların bulunduğu fabrikada çıkıp, aynı işletmeye bağlı depo ve bebek bezi fabrikasına sıçrayan yangına, müdahale sürüyor. İlçe belediyelerden gelen su tankerleri, Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı TOMA'lar ve itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederken, Samsun Valisi Orhan Tavlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan da bölgede incelemelerde bulundu.

KONTROL ALTINA ALINDI

Samsun'un Tekkeköy ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'ndeki elyafların bulunduğu fabrikada çıkıp, aynı işletmeye bağlı depo ve bebek bezi fabrikasına sıçrayan yangın, saat 14.00 sıralarında kontrol altına alındı. Ekiplerin soğutma çalışmaları sürüyor.

İTFAİYE EKİPLERİNİN ÜZERİNE DUVAR ÇÖKTÜ

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde çıkıp, kontrol altına alınan fabrika yangınının soğutma çalışmaları sırasında, 9 itfaiye personelinin üzerine duvar çöktü. İhbarla olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. 9 yaralı, ambulanslarla çevredeki hastanelere götürülerek tedaviye alındı.