Geri Dön
Gündem Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden DHA'ya 2 ödül

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden DHA'ya 2 ödül

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından (TGC) düzenlenen '2023 Yılının Başarılı Gazetecileri Yarışması'nda, Demirören Haber Ajansı (DHA), Trabzon Bürosu’ndan Selçuk Başar ve Nurgül Günaydın ‘haber’ ve ‘spor fotoğrafı’ dallarında başarı ödülüne layık görüldü.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden DHA'ya 2 ödül

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nce düzenlenen ‘2023 Yılının Başarılı Gazetecileri Yarışması' sonuçlandı. TGC Suavi Kaptan Lokali'nde düzenlenen basın toplantısıyla açıklanan başarı ödüllerinde; çeşitli kategorilerde 39 eserin yer aldığı yarışmada, Demirören Haber Ajansı (DHA) Trabzon Bürosu 2 ödül kazandı. 

Trabzon Bürosu muhabirlerden Selçuk Başar, haber kategorisinde ‘Ölen arkadaşı için 188 hayat kurtardı’ başlıklı haberiyle (üstteki linkte), Nurgül Günaydın da spor fotoğrafı dalında ‘Onuachu atıyor, Trabzonspor kazanıyor’ haberine ait fotoğrafla (altta), başarı ödülüne layık görüldü.

BAŞKAN GENÇ’E ÖZEL ÖDÜL

Yarışmada, meslekte 20 yılını doldurmuş gazetecilere verilen Basın Hizmet Ödülü'nü Varol Uzlu, Tekin Atay, Fatih Doğan, Hüseyin Atmiş, Ömer Altuntaş, Sadık Aydın, Tanju Akıncıoğlu ve Zeki Sancak aldı. Trabzon'a Basın Müzesi kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, jüri özel ödülüne, Trabzonlu tiyatro ve sinema oyuncusu olarak ülke çapında çıkış yapan sanatçı Alper Kul da sanat ödülüne layık görüldü. Trabzon basınına uzun yıllar boyunca verdiği büyük katkılardan dolayı gazeteci-yazar İhsan Öksüz’e ise Ziyad Nemli Büyük Ödülü verildi. (DHA)