Geri Dön
Gündem Yangında ölen tavukları için ağladı 'Onlar benim her şeyimdi'

Yangında ölen tavukları için ağladı 'Onlar benim her şeyimdi'

Erzurum'da evlerinin bahçesindeki depoda çıkan yangında 30 tavuğu telef olan Hediye Acar (72), hüngür hüngür ağladı. Komşuları tarafından teselli edilen Acar, "Onlar benim her şeyimdi" dedi.

Palandöken ilçesinin Sütevler Mahallesinde yaşayan Hediye- Ahmet Acar çiftinin evlerinin bahçesindeki depoda henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Alevlerle birlikte yükselen dumanı gören komşular, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekiperi, yangına müdahale ederek çevredeki evlere sıçramadan kontrol altına aldı. Acar ailesine ait depodaki odunlar yanarken, ailenin beslediği 30 tavuk telef oldu. Buzdolabı ve birkaç eşyanın kullanılmaz hale geldiği yangını gören çok sayıda mahalle halkı olay yerine geldi. Acar'ın komşuları cep telefonu ile sosyal medyada canlı yayın yaparak yardım çağrısında bulundu.

TAVUKLARINA AĞLADI

Yanan eşyalarından çok ölen tavuklarının ardından hüngür hüngür ağlayan 7 çocuk annesi Hediye Acar (72) komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. "Onlar benim her şeyimdi" diyerek yangını gözyaşları ile izleyen Hediye Acar, "Eşim rahatsızlığından dolayı tedavi için İstanbul'a gitti. Ben de oğlumla birlikte kalıyordum. Komşular gelip bizi uyardı. Depoya girmek istedik ancak her yeri alevler sarmıştı. Buzdolabı, bir kaç parça eşya ve odunlarım da vardı ancak en çok tavuklarıma üzüldüm. Onlar benim yoldaşımdı. Çocuklarım gibi ellerimle büyüttüm. Yumurtalarını da alıyordum. Keşke onları kurtarabilseydim" diye konuştu. Öte yandan yangını cep telefonu ile çekerek sosyal medyada canlı yayın yapan İsa Çavuş, mahalle halkını Acar ailesine yardıma çağırdı.