EN ÇOK OKUNANLAR

Ağrı'nın Diyadin ilçe Belediyesine görevlendirme

İstanbul

Caddebostan'daki sosyal mesafe çemberleri silinmeye yüz tuttu

İlkay DİKİCİ-Çağrı ÇALIŞKAN-Kubilay ÖZEV/ İSTANBUL, (DHA) 06.06.2020 16:16
Caddebostan'daki sosyal mesafe çemberleri silinmeye yüz tuttu

Caddebostan Sahili'nde normalleşme adımları kapsamında çizilen sosyal mesafe çemberleri görünürlüklerini kaybetmeye başladı. Vatandaşlarda boş buldukları yerlere otururken sahil kesimi havadan görüntülendi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 1 Haziran'da normalleşme adımları atıldı. Bu adımlar sonucunda Kadıköy Caddebostan Sahili'ne sosyal mesafe çemberleri çizildi. Otomatik sulama üniteleri ve yağışın etkisiyle çemberler görünürlüğünü kaybetmeye başladı. Güneşli havayı fırsat bilen İstanbullular kendilerini sahillere atarak güneşin ve havanın tadını çıkardı. Caddebostan Sahiline gelen vatandaşlar çemberlerin çizgilerini göremediklerini, bu sebeple buldukları boş yerlere oturduklarını ifade etti. Caddebostan Sahili havadan da görüntülendi.


"BİR HALKA GÖREMEDİM, BOŞ BİR YER BULDUM VE OTURDUM"

Sahile gelen Oğuzhan Drahor, "Geldik, oturuyoruz, hava alıyoruz, nefes alıyoruz iyi oldu. Burada herkes kurallara tam anlamıyla uymuyor. Onu biraz alışkanlık haline getirmemiz lazım. Şu anda Caddebostan Sahil'de halka da göremiyorum. Buranın bir halka içine alınıp belirli bir sosyal mesafe içinde bu yeni normale alışmamız gerektiğini düşünüyorum. İnternette halkaların çizildiğini gördüm. İlk defa bugün geldim. Bir halka göremedim. Ondan dolayı boş bir yer buldum ve oturdum."dedi.

Burak Ayaz ise, "Bu semtte oturuyorum. Bisikleti maskeyle sürüyorum. Bisikleti maskesiz sürenler var. Onlar biraz riskli diye düşünüyorum. Çizgiler silinmiş. Çizgiler yok şu anda. Sadece formalite icabı çizilmişti herhalde. Çizgileri görmediğimiz için herhangi bir yere oturduk." diye konuştu.

1

Ağrı'nın Diyadin ilçe Belediyesine görevlendirme

EN YENİLER

Ağrı'nın Diyadin ilçe Belediyesine görevlendirme
İttifak Holding Konyaspor - Medipol Başakşehir maçının ardından
Trabzonspor'a Denizlispor'dan çelme
Fuat Oktay: Türkiye ve Azerbaycan etle tırnaktır
Beşiktaş, Malatya deplasmanından tek golle galip çıktı!
Denizlispor'dan hayati 3 puan! Trabzonspor kayıp...
Başakşehir 4 golle yıkıldı
Yine dehşet saçtı, yine kayıplara karıştı! Her yerde aranıyor
15 Temmuz'un dördüncü yıl dönümünde fotoğraf sergisi açıldı