EN ÇOK OKUNANLAR

Balık tutmaya çalışırken boğulma tehlikesi geçiren kişiyi balıkçılar kurtardı

Sultangazi'de kaçak imalathaneye baskın; 4 buçuk ton sahte içki ele geçirildi

İstanbul

İstanbul'da toplu ulaşımda sosyal mesafesiz ayakta yolculuk

Oğuzcan YAZAR-Hasan YILDIRIM/İSTANBUL,(DHA) 08.09.2020 08:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplu taşımada ayakta yolcu alınmayacağını açıkladı. İstanbul'da sabah saatlerinde otobüs ve minibüslerde vatandaşların ayakta ve sosyal mesafe kuralına uymaksızın yolculuk ettiği görüldü.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu taşımada ayakta yolcu alınmayacağını açıkladı. Sabah saatlerinde İstanbul'da toplu taşıma kullanan vatandaşlar ayakta ve sosyal mesafe kuralına uymadan yolculuk etmeyi sürdürdü. Kağıthane'de işlerine gitmek için yola çıkanlar toplu taşıma kullanmak için otobüs duraklarına geldi. Kapasitelerini aşan kimi otobüs ve minibüsler durakta bekleyen yolcuları alırken kimileri ise durmayarak yoluna devam etti. Otobüs ve minibüs kullanan vatandaşların sosyal mesafe kuralına da uymadıkları görüldü.

KÜÇÜKÇEKMECE'DE MİNİBÜSLER YİNE TIKLIM TIKLIM

Küçükçekmece'de minibüslerde yine aynı görüntüler kaydedildi. Oturan yolcuların haricinde ayakta gidenler nedeniyle bazı minibüslerin kapıları zor kapandı. Sosyal mesafesiz yolculuk yapanlar kameralara yansıdı.

KUCUKCEKMECE'DE ISLERINE GITMEK ICIN TOPLU TASIMA KULLANAN VATANDASLARIN AYAKTA VE SOSYAL MESAFE KURALINA UYMAKSIZIN YOLCULUK ETTIGI GORULDU. FOTOGRAF: CEMAL YURTTAS / ISTANBUL, (DHA)

CEVİZLİBAĞ'DA TOPLU ULAŞIMDA YOĞUNLUK

İstanbul'da bu sabah toplu ulaşımda yoğunluk ve ayakta yolculuk edenlerin fazlalığı dikkat çekti.

Cevizlibağ'da metrobüs, otobüs ve tramvaylardaki yoğunluk havadan da görüntülendi. Yolcular da kalabalıktan şikayetçi. Koronavirüs tehditi nedeniyle tedirgin olduğunu belirten Ahmet Çetin, “Ayakta geldim, doluydu. Bundan sonra sıkı bir denetleme yapacaklar başka türlü olmaz" dedi. Metrobüsten inen Ahmet İlhan ise, “Çok kalabalık, biraz seyrek olsun çünkü koronavirüs var, korkuyoruz. Yine yolcu alıyorlar, şimdi durağa gideyim yine kalabalık, kuyruk, adım atacak yer yok" diye konuştu.  

Doktor kontrolüne giden hamile Gözde Elaydın de “Oldukça kalabalık, sabah internette haberlerde gördüm ancak, ne dolmuşlarda, ne metrobüslerde kurallara uyulmuyor. Mecbur binmek zorundayım, hamileyim, Avcılar'dan Çapa'ya kontrole gidiyorum doktoruma ama şartlar oldukça zor. İnsanlarımız sağ olsun oturabildim, yer verdiler ama tıkış tıkış" dedi.  Gülseli KENARLI - Ali AKSOYER - Harun UYANIK / İstanbul, DHA

ISTANBUL'DA BU SABAH TOPLU ULASIMDA YINE YOGUNLUK YASANDI. CEVIZLIBAG'DA METROBUS, OTOBUS VE TRAMVAYLARDA COK SAYIDA KISI AYAKTA YOLCULUK ETTI. ISTANBUL'DA BU SABAH TOPLU ULASIMDA YOGUNLUK VE AYAKTA YOLCULUK EDENLERIN FAZLALIGI DIKKAT CEKTI. FOTO: ALI AKSOYER / ISTANBUL, DHA -

1

Balık tutmaya çalışırken boğulma tehlikesi geçiren kişiyi balıkçılar kurtardı

2

Sultangazi'de kaçak imalathaneye baskın; 4 buçuk ton sahte içki ele geçirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Türkiye'den, Mısır Dışişleri'ne 'ciddiye alınması mümkün olmayan hezeyanlar' cevabı
Can kaybı 9 bin 727'ye yükseldi
Şişli'de rezidanstaki 3 kişiye silahlı saldırı
Kaza nedeniyle kapanan yolda 'halay' çektiler
Birlikte yaşadığı eski kocasını öldürüp, cesedini tandırda yaktı
Kanada'da yolcu otobüsünde maske kavgası
Kedisi yangında mahsur kalan genç kız gözyaşlarına boğuldu
ABD'de bir başka 'George Floyd' vakası 
Melek Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili azmettirici Orhan Vatansever gözaltına alındı
Güneşi gören İstanbullular sokağa döküldü
Köpeğini gezdirirken kedi saldırısına uğradı
 İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüse yakalandı
Başından vurulmuş ölü yavru yunus, sahile vurdu
Yamaçtan kopan kaya parçaları çatıyı delip eve girdi