Geri Dön
Kültür&SanatDijital sanat girişimciliği programı “D-Art House” başlıyor

Dijital sanat girişimciliği programı “D-Art House” başlıyor

Dijital sanat temelli kreatif fikirleri girişime dönüştürmek isteyenler için tasarlanmış D-Art House ücretsiz eğitim programı, başvuru kabul etmeye başladı.

Dijital sanat girişimciliği programı “D-Art House” başlıyor

Türkiye’de giderek gelişen yaratıcı endüstriler ve kültür endüstrileri yeni yaratıcı yeteneklere ve girişimcilere ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaca yanıt vermeyi amaçlayan D-Art House, adaylar arasından seçilecek 60 kişiye eğitim vererek alandaki bilgi birikimlerinin üst düzeye çıkarılmasında ve bu sayede kreatif endüstriler alanında üretmeyi planladıkları işlerde ileri seviyeye gelmelerinde katkı sağlamayı hedefliyor.

KATILIMCILAR ESER VE FİKİRLERİNİ SANAL BİR GALERİDE POTANSİYEL YATIRIMCILAR İLE BULUŞTURACAK

Gençlerin kültür endüstrileri alanında girişim yapmalarının teşvik edilmesinde rol oynayacak eğitim, adaylar arasından seçilen ve kreatif endüstriler alanında ürettikleri fikirleri hayata geçirecek katılımcıları oluşturulan sanal bir galeri aracılığı ile ulusal ve uluslararası sektör temsilcileri ile buluşturacak.

KATILIMCILARA DİJİTAL SANATTA MARKA, PATENT, TELİF VE SATIŞ YÖNTEMLERİNE (NFT) DAİR DONANIM KAZANDIRACAK

Sanal bir sergi ile sonlanacak 170 saatlik eğitim Temel Tasarım Prensipleri, Yapım Teknikleri, Reklam ve Yaratıcılık, Oyun Tasarımı ve Oyunlaştırma, Dijital Sanatta Marka/Patent/Telif, Dijital Sanat Üretim ve Satış Yöntemleri (NFT, Blockchain) modüllerinden oluşmaktadır.

“GELECEK GENÇLERİN” PROJESİ KAPSAMINDA DESTEKLENİYOR

Program 18-29 yaş arası tüm katılımcılar için uygun olup sanal sergide dikkat çekici eser veya fikir üretimi yapan 2 katılımcı Berlin International University’e giderek çalışmalarını uluslararası alanda pazarlamaya hak kazanacak.