Geri Dön
Kültür&Sanat Sultangazi'de engelliler aileleriyle piknik yaptı

Sultangazi'de engelliler aileleriyle piknik yaptı

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla engellilerin ve aileleriyle zaman geçirebileceği bir piknik organizasyonu düzenledi. Her yaştan engellinin katıldığı etkinlikte çuval yarışı, şişe devirmece, bayrak yarışı, el boyama gibi aktiviteler de yapıldı. Çocuklar aynı zamanda at da binerek keyifli vakit geçirdi.

Sultangazi'de engelliler aileleriyle piknik yaptı

 

Sultangazi Kent Ormanı At Binicilik Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un eşi Tuğba Dursun, belediye başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen ve çok sayıda engelli birey ve aile katıldı. Çeşitli oyun aktivitelerinin yapıldığı piknikte çocuklar at binme sırası için uzun kuyruklar oluşturdu. Programda patlamış mısır, pamuk şeker ve yemek ikramları da yapıldı. Aileleriyle piknik yapan çocuklar eğlenceli aktivitelerin yanı sıra doğanın keyfini çıkardı.

21 yaşındaki down sendromlu Bünyamin Dikici çok mutlu olduğunu belirterek “At bineceğim heyecanlıyım, piknik çok güzel geçiyor. Burada olduğum için mutluyum” dedi.

“ÇOCUKLAR BURADA EĞLENİYOR, TEMİZ HAVA ALIYORLAR”

Pikniğe katılan ailelerden Pınar Şahin ise “Çok mutluyuz, burası çok güzel. Engelliler için de bir aktivite oluyor, çok memnunuz. Çocuklar burada eğleniyor, temiz hava alıyorlar, çok eğleniyoruz. Kardeşim 19 yaşında otizmli, onun için buradayız. Aslında bütün engelliler için buradayız “diye konuştu.

“ÇOCUĞUM İÇİN BÖYLE BİR YERE GELMEK İYİ OLDU”

11 yaşında otizmli oğlu için etkinliğe gelen Hülya Kumandaş da “Çocuğum için böyle bir yere gelmek iyi oldu. Çünkü evde tıkılıp kalıyoruz, kurumdan kuruma, okuldan okula gidiyoruz. Burası çok iyi oldu, teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUĞUM DA YAŞITLARIYLA İLETİŞİM KURUYOR”

3 buçuk yaşında down sendromlu oğlu ile programa katılan Perihan Aybek ise “Bu etkinlikler güzel oluyor, insanlar böyle iletişim kuruyor ve birlikte vakit geçiriyor. Çocuğum da yaşıtlarıyla iletişim kuruyor. Onlarla eğleniyor. Güzel vakit geçiriyor” dedi.