Geri Dön
Kültür&Sanat Ümraniye Belediyesi Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmalarının bu yıl 20’sini düzenliyor

Ümraniye Belediyesi Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmalarının bu yıl 20’sini düzenliyor

Ümraniye Belediyesi tarafından 19 yıldır düzenlenen Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmalarının bu yıl 20’si düzenleniyor. Başvuruların ocak ayında başlayan yarışmalara dünyanın çeşitli ülkelerinden katılım sağlanarak toplam 4 bin 927 başvuru yapıldı. Hikâye ve şiir yarışmalarının kayıtları sona ererken resim yarışmasının son başvuru tarihi ise 28 Haziran 2024 olarak belirlendi.

Ümraniye Belediyesi Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmalarının bu yıl 20’sini düzenliyor

Ümraniye Belediyesi, Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmalarının 20.sini düzenliyor. Yarışmalara bugüne kadar dünyanın çeşitli ülkelerinden 4 bin 927 başvuru yapıldı. Başvurulara en yoğun talep Almanya’dan olurken, en dikkat çekici ülke ise Turks ve Caicos Adaları oldu.

BİRİNCİLİĞİ ELDE EDEN ESERE 60 BİN TL ÖDÜL VERİLECEK

Bu yıl 20.si düzenlenen Geleneksel Resim Yarışması’nda; birinciliği elde eden esere 60 bin TL, ikinciye 50 bin TL, üçüncüye 40 bin TL ve mansiyonların her birine 10 bin TL para ödülü verilecek.

‘SERBEST’ TEMALI HİKÂYE VE ‘FİLİSTİN’ TEMALI ŞİİR YARIŞMASI

Hikâye yarışmasının teması ‘Serbest’ olarak belirlenirken, şiir yarışmasının teması ise ‘Filistin’ olarak belirlendi. Hikâye yarışmasında birinciye 50 bin TL, şiir yarışmasının birincisi ise 40 bin TL ödülün sahibi olacak. Öte yandan Hikâye yarışmasının ikincisi 40 bin, üçüncüsü 30 bin ve mansiyonların her birine 7 bin TL para ödülü verilecek. Şiir yarışmasında ise ikinciye 30 bin, üçüncüye 20 bin ve mansiyonların her birine ise 5 bin TL para ödülü verilecek.