EN ÇOK OKUNANLAR

Kültür&Sanat

'Ağacın Hikâyesi' adlı oyun Cermodern'de seyirci ile buluşuyor

ANKARA, (DHA) 23.07.2020 11:30
'Ağacın Hikâyesi' adlı oyun Cermodern'de seyirci ile buluşuyor

Ankara'da Kök Sahne Sanatları bünyesinde kurulan Kök Çocuk ekibi, yeni oyunu ile Cermodern’de sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Ingegerd Monthan'ın yazdığı 'Ağacın Hikâyesi' adlı oyun 9 Ağustos'ta izleyici ile buluşacak.

Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Berkan Şal önderliğinde kurulan Kök Sahne Sanatları bünyesindeki Kök çocuk ekibi, genç oyunculardan oluşuyor. Ayça Eren, Onur Dilek, Gökhan Bolcan'ın rol aldığı oyunun ışık ve ses tasarımı Berkan Şal tarafından gerçekleştiriliyor. 6 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygun olan 'Ağacın Hikayesi' oyununun yönetmenliği ve çevirmenliği Gökhan Bolcan tarafından ele alındı. İsveçli yazar Ingegerd Monthan'ın yazdığı, Gökhan Bolcan'ın yönetmenliğini ve çevirmenliğini üstlendiği Ağacın Hikâyesi, insanın doğayla olan ilişkisini ele alıyor. Köklerinde bir define keşfeden ve onu hediye etmek isteyen bir Üvez ağacıyla, oradan geçmekte olan iki haydut arasında geçen hikaye, çocuklara doğanın önemini anlatmayı amaçlıyor. Ingegerd Monthan'ın yazdığı Kök çocuk ekibi sahnelendireceği 'Ağacın Hikayesi' oyunu 9 Ağustos 2020 Pazar günü, saat 20:30'da açık havada seyirci ile buluşacak.

Oyunun amacının çocukların çevre bilincini artırmak, doğanın mucizesini ve kırılganlığını göstermek olduğunu belirten oyun yönetmeni Gökhan Bolcan, "'Ağacın Hikâyesi', aç gözlülük, para hırsı ve doğanın sömürülmesi neticesinde, yaşamın temellerinin geri getirilemeyecek şekilde bozulmasının anlatımıdır. Buna karşılık doğa ile iç içe, bilinçli, ihtiyatlı ve saygılı bir yaşam önerir" dedi.

EN YENİLER

Beşiktaş'tan Ljajic açıklaması
Valilik'ten yolcu otobüsü yangını açıklaması
Şiddet davasına bakan kadın avukata, adliye koridorunda tokat
Eşi boğazına bıçak dayayan Necla: Ölmek istemiyorum
Yeni kampüs için tanıtım toplantıları başladı
Ödünç aldığı lüks aracı 2.9 saniyede paramparça etti
Çekmeköy'de yolcu otobüsünde yangın
Pereira'dan Sosa'ya: '17'sinde seni Trabzon'da bekliyorum'
Malatya Büyükşehir Başkanı Selahattin Gürkan'dan Adil Gevrek'e 'değişim' çağrısı