EN ÇOK OKUNANLAR

Zeynep Şenpınar cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı

Yürekleri ağza getiren an

Bağcılar'da silahlı çatışma: 1 ölü 

Adana merkezli 15 ilde FETÖ operasyonu: 22 gözaltı kararı

Paketteki havalı tüfek ateş aldı, kargo personeli yaralandı 

Van'da bulunmuştu... Bilim insanlarını şaşırtan gelişme

Kültür&Sanat

İspanya merkezli müzik festivali 5 Mart’ta İstanbul'da başlıyor

İSTANBUL, (DHA) 14.02.2020 13:04
İspanya merkezli müzik festivali 5 Mart’ta İstanbul'da başlıyor

Müzikseverler için önemli sayılan elektronik müzik festivallerinden biri olan Sónar, dördüncü kez Türkiye’de gerçekleştirilecek.

“5-7 Mart 2020 tarihinde Zorlu PSM’de yapılacak olan SonarLab sahnesinin kürasyonu ise Red Bull tarafından hazırlandı. SonarLab by Red Bull Sahnesi’nde yer alacak isimlerden öne çıkanlar ise Skee Mask, Bjarki, Denis Sulta ve Steffi.


Dünyanın en prestijli elektronik müzik festivallerinden Barcelona merkezli Sónar Festivali, Türkiye’de dördüncü kez 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Sónar Istanbul, üç güne yayılan müzik programıyla yerli ve yabancı elektronik müzik sahnesinde yer alan, her biri kendi alanında öne çıkan isimlere ev sahipliği yapacak.


Müziğin en sofistike örneklerini sanatseverlere sunduğunu duyuran Red Bull, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da SonarLab by Red Bull Sahnesi’nin kürasyonunu üstleniyor. Hem kulağa hem de göze hitap edeceği belirtilen SonarLab by Red Bull Sahnesi programında, elektronik ve dans müziğin 11 ismi yerini aldı.


RedBull'dan müzik festivali ile ilgili yapılan açıklama şöyle;


"Glasgow çıkışlı müzisyen Denis Sulta, kendi underground etkilerinin bulunduğu canlı ve melodik house müzikleri ile Berghain’dan Pekin’e kadar birçok kulüpte performans sergiledi. 26 yaşındaki müzisyen yakın zamanda DJ Mag’in “Best Of British” ödülünü de kucakladı. Elektronik müzik, ambient ve IDM üzerine besteleri ile dikkat çeken İzlandalı sanatçı Bjarki, sunduğu görsel şovlarla da müzikseverleri etkiliyor. New York’un yeni nesil yapımcılarından DJ Python, derin ritmik besteleri ile müzikseverlerle buluşacak.


Setlerinde aerodinamik techno, endüstriyel elektronik, batı dışı dans müziği ile çağdaş kulüp müziğini miksleyen Tzusing, deneysel techno parçalarıyla sahneyi dans pistine çevirmekte zorlanmayan Skee Mask, yeraltı elektronik müzik kültürünü birçok biçimiyle kucaklayan ve geniş hayran kitlesi bulunan Steffi, R&B, rap, breakbeat, bas gibi türleri sentezleyen Catnapp SonarLab by Red Bull sahnesinde yer alacak.


Ayrıca New York merkezli elektronik müzik topluluğunda kadın sanatçıları temsil eden ve sergileyen bir etkinlik platformu olan Discwoman’ın kurucu ortağı Umfang, raw, techno ve acid house esintileri barındıran projeleri ile izleyenlerin beğenisini topluyor.


Son olarak yerli sanatçıların da dahil olduğu SonarLab by Red Bull programında önemli isimleri sanatseverler ile buluşturan Red Bull Warm Up sanatçılarından TKO yer alacak ve elektronik müziğe kattığı deneysel yaklaşımıyla canlı bir performans gerçekleştirecek. Jtamul ve beril21’in ikili projesi Millennial Hug dinleyicilerle buluşacak. Funk, disko ve soul karışımı setleriyle 90'lı yılların sonlarından bu yana İstanbul dans müziği sahnesinin merkezinde yer alan Zozo da SonarLab by Red Bull Sahnesi’nde performans sergileyecek."

1

Zeynep Şenpınar cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı

2

Yürekleri ağza getiren an

3

Bağcılar'da silahlı çatışma: 1 ölü 

4

Adana merkezli 15 ilde FETÖ operasyonu: 22 gözaltı kararı

5

Paketteki havalı tüfek ateş aldı, kargo personeli yaralandı 

6

Van'da bulunmuştu... Bilim insanlarını şaşırtan gelişme

7

Kendi tasarladığı bisikletle, yollarda ilgi odağı oldu

8

İstanbul'da toplu taşımada yeni dönem denetimi

EN YENİLER

Jandarma, uydu telefonu ile doktordan aldığı talimatlarla hamile kadına doğum yaptırdı
Cambazlığı aratmayan mesleğiyle dalların üstünde ekmek parasını kazanıyor
Dengeli beslenen çocuğun dikkat ve konsantrasyonu daha yüksek!
''Yanlış maske kullanımı göz kuruluğu yapıyor”
Van'da bulunmuştu... Bilim insanlarını şaşırtan gelişme
Öğretmenler öğrencileri ile nasıl sağlıklı iletişim kurmalı? 
KKTC'deki koronavirüs hastalarının Türkiye'ye nakli başladı
Tiyatro dergisinden Prof. Dr. Balay'a “Bilim ve Sanat” ödülü 
Yaya geçidine ''yanlışlıkla'' konulan bariyer kaldırıldı