EN ÇOK OKUNANLAR

Plajda dehşet! 3 kişiyi bıçakladı

Marmara'nın ortasında böyle bulundu; 3 gündür yardım beklediğini söyledi

Bakan Pekcan açıkladı! İkinci el araç satışında yeni düzenleme

Çinli ‘süper baba' kızını ölümden böyle kurtardı

Taksici müşterinin unuttuğu cep telefonu ile böyle kaçtı

Yürekleri ağza getiren anlar

Oyun

Gears 5 incelemesi

29.09.2019 13:56
Gears 5 incelemesi

Gears serisinin bugüne dek tasarlanan en iyi hikayeye sahip olan ve aynı zamanda göze güzel görünen oyunu Gears 5 sahalara indi. Bu yılın en iyi oyunlarından biri olan Gears 5 sadece Xbox One ve PC için satışa sunulduğundan, PlayStation sahipleri bu oyunun eksikliğini fazlasıyla hissedecek. Fazla sözü uzatmadan oyunda dikkat çeken detaylarla sizi baş başara bırakıyoruz.

Xbox'ın efsanevi Gears of War serisinin yeni oyunu Gears 5, Xbox’un avantajlı ve zengin içerikli üyelik platformu Game Pass Ultimate üyelerine sunuldu. Oyuncular kısa sürede Gears 5'e büyük ilgi gösterirken, oyun getirdiği pek çok yeni dinamikle dikkat çekiyor.

Oyun dünyasının en çok beğeni toplayan serilerinden olan Gears, beş heyecanlı mod ve şimdiye kadarki en derin senaryo moduyla sevenlerini büyülüyor. Kıyasıya geçen savaşların temposu, yeni, agresif, riskli ortak görev modları, yeni ve klasik haritalar, ödüllü rekabetçi stilleri ve yeni kahraman yetenekleri ile Gears 5, konsol ve PC üzerinde en dikkat çeken oyunlardan biri olmayı başardı.


The Coalition ve Microsoft işbirliğiyle geliştirilen Gears of War serisinin yeni oyunu Gears 5, 2012’de raflardaki yerini alan Halo 4’ten bu yana ilk haftasına en çok oynanan Microsoft oyunu olmayı başarmış durumda.

GAME PASS'İ OLANA GEARS 5 ÜCRETSİZ

Elbette yeni GeoW oyununun bu başarısının ardında Game Pass sisteminin de büyük bir etkisi bulunuyor. Bilindiği üzere Microsoft oyunu yayınladıktan hemen sonra Game Pass üzerinden ücretsiz olarak erişime sundu. Dolayısıyla Game Pass üyeleri yeni Gears oyununa tek bir kuruş bile ödemeden erişim hakkı kazandı.

GELELİM OYUNUN HİKAYESİNE

Gears 5, serinin tarihi boyunca ki en uzun hikayeye sahip ve oynanış konusunda da oldukça fazla değişiklik sunuyor. Oyunun başlarında geleneksel olarak çizgisel başlayan hikaye daha sonra açılıyor ve oyunun en büyük değişimi ile karşılaşıyoruz. Artık bölümler her köşesini keşfedebileceğimiz bölgeler haline dönüşmüş ve her birinde yepyeni bir canlı topluluğu ile karşılaşıyoruz. Bölgeler yeterince büyük ve yan görevler ile de zenginleştirilmiş. Tamamen açık dünya olarak niteleyemesek de serideki tüm oyunlardan daha büyük . Bir nevi Metro Exodus'un yapısında diyebiliriz.

Gears of War yani yeni adıyla Gears elbette hiçbir zaman sadece hikayeden ibaret olmadı. Yeni oyun da başarılı çok oyunculu modlarını yine beraberinde sunuyor. Daha önce olanlara ek olarak Gears 5'te yer alan yeni mod ile oyun, kendine yine üst düzey çok oyunculu oyunlar içinde yer bulmayı başarıyor. Yeni PVE modunun adı Kaçış (Escape). Üç oyuncu olarak kovana sızıp bomba yerleştirmeye çalıştığınız bu modda adı üzerinde sonrasında sağ salim dışarı kaçmaya çalışıyorsunuz.

Çok oyunculu mod oynayacaksak PvE olanları daha çok tercih ediyoruz. Dolayısıyla Sürü (Horde) modunun geri dönüyor olması güzel ve bu mod oldukça da eğlenceli.OYUN SİZİ İÇİNE ÇEKECEK

Gears 5'in performansı hayli iyi. Hikaye modu 60fps'de akıyor. Üzerine 4K ve HDR gibi detaylar da eklendiğinde Gears 5 son dönemlerde oynadığımız en iyi görünen oyun olmayı başarıyor. Karşınıza çıkan yaratıkların detayları inanılmaz ve oyun kesinlikle seri içindeki en renkli oyun olma ünvanını da eline geçiriyor. Sesler için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Seslendirmeler çok başarılı.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Oyunda Türkçe dil desteği de yer alıyor.

Gears 5 minimum sistem gereksinimleri

İşlemci: AMD FX-6000 series / Intel i3 Skylake
Ekran kartı: AMD Radeon R9 280 or RX 560 / NVIDIA GTX 760 veya GTX 1050
VRAM: 2GB
RAM: 6GB

Gears 5 önerilen sistem gereksinimleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 / Intel i5 Skylake
Ekran kartı: AMD Radeon R9 280 or RX 560 / GTX 970 veya GTX 1660 Ti
VRAM: 4GB
RAM: 8GB

Gears 5 ideal sistem gereksinimleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 / Intel i7 Skylake
Ekran kartı: AMD Radeon VII / NVIDIA GTX 2080
VRAM: 8GB
RAM: 16GB

1

Plajda dehşet! 3 kişiyi bıçakladı

2

Marmara'nın ortasında böyle bulundu; 3 gündür yardım beklediğini söyledi

3

Bakan Pekcan açıkladı! İkinci el araç satışında yeni düzenleme

4

Çinli ‘süper baba' kızını ölümden böyle kurtardı

5

Taksici müşterinin unuttuğu cep telefonu ile böyle kaçtı

6

Yürekleri ağza getiren anlar

7

Gökçepınar köyü imamı Azizoğlu: Askerlerin silahlı şekilde orada bulunmaları kabul edilemez

8

Bakan Koca uyardı: Eski günlerde değiliz

EN YENİLER

‘Dünya Roller Coaster Günü' dünya devleriyle kutlanacak!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereksiz tartışmalarla enerjimizin bölünmesine izin vermeyeceğiz
Plajda dehşet! 3 kişiyi bıçakladı
Depremde hasar gören bina yıkım sırasında çöktü
Dubai'yi yöneten al-Maktum ailesi, dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya
Fatih Öztürk: Herkesin olmak isteyeceği yerdeyim
Sabiha Gökçen'den Kuveyt'e seferler başladı 
MSB: 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Fatih Öztürk Galatasaray'da