EN ÇOK OKUNANLAR

Kıskandığı eşine dehşeti yaşattı

Sağlık Bakanı Koca duyurdu: 3 ay daha uzatıldı

Koronavirüsü yenen avukat anlattı... Temas ettiği kişilerden pes dedirten cevaplar

İçişleri Bakanı Soylu: Çoğu gitti, azı kaldı

Sırbistan lideri Vucic'in ''normalleşme anlaşması'' şaşkınlığı kamerada

2 bin 500 yıldır aktif olan doğa harikası... 'Dünyada eşi olmayan bir yer'

Son Dakika

'Ailemle Güçlüyüm' hayata dokunuyor

ANTALYA (DHA) 21.10.2019 11:31
'Ailemle Güçlüyüm' hayata dokunuyor

'Ailemle Güçlüyüm' hayata dokunuyor

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Zeytinköy bölgesinde kız çocuklarının okullaşma oranını yükseltecek ve bu konuda rol model olacak aileleri oluşturacak 'Ailemle Güçlüyüm' projesinin tanıtım toplantısına katıldı. Uysal, sahada birebir çalışarak uygulanan bu tip projelerin dokunduğu insanın hayatını değiştiren sonuçlar ortaya çıkardığını söyledi.

Muratpaşa Belediyesi'nin Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Türk Psikologlar Derneği Antalya Şubesi Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Birimi işbirliğinde 'Ailemle Güçlüyüm' projesi düzenlenen tanıtım toplantısıyla başladı.

Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde düzenlenen toplantıya, Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu'nun yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

AMAÇ VE HEDEFLERmda rol model görevi görecek aileleri oluşturmayı hedefleyen proje, Gebizli Mahallesi'nde bulunan İnönü Ortaokulu'nda uygulanacak. İnönü Ortaokulu'na eğitimlerine devam eden kız çocuklarının aileleriyle gerçekleştirilecek 'Ailemle Güçlüyüm' projesinde ailelere yönelik eğitim seminerleri düzenlenecek.

DERNEĞİN 5'İNCİ PROJESİ

Toplantısının açılış konuşmasını yapan TÜKD Antalya Şube Başkanı Ayla Yüksel, 2000'li yıllardan itibaren dernek olarak Zeytinköy ve bölgesinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. 'Ailemle Güçlüyüm' projesinin bölgedeki 5'inci çalışmaları olduğunun altını çizen Yüksel, "Temel amacımız kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın eğitimleri, sorunları, onları hayata hazırlamak, onları eğitim ya da girişimcilik kanalıyla topluma ve sosyal hayata kazandırmak" dedi.

'EYLEM AÇIĞINI KAPATIYORUZ'

Başkan Uysal ise Muratpaşa Belediyesi'nin TÜKD ile uzun süredir devam eden işbirliğinin önemine dikkat çekti. Bu işbirliğiyle hayata geçirilen projelerinin sahada, insanlarla birebir ilgilenerek, bölgede uygulanarak gerçekleştirildiğine ve bir anlamda 'eylem açığı'nı kapattığına dikkat çeken Başkan Uysal, nihai olarak dokunduğu insanın hayatını değiştiren sonuçlar ortaya çıkardığını söyledi. Başkan Uysal, “Özellikle projenin de uygulama alanı olan Zeytinköy bölgesinde, belediye olarak, mülkiyet sorununun bölgede oturanların lehine yasal çerçevede çözülmesi, 11 yeni cadde ve sokağın açılması, bölgenin imar sorununun kökünden çözülmesi, bölgenin kültürel dokusunun tanınması ve onun icra edileceği mekanların oluşturulması gibi başlıklarda toplanabilecek çalışmaları yerine getirdik" dedi.

Başkan Uysal, başta TÜKD Antalya Şubesi olmak üzere sivil toplum kuruluşlarıyla bölgenin sosyolojisini, aileyi ve çocukları etkileyen çalışmaları da hayata geçirdiklerini belirterek “Yeni projemizin de çok ciddi derinlik ve etkinlik kazandıracağına inanıyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından tanıtım toplantısı Prof. Dr. Fulya Sarvan'ın proje hakkındaki sunumuyla devam etti.

FOTOĞRAFLI

1

Kıskandığı eşine dehşeti yaşattı

2

Sağlık Bakanı Koca duyurdu: 3 ay daha uzatıldı

3

Koronavirüsü yenen avukat anlattı... Temas ettiği kişilerden pes dedirten cevaplar

4

İçişleri Bakanı Soylu: Çoğu gitti, azı kaldı

5

Sırbistan lideri Vucic'in ''normalleşme anlaşması'' şaşkınlığı kamerada

6

2 bin 500 yıldır aktif olan doğa harikası... 'Dünyada eşi olmayan bir yer'

7

Maltepe'de koronavirüs halayı! Kurallar hiçe sayıldı

8

Acılı baba isyan etti: Öğrenince şok geçirdik

EN YENİLER

Tuzla'da 710 öğrenci hayallerine kavuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Böyle daha güzelsin'' sergisini gezdi
Muhtar belediye operatörünü rehin aldı... O görüntülere büyük tepki
Eski hakem Musa Eryılmaz'ın ismi spor tesisine verildi
MSB: Son 10 günde 91 terörist etkisiz hale getirildi
Göbeklitepe'nin gizemi çözülecek
Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu'nda ilk tren seti raylara indi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: “Akdeniz Fırtınası” tatbikatı başladı
Sultangazi'de güpegündüz kaçırılıp darp edildi... O anlar kamerada