EN ÇOK OKUNANLAR

Bakanlık açıkladı! 1 Temmuz'a kadar ertelendi

Çin Başkonsolosu Cui Wei: Aşı 1 hafta önce denenmeye başlandı

Hastaneye kaldırılmıştı! Kıvanç Tatlıtuğ'dan açıklama

Salgının çıktığı Vuhan'da günler sonra ilk vaka

Rusya'dan umutlandıran koronavirüs açıklaması: 115 hasta iyileşti

Satıcıdan tarihi geçmiş sucuğa ilginç savunma

Son Dakika

Başkan Uysal: Yardım için ayaktayız

ANTALYA (DHA) 18.03.2020 12:48
Başkan Uysal: Yardım için ayaktayız

Başkan Uysal: Yardım için ayaktayız

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, sabah saatlerinde belediye ekiplerinin tarihi Kaleiçi'nde başlattığı temizlik ve dezenfekte çalışmalarını yerinde inceledi. Uysal, “Vatandaşlarımızın evine kapanması doğal ama biz onlara yardım etmek için ayaktayız" dedi.

Muratpaşa Belediyesi'nin koronavirüs salgını nedeniyle Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurduğu hijyen ekibi, sabah saatlerinde Antalya'nın tarihi kent merkezi Kaleiçi'nde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına başladı. Koronavirüsle mücadele kapsamında eğlence mekanlarının ve kafelerin kapatılmasının ardından her gün binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olan Kaleiçi ve tarihi kent merkezinin girişlerinden Kale Kapısı'nın boşaldığı görüldü. Aynı zamanda kent merkezinde yaya trafiğinin önemli bir geçiş noktası olan bölgede ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları için belediye ekipleri de günün erken saatlerinde Kale Kapısı'nda bir araya geldi.

Arazöz ve 10 kişilik hijyen ekibinin yer aldığı çalışmalar öncesi Başkan Uysal da bölgede incelemelerde bulundu. Başkan Uysal, burada yaptığı açıklamada, Muratpaşa Belediyesi olarak salgının Avrupa'da yayılım göstermesiyle birlikte kriz masası oluşturarak teyakkuz haline geçtiklerini söyledi. Türkiye'de ilk vakanın duyurulmasıyla birlikte belediye hizmetlerini aksatmadan önlemleri birer birer açıklayıp uygulamaya geçtiklerini anlatan Başkan Uysal, “Geldiğimiz aşamada, toplumun girip çıkmak zorunda olduğu, kamu binaları, hastaneler, aile sağlık merkezleri gibi yerleri de belediye olarak ilaçlıyoruz. Toplumun yoğun kullandığı kamusal bütün alanları ilaçlıyoruz. Bunun için hazırız yeterince ekibimiz var" diye konuştu.

Aynı zamanda genel kamu yönetiminin aldığı kapatma kararlarının da sahada uygulandığını belirten Başkan Uysal, “Bütün ekiplerimiz, ayakta, işbaşında. Kısa sürede inşallah noktalanır ama gelecekte ortaya çıkabilecek durumlar için ayakta kalıyoruz, mesaide kalıyoruz. Belediye olarak teyakkuz halindeyiz. Vatandaşlarımızın evine kapanması doğal ama biz onlara yardım etmek için ayaktayız" şeklinde konuştu.

Muratpaşa Belediyesi'nin tarihi kent merkezinde yaptığı temizlik, ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları kapsamında Kaleiçi'nin tüm yolları arazöz araçlığıyla ilaçlı sularla yıkandı. Bölgede bulunan dernek binalarıyla birlikte Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü gibi Kaleiçi'ndeki kamu binaları da dezenfekte edildi. Ekipler ayrıca UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesinde yer alan Yivli Minare Camii ve külliyesiyle birlikte diğer tarihi yapılarda dezenfekte çalışması yaptı.

FOTOĞRAFLI

1

Bakanlık açıkladı! 1 Temmuz'a kadar ertelendi

2

Çin Başkonsolosu Cui Wei: Aşı 1 hafta önce denenmeye başlandı

3

Hastaneye kaldırılmıştı! Kıvanç Tatlıtuğ'dan açıklama

4

Salgının çıktığı Vuhan'da günler sonra ilk vaka

5

Rusya'dan umutlandıran koronavirüs açıklaması: 115 hasta iyileşti

6

Satıcıdan tarihi geçmiş sucuğa ilginç savunma

7

Avrupa'ya giden yardım paketlerinin üzerinde dikkat çeken not

8

Sultan II. Abdülhamid'in kurduğu enstitü koronavirüs aşısı çalışmalarına başlıyor

EN YENİLER

İki şahitle evlenen genç çift, bu sürprizi yakınlarına telekonferansla duyurdu
KKTC'de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 2'ye yükseldi
NATO'dan kritik zirve öncesi koronavirüs açıklaması
Silivri'de tüm cadde ve meydanlar dezenfektanlı su ile yıkanıyor
Bakan Pakdemirli: Bu süreçte ülkemizin savunma sanayisi bizleriz
İstanbul Valiliği duyurdu! 30 Nisan'a kadar başvuru yapılabilecek
Fatih'te kapalı olması gereken iş yerine kumar operasyonu
Sağlık çalışanları için bir otel daha ücret almayacağını duyurdu
Tekirdağ'ın yabancı öğrencilerinden, 'Evde kal Türkiye' çağrısı