Geri Dön
SporAlanyaspor - Beşiktaş maçının ardından

Alanyaspor - Beşiktaş maçının ardından

Süper Lig'in 36'ncı haftasında Alanyaspor sahasında Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından Beşiktaş Teknik Sorumlusu Halim Okta ve Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Alanyaspor - Beşiktaş maçının ardından

Beşiktaş Teknik Sorumlusu Halim Okta; zorlu bir maçında geride kaldığını, hem cezalı hem de sakatlıklardan çıkan oyuncularının olduğunu söyledi. İyi bir oyun ortaya koymaya çalıştıklarını belirten Okta, "Maçı kazanmak istedik ama ilk yarı biraz kötü oynadık. Tempomuz düşüktü, ikinci yarı oynanan oyundan memnunuz. Bir anlık dikkat dağınıklığı gol yememize sebep oldu. Yenilmediğimiz için memnunuz. Genç arkadaşlarımıza süre verdiğimiz, onları da görebildiğimiz için ayrıca memnunuz. Güzel bir maç oldu her iki takımda tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

"ZORUNLU DEĞİŞİKLİKLER OLUYOR"

Genellikle mecburiyetten değişiklikler yaptıklarını söyleyen Okta, "Zaman yetmediden ziyade biz zaten değişiklik yapıyoruz. Genellikle mecburiyetten yapıyoruz. Oyuncularımızı yorgunluktan ya da tam iyileşmeden oynatmak zorunda kaldığımız için zorunlu değişiklikler oluyor. Bütün oyuncularımız ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar, gayret ediyorlar. Bazen kazanılıyor, bazen berabere bitiyor. Ama tabi ki kazanmak istiyorduk. Fakat böyle bitti" diye konuştu.

FATİH TEKKE: KARŞIMIZDA EKSİK BİR TAKIM VARDI AMA BEŞİKTAŞ VARDI

Rakiplerinde eksik oyuncuların olduğunu belirten Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, "Maçın hemen hemen tamamında üstün olan bir Alanyaspor, cesur oynayan bir Alanyaspor. Tabii ki karşımızda eksik bir takım var ama bu Beşiktaş. Beşiktaş ile oynuyoruz. Yetenekli oyunculara sahipler ki oyunun bazı bölümlerinde üstünlüklerini yetenekleriyle sağlayan bir Beşiktaş vardı. Son 10 dakika gençlerin sahaya girmesi Serdar Topraktepe açısından ve Beşiktaş açısından sevindirici. Biz maçın özellikle son bölümünde çok acele ettik. Israrla uyarılarımıza rağmen uzun orta atmayalım dedik, fakat oyuncularımız tabii ki yorgunlar. Genel hatlarıyla değerlendirmem gerekirse yine oyunun üzerine koyarak doğru konumlanma ve baskıları yapmaya çalışarak ki bu geldiğimizden bu yana devam eden bir tarz. Bunu bir oyuncu grubunun sürekli yapması, yapmasını beklemek de kolay bir şey değil. Bunu yapması da kolay değil ama şu ana kadar oyuncularım bunu eksiksiz yapmaya çalıştılar. Hepsinin ayaklarına sağlık" şeklinde konuştu.

"BİZ BUGÜN İKİ PUAN KAYBETTİK"

Alanyaspor'un beklentilerin üzerinde bir durumda olduğunu belirten Tekke, "Alanyaspor bulunduğu konum itibariyle hak ettiği bir konumda. Beklentilerin çok üzerinde bir durumdayız. Son iki haftamız var, iki haftamız da yine oyunumuzun üzerine koyarak, oyunumuzu oynamaya çalışarak devam edeceğiz. Her iki takıma da başarılar diliyorum. Biz bugün iki puan kaybettik diyebilirim."