EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar'da vahşet! Sokak kedisini tekmeleyerek öldürdü

Arnavutköy'de ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Spor

Bakan Yardımcısı Fatih Metin: Galler ve İsviçre maçlarını rahatlıkla kazanacak teknik kapasitemiz var

Uğur DEMİRKIRDI - Kaan ÜLKER / BAKÜ (Azerbaycan),(DHA) - 13.06.2021 21:32

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, "Üzücü bir başlangıç oldu ama takımımızın bugünkü havasını da görünce Galler ve İsviçre maçlarını rahatlıkla kazanacak teknik kapasitemiz olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de çalışmalarını sürdüren A Milli Takım'ın antrenmanını takip eden Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Takımın atmosferi hakkında konuşan Bakan Yardımcısı Metin, "Çok neşeli zevkli ve futbolcularımız çok iyi konsantre olmuş şekilde gördüm. Üzücü bir başlangıç oldu ama takımımızın bugünkü havasını da görünce beklediğimiz futbolu inşallah yarın akşam alacağız. Özellikle Galler ve İsviçre'nin oyun anlayışına baktığımızda, inşallah A Milli Takımımızın bu 2 maçı da rahatlıkla kazanacak teknik kapasitesi olduğunu ifade edebilirim" diye konuştu.

"İYİ SONUÇLAR ALACAĞIZ İNŞALLAH"

Karamsar olunmaması gerektiğini vurgulayan Bakan Yardımcısı Metin, "Geçmiş şampiyonalardaki başlangıçlarımızın devamı niteliğinde oldu doğrusu. Bundan önce de çok başarılı olduğumuz şampiyonalar vardı. İlk maçları hep istemediğimiz sonuçla başladık, bu sefer de öyle oldu ama inşallah diğer maçlarda daha önceki turnuvalarda olduğu gibi arka arkaya galibiyetlerle final arzu ediyoruz. Ama şunu söyleyeyim; A Milli Takımımızda beklenti yüksek. Bunun sebebi geçmiş maçlarımıza baktığımızda, yakalanan çok güzel bir grafik vardı. Bu grafiğin devamını, diğer ikinci maçta, Galler maçında başlayacağımıza, İsviçre maçında da devam edeceğimizi düşünüyorum. Diğer turlarda da bu sonuçları alacağımıza inanıyorum. Takımızın çok güzel bir arkadaşlık ortamı var. Bunu yakından görme imkanımız oldu. Sahadaki oyunları da bizim için önemli, bu uyumu diğer maçlarda da göreceğiz ve iyi sonuçlar alacağız inşallah" dedi.

"KARABAĞ'DAKİ KARDEŞLERİMİZE DESTEK OLMAYA GELDİK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan ziyaretine de değinen Bakan Yardımcısı Metin, "Aslında maça gelmemiştik. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2 günlük bir ziyareti olacak Azerbaycan'a. Biliyorsunuz yakın tarihte Karabağ zaferi yaşandı; bu vesileyle tekrar bu zafer için bütün Azerbaycan halkını tebrik ediyoruz. İnşallah bu zaferle beraber Karabağ'ın yeniden imarında devletimiz olarak kardeşlerimize destek olmaya geldik. Bu anlamda tarım ve ormancılık anlamda nasıl bir desteğimiz olabilir, imar konusunda nasıl bir katkı olabilir, onun çalışmasını yapmaya geldik" açıklamasında bulundu.

 

1

Üsküdar'da vahşet! Sokak kedisini tekmeleyerek öldürdü

2

Arnavutköy'de ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Termik santral bölgesinden tahliyeler başladı! Belediye Başkanı'ndan kritik açıklama
Milas'taki yangında alevler termik santrale sıçradı
Bakanlar afet bölgesinde açıkladı: Yeni uçaklar geliyor
Biontech ile ilgili yeni gelişme! Bakan Koca açıkladı: Cuma günü normal hızımıza dönüyoruz
Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı! Vaka sayısı 27 bine dayandı
Manavgat, Marmaris ve Milas... Yanan alanlar uydudan böyle görüntülendi
Konya'da 7 kişiyi katleden zanlı yakalandı 
2 doz aşı olmayan kahvehane ve kıraathaneye alınmayacak
Türk firmanın kiraya verdiği jetten valiz dolusu uyuşturucu çıktı
YAŞ kararları açıklandı! Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı belli oldu
Meteoroloji'den Antalya ve çevresi için yağış tahmini
Beyoğlu'nda 1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı silahlı kavga kamerada
Vali gelen mesajlara isyan etti: Mangal Allah mangal, piknik Allah piknik, ülke yanıyor piknik günü mü?
Arkadaş katilinin cebinden 100 kişilik ölüm listesi çıktı
Kriz fırsatçıları yangınlarda da boş durmadı! Fahiş zamlara inceleme başlatıldı